Çevrimiçi işi verimli bir şekilde yürütmek için en iyi beceriler


Yazan: Brijesh Vadukiya

Çeviren: Atakan Gürbüz

Çevrimiçi işletmeler, iş pazarının internet dünyasına genişlemesinden yararlanmak için harekete geçiyor. İnternet dünyası hızlı bir tempoda büyüdü ve popülerlik ve iş kapsamına bakıldığında, burada kalıcı. Müşteri tercihi, çevrimiçi bir işletmenin başarısında büyük rol oynadı. İnsanlar kendilerine uygun olan bir şeye sahip olmayı tercih ediyor ve zahmetsiz ve çevrimiçi hizmetler her iki talebini de etkin bir şekilde yerine getirilmesini sağlıyor.

Çevrimiçi iş kavramı, birçok hevesli girişimciyi cesaretlendiriyor. Evet, çevrimiçi bir iş yürütmenin yararları vardır- ancak birçok girişimcinin düşündüğü kadar kolay değildir.

Çevrimiçi bir işletmeyi yönetmek, beceri ve yeterlilik gerektirir ve işin çalışmalarına dalmadan önce çevrimiçi görgü kurallarını ve müşteri görgü kurallarını öğrenmeniz gerekir.

Tüm işletmeler, başladıklarında risk alırlar ve bu, işinizin ayakta kalması için gereklidir.

Her işletmenin kendisini dünyada ayakta tutma ihtiyacı vardır ve etkili becerilere sahip doğru kişi, girişimiyle başarılı olabilecektir. Genel olarak çevrimiçi bir işletme yürütmek harika bir fikir ve geçen yıl Statista‘nın son istatistiklerine göre 2 milyardan fazla kişi çevrimiçi olarak ürün ve hizmet satın aldı.

Verimli ve etkili becerilere sahip bir iş insanı, onlar için kolay bir yol olacaktır. Bilgi ve beceri seti, en başarılı iş adamlarının sahip olması gereken acımasız kombinasyonlardır.

Çevrimiçi iş yeni bir kavram olduğu için yeni şeyler öğrenmek önemlidir ve bu nedenle öğrenme becerileri de çok önemli becerilerden biridir. Çevrimiçi bir işletmeyi yürütmek için gereken birçok beceri vardır ve işte işinizi verimli bir şekilde yürütmenize yardımcı olacak en önemli beceriler.

Çevrimiçi İş Yürütmek için En İyi Beceriler

1. Araştırma ve Planlama

Mevcut pazar eğilimlerini ve iş nişinizi araştırmak ve değerlendirmek çok önemlidir. Piyasada neler olup bittiğini bilmek önemlidir ve bu, iş modelinizi neyin rahatsız ettiğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Rakibin faaliyeti, bilmeniz gereken bir şeydir ve bilgili bir araştırma becerisi faydalı olabilir.

İş dünyasının rekabetinde bir adım önde olmak için bunu yapmalı ve buna göre online işinizi başarılı bir yola taşımak için plan yapmalısınız. Planlama, çevrimiçi ticarette tüm yönleri organize etmek ve doğru yöne çekmek için kritik öneme sahiptir. Bu nedenle araştırma ve planlama, çevrimiçi işinize dayanmanıza ve başarılı bir iş insanı olmanıza yardımcı olan temel beceridir.

2. Çevrimiçi Satışlar

Çevrimiçi bir iş yürütmek için çok önemli becerilerden biri çevrimiçi satıştır. Çevrimiçi dünya çok geniştir ve iş modeline muazzam miktarda kapsam ve büyüme fırsatları sunar. İş modelinizin verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olan çevrimiçi satış becerileri de çok önemlidir.

İnternet pazarlamacılığı, reklamcılık, çevrimiçi tanıtım vb. gibi çok yardımcı olan birkaç alan vardır ve yeterli becerilere sahipseniz, bu taktikleri kullanarak işinizi güçlendirebilirsiniz.

Çevrimiçi dünyada insanların dikkatini çekmek, işletmenizi başarıya götürmek için gerekli ve faydalı bir beceridir. Çevrimiçi dünyada farklı pazarlama varyasyonları vardır. Onlar hakkında iyi bilgiye sahip olmak, çevrimiçi işiniz için verimli olacaktır. İşletmeyi çevrimiçi ortamda büyütmenin etkili yolları, iyi çevrimiçi pazarlama ve iletişim becerileri ile internet dünyasındaki farklı dikeylerin sağlam bir şekilde anlaşılmasını gerektirir.

3. Teknik Beceriler

İnternet dünyasında çalışan çevrimiçi iş, işin sorunsuz çalışmasına yardımcı olan birkaç teknik beceri gerektirir. Dijital teknolojiler, çoğu insanın başlangıçta farkında olmadığı çevrimiçi işi yürütmek için kullanılır.

İşletme sahibinin, sistemi çalıştırmanın ve işletmeyi çevrimiçi olarak yönetmenin teknik yönü hakkında biraz bilgi sahibi olması uygundur. Teknik kısmın tamamını bilmiyorsanız, sorun değil. Yine de, teknolojiyi kullanmanın doğru uygulamasını anlamak önemlidir. Ve bu şekilde çevrimiçi işi verimli bir şekilde halledebilirsiniz.

Teknolojik yönler hakkında iyi bilgiye sahipseniz, işinizi çevrimiçi yürütmek için dijital platformunuzu oluşturmak istediğinizde girdilerinizi tutacaksınız.

Mobil uygulamalar yardımıyla yürütülen işler giderek artıyor. Bu günlerde – bir bakkal, mobil mağazalar, restoranlar, süpermarketler vb. için bir uygulama mevcuttur. Bir uygulama geliştirmek için bazı teknik becerileriniz varsa, gereksinimleriniz doğrultusunda çevrimiçi iş uygulamanızı kolayca geliştirebilirsiniz.

4. Sosyal Medya Yönetimi

Çevrimiçi dünya denilince sosyal medyadan da bahsetmek gerekiyor. Sosyal medya, internet dünyasında etkili ve iyi bilinen araçlardan biridir. Sosyal medya, popülaritesi nedeniyle çok önemli bir araçtır ve çevrimiçi işletmeler için çok yardımcı olabilir. Bugünlerde çevrimiçi olarak çalışan işletmeler için bir sosyal medya varlığı şarttır.

Sosyal medyada her şeyi bir dakika içinde viral hale getirme yeteneğini hepimiz bildiğimiz için, insanların dikkatini etkili bir şekilde çekmek için kullanılabilecek bir araçtır. Etkili sosyal medya yönetimi becerisi, biraz yaratıcılık ve bununla insanları etkileme becerisi gerektirir. İşletmeniz için verimli olabileceğinden, sahip olmanız gereken beceridir. 4,20 milyar kadar sosyal medya kullanıcısı var ve bu, sosyal medyanın işletmeniz için ne kadar yararlı olduğunu gösteriyor.

5. Ticari Beceri

Dünyadaki herhangi bir iş için ticari beceri önemlidir. Çevrimiçi iş için pazarda ve insanların zihninde bir etki yaratmanız gerekir. Böyle bir etki yaratmak için, işinizi başarıya götürecek ticari yeteneğe sahip olmak önemlidir.

İşletmenizin istenen başarıya ulaşması için bir ağ oluşturmak önemlidir. Ürün çeşitleri ve fiyatlandırma da ticari yeteneğinize bağlıdır.

Müşterilere hem hizmet sağlayıcılar hem de müşteriler için uygun olan doğru maliyetle ürün veya hizmetlerin sunulduğunu varsayalım. Bu durumda, çevrimiçi işiniz için çok etkilidir ve bu, yeterli ticari becerilerle mümkündür.

Satıcılar, tedarikçiler, nakliyeci vb. ile iş bağlantısı da çok önemlidir. Ve bu bağlantıyı iyi bir iş anlayışı ve yeteneği ile kurabilirsiniz.

6. Uyarlanabilirlik

Uyum sağlama, dünyadaki herhangi bir girişimcinin öğrenmesi veya sahip olması gereken önemli bir beceridir. Özellikle çevrimiçi işinizde teknolojiyle ilgilendiğinizde, teknolojiler güncellendikçe bu konuda daha açık olmanız gerekir.

Teknolojiye uyum sağlamak işletmeniz için yeniliğin kapılarını açacağı için çok önemlidir. Uyarlanabilirlik, genellikle iş adamları tarafından dikkate alınan önemli bir beceridir. Bir işteki herhangi bir duruma adapte olmak, özellikle çevrimiçi iş yapıyorsanız, her zaman önemlidir.

7. Tüketici Hizmeti

Tüketici hizmetleri, iş adamları için dikkate alınması gereken önemli bir husustur çünkü tüketiciler iş hayatında önemli bir unsurdur. İşletme için elde edilen gelirler yalnızca tüketicilerden elde edilir.

Bu nedenle, özellikle çevrimiçi hizmet verirken müşterilere öncelik verilmelidir. Bu, iş yapmanın yeni açısı. Müşterilerin neye ihtiyacı olduğunu ve bunları ne kadar etkili bir şekilde elde edebileceklerini daha iyi anlamak gerekir.

Yetenekli iş adamları her zaman kendilerini düzeltmeli ve müşterilerine nasıl verimli hizmet verebileceklerini bilmelidir. Bu nedenle, işi verimli bir şekilde yürütmek için müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve müşteri hizmetlerini sürekli iyileştirmek önemlidir.

8. Finans Yönetimi

İşletmenin önemli yönlerinden biri finanstır ve finansal yönleri ele almak için finans yönetimi için yeterli becerilere sahip olmanız gerekir. Yeni gelir akışları keşfetmek ve bu geliri işin etkin bir şekilde büyümesi için ele almak esastır.

Fonları doğru zamanda ve yerde kullanmak çok önemlidir çünkü finansal gücünüz en büyük gücünüzdür. Doğru finans yönetimi, iş adamlarının zor zamanlarda bile işlerini verimli bir şekilde yürütmeleri için etkili olabilir.

Çözüm

İdeal bir girişimcinin sahip olabileceği birçok beceri vardır, ancak öğrenme becerilerine sahip olmak çok önemlidir çünkü yeni şeyler öğrenmeye devam ederseniz kısa sürede başarılı olursunuz. Kurulması kolay hale geldiği için çevrimiçi iş bugünlerde patlama yaşıyor. Ama mesele şu ki, %80’i başarısız olduğu için ayakta kalamıyorlar.

Bir işe başlamak üzere olan bir girişimciyseniz, yeni beceriler öğrenmeye başlayın.

Başarısızlık oranının yüksek olmasının nedenlerinden biri de yeterli becerilerin olmamasıdır. Bu nedenle, herhangi bir beceriniz yoksa ve hiçbir şey öğrenmek istemiyorsanız, çevrimiçi bir iş yürütmenin kolay bir yol olmadığı açıktır. Bu nedenle, bunlar çevrimiçi bir işletmeyi yönetmeye yardımcı olabilecek en önemli becerilerden bazılarıydı.

https://readwrite.com/

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin