2022’de yayınlanmış bakılmayı hak eden 5 içerik pazarlama makalesiYazar: Kim Moutsos
Çeviren: Öykü Aksoy

 

Harika bir içerik yayınlıyorsanız ve bunu neredeyse hiç kimse okumuyorsa, bu gerçekten harika bir içerik midir?

Her içerik pazarlamacısı makalelerini en iyi niyetle planlar, işler, inceler ve yayınlar. Hepimiz en yararlı içeriği, keskin iç görüleri ve gerçekten yönlendirici düşünceleri yayınlamak isteriz.

Bazen, harika olacağını düşündüğünüz makaleler izleyiciler için hedefi tutturamaz. (İçeriğiniz “başarısız olduğunda” atılacak adımlar hakkındaki yazıya da bakmayı unutmayın.)

Content Marketing Institute 2022 içeriklerinden bir kez daha bakmayı hak eden birkaç makaleye bakalım.

İçerik fikrinizi genelden orijinale nasıl taşıyabilirsiniz?

Yazar: Jonathan Crossfield

Okuma süresi: 10 dakika

Bunu neden şimdi veya yeniden okumalısınız?

2023’te izleyicilerin dikkatini çekmek için rekabet artacak ve öne çıkmak daha zor olacak. Jonathan, “ölümüne SEO” yarışması gibi hissettirecek kadar geniş kapsamlı konularda bile benzersiz bir açı bulma sırrını paylaşıyor.

Cazip bilgiler

Bu haftanın konusu, kullanıcıların doodads ile yaşadığı yaygın sorunlar hakkında çünkü doodads’ın sınırlamalarını anlamak genellikle tam özellikli bir doohickey’e yükseltmeye karar vermenin ilk adımı. Ekip, anahtar kelime listesini kontrol eder, akla gelen ilk birkaç fikri not eder ve özetleri yazmaya başlar.

Ancak bu aşamada içerik fikirleri tamamen gelişmemiştir.

Yazar bir başlık ve bir dizi anahtar kelime ile bilgilendirilir, böylece basit bir yapı geliştirir ve 800 kelimeyi ezip geçer. Pazarlama asistanına, mümkün olan en pratik ve/veya rahatsız yerlerde otururken gülümseyen veya düşünceli dizüstü bilgisayarlara bakan kadınların stok görüntülerine bakmasını söylemenin zamanı geldi.

Geri kalanını okuyun ve Jonathan’ın özgünlük formülünü uygulamayı öğrenin.

Yaz sükûneti mi? İçerik pazarlamanızı geliştirmek için verimli bir zaman haline getirin

Yazar: Ann Gynn

Okuma süresi: 7 dakika

Bunu neden şimdi veya yeniden okumalısınız?

Herkes tatildeyken içerik programınızın yavaşladığı tek zaman yaz değildir. Bu hafta veya gelecek hafta ofiste bulunan tek kişi sizseniz, Ann’in işe yarayacağını bildiğiniz ancak odaklanmak için nadiren zamanınız olan şeyler üzerinde çalışmak için sükuneti kullanma önerilerini tekrar gözden geçirin.

Cazip bilgiler

Muhtemelen resimleriniz için alt metin yazarsınız, hashtag’leriniz için Pascal harf harf kullanırsınız (#summerlull değil, #SummerLull) ve videolarınız için altyazılar sağlarsınız. (Değilse oradan başlayın.)

Ancak içeriğinizi görme ya da işitme bozukluğu olan kişiler gibi deneyimlediniz mi? Şimdi yapmak için zaman ayırın.

Metinden konuşmaya yazılımını indirin ve en popüler yazılı içerik varlıklarınızı buna yükleyin. Dinleme deneyimi nasıl? Kulağa pek iyi gelmeyen yaygın olarak kullanılan kısaltmalar, terimler veya deyimler var mı? İçeriği düzenleyerek veya gelecekte bunlardan kaçınarak çözebileceğiniz başka aksaklıklar var mı?

Konuşmadan metne yazılımını indirin veya zaten sağladığınız yardımı kelimesi kelimesine okuyun (yani video altyazıları ve transkriptler). Konuşulan kelimeler kolaylıkla metne çevrilebiliyor mu? Kullandığınız terimlerin karışıklığa neden olabilecek birden fazla yazılışı var mı? Metinde arka plan sesi nasıl çevrilir veya açıklanır?

Her biçimdeki birkaç içeriği inceleyin, ardından olası sorunlu noktaları not edin ve içerik oluşturucularınızla paylaşın. Bu şekilde, gelecekte onlardan kaçınabilirler.

Verimli bir yavaş sezon geçirmeye ilişkin daha fazla ipucu için makaleyi okuyun.

Trafik arttığında açılış sayfası dönüşümlerinizin artmamasının 5 nedeni

Yazar: Lakshmi Padmanaban

Okuma süresi: 7 dakika

Bunu neden şimdi veya yeniden okumalısınız?

Yıl sonu analizleri birkaç gizemi ortaya çıkarma eğiliminde. Düşük performans gösteren bir açılış sayfası bunlardan biriyse araştırmak isteyebilirsiniz. CMI için yazdığı ilk makalesinde Lakshmi, trafik arttığında bile durgun dönüşümlerin tuhaf olgusunu ve bu konuda ne yapılması gerektiğini açıklıyor.

Cazip bilgiler

Trafiğinizin büyük bir kısmı arama motoru sonuçlarından geliyorsa, sayfanızın içeriği, özellikle de anahtar kelimeleri ve anahtar kelime öbekleri en büyük şüpheli olabilir.

Google ve diğer arama motorları, içeriğinizi istediğinizden farklı şekilde kategorilere ayırır ve sıralar. Bunu şu örnekle parçalayalım:

Klima bakım hizmetlerinizle ilgilenen ziyaretçileri dönüştürmek için tasarlanmış bir açılış sayfası oluşturduğunuzu varsayalım. Hedef anahtar kelime “klima bakımı”. Satın alma seçeneklerinden bahseden ürün adları ve anahtar ifadeler eklersiniz.

Arama motorları sayfayı taradığında klima satan bir sayfa olarak yorumlamakta. Sıralama sonucuna tıklayan kişiler klima satın alma niyetinde. Bunun yerine, satın aldıktan sonra nasıl bakım yapacaklarına dair içerik buluyorlar.

Artık sayfaya gelen ziyaretçilerin neden dönüşüm gerçekleştirmediğini görebilirsiniz.

Daha fazla trafiğin daha fazla dönüşüm sağlamadığı başka nedenlerle makalenin geri kalanını okuyun.

İçerik serbest çalışanlarına mı ihtiyacınız var? Bir ağ kurmak için bu başarılı modeli deneyin

Yazar: Dennis Shiao

Okuma süresi: 6 dakika

Bunu neden şimdi veya yeniden okumalısınız?

Birçok içerik ekibi sınırlarının zorlandığını hissediyor, ancak ekonomik belirsizliği veya diğer beklenmeyen olaylar 2023’te işe alımları büyük ölçüde ürpertebilir. Bir pazarlama ajansı sahibi (ve tesadüfen eski bir serbest çalışan) olarak Dennis, serbest çalışan ağını geliştirmenin ve test etmenin kolay bir yolunu buldu ve sizin de nasıl yapabileceğinizi açıklıyor.

Cazip bilgiler

Dennis insanlardan yazı örneklerini istemek ya da onları “birbirimizi tanıyalım” projesinde küçümsemek istemedi. Onları tanımasa da bir inanç sıçraması yaptı ve onları ücretli bir iş için tuttu.

Ne yazacaklarına karar vermesi gerekiyordu ve elindeki iki fırsatı düşündü: ajansının yeni başlattığı blog ve düzenlenmesine yardım ettiği Bay Area İçerik Pazarlama Buluşması.

Twitter’da onunla iletişime geçen her yazara ücretli bir görev verdi. Buluşmanın oynatma listesinden seçilen bir sunumun özetini oluşturun. Kaydın uzunluğuna ve konusuna bağlı olarak, tipik olarak 800 ila 1.200 kelime aralığında bir hedef kelime sayısı verdi.

… Tam uzunluktaki makale ajansının blogunda yayınlandı. (Yazarlar talep ederse web sitelerine veya LinkedIn profillerine bir bağlantı ekledi.)

Bu ilk ücretli görev, dış kaynaklı yazarlık yeteneklerinden oluşan bir ağ oluşturmasına yardımcı olması açısından çok önemliydi.

Dennis’in serbest ağ kurma yöntemini öğrenmek için makalenin geri kalanını okuyun.

İçeriğinizi kiralık arsaya inşa etmemek için bir neden daha [gül renkli camlar]

Yazar: Robert Rose

Okuma süresi: 7 dakika

Bunu neden şimdi veya yeniden okumalısınız?

Twitter’ın Elon Musk’ın devralma teklifini kabul etmesi, Robert’ı bu içerik pazarlama tavsiyesi üzerinde düşünmeye sevk etti: Evinizi kiralık arazi üzerine inşa etmeyin. Yüksek profilli insanların yüksek sesle platformu terk etmesi (ve diğerlerinin bekle ve gör ya da sessiz çıkışı) ile bu sütun ileri görüşlü görünüyor.

Cazip bilgiler

Kiralamak kötü bir şey değil. Kitlenizi kiralık platformlarda bulmak, içerik ve pazarlama stratejisi için kritik öneme sahiptir. Ancak bu platformları nehirler olarak düşünün, göller olarak değil. Kullanıcıları kendi evinize (bir web sitesi, kaynak merkezi, e-posta bülteni vb.) yönlendirmek için bunları kullanın.

Kiralık bir platformda ziyaretçileri evinizi ziyaret etmeye nasıl teşvik edeceğinizi düşünün. Unutmayın, bir sosyal medya platformunun amacı, hedef kitlesini oluşturmaya yardımcı olmanızı sağlamaktır. Amacınız, sizinkini oluşturmaya yardımcı olması için bir sosyal medya platformunun kitlesini kullanmak olmalıdır.

Kiralık platformları (sosyal medya gibi) içerik stratejisi temelinizi tehlikeye atmayacak şekilde ne zaman ve nasıl kullanacağınızı anlamak için Robert’ın tüm yazısını okuyun.

Sessiz olanlara bir kez daha bakın

Umarım bu makaleler ilginizi uyandırmıştır veya tazelemiştir. Şimdi içerik olarak yılınızı yansıtma sırası sizde.

İncelemenizi yaptığınızda hangi içerik öne çıkıyor? Çoğu insan en iyi ve en kötü performans gösterenleri araştırır. Performanslarının arkasındaki nedeni bulmak, başarıyı tekrarlamanıza veya gelecekteki başarısızlıklardan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Hizmet verilebilir performanslarınız ne olacak? Bunları ilk seferinde kaçırmış olabilecek bir izleyici kitlesine nasıl yeniden su yüzüne çıkarırsınız?

Kaynak: contentmarketinginstitute.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin