2023’te Sosyal Medya için En İyi 15 Yapay Zeka Aracı
Çeviren: Ecem Erdoğan

Yazmanıza, videolar ve görüntüler oluşturmanıza, yayınlamak için en iyi etiketleri ve zamanları yönlendirmenize ve çok daha fazlasına yardımcı olacak en iyi AI araçları.

AI’nın dijital pazarlamada durdurulamaz bir güç olduğu kanıtlandığı için robot derebeylerimizi hepimiz memnuniyetle karşılayalım. Sevgili robotlarımız burada kalırken, pazarlama araç kutunuzu sosyal medya için en iyi AI araçlarıyla donatmanızın tam zamanı!

Bu blog yazısı, AI sosyal medya pazarlamasının sunduğu en iyi 15 aracı kapsayacaktır. Yazmanıza, videolar ve görüntüler oluşturmanıza, yayınlamak için en iyi etiketleri ve zamanları yönlendirmenize ve çok daha fazlasına yardımcı olacak araçlara bakacağız.

Saniyeler içinde mükemmel gönderiler oluşturun

Sosyal medya için yapay zeka araçları nelerdir?

Sosyal medya için yapay zeka araçları, insanların sosyal medya içeriği ve stratejisi oluşturmasına, yönetmesine veya optimize etmesine yardımcı olmak için tasarlanmış yazılımlardır.

Sosyal medya araçları, uygulamaların kendileri kadar uzun süredir var. Hepimiz Instagram’da yeniden yayınlamak için üçüncü taraf uygulamaları ve özçekimlerimizi yerinde yapmak için VSCO gibi yazılımları düzenlemek için kullandık, ancak şimdi AI sohbete girdiğine göre işler hızlı ilerliyor.

Sosyal medya için en iyi 15 yapay zeka aracı

AI’nın patlayıcı büyümesi ve yaygın alımı, yeni araçların telaşına neden oldu. Ve sosyal medya için bu AI-powered araçları, her gün devam eden gelişmelerle her zamankinden daha sofistike hale geldi.

Ancak bu kadar çok seçenekle, kitiniz için doğru olanı seçmek bunaltıcı olabilir. Endişelenmeyin; sizin için burada sosyal medya için en iyi yapay zeka araçlarının bir özetine sahibiz.

1.Hootsuite

Hootsuite kalbimizde (ve bu listede) 1 numaradır.

Sosyal medya için AI’nın Gretsky’si, bu araç hepsini yapabilir. Hootsuite, başka bir sosyal medya başlığı yazamayanlar için ücretsiz bir altyazı oluşturucu sunar. İyimser Futbol Antrenörü, İngiltere Kraliçesi ve Slytherin gibi sesleri kullanarak sosyal medya gönderileri oluşturabilirsiniz. Her marka için bir şeyler vardır.

Hootsuite ayrıca, size zaman kazandırmayı ve sizi yazar bloğundan kurtarmayı vaat eden yalnızca en iyi uygulama içi AI yazma aracı olan OwlyWriter AI’ya sahiptir. Sosyal altyazılarınızı yazmak, bir bağlantıya dayalı içerik oluşturmak, anahtar kelimelere dayalı gönderi fikirleri oluşturmak ve daha fazlası için OwlyWriter’ı kullanabilirsiniz.

Hashtag önerisi ve En İyi Gönderme Zamanı özellikleri, hedef kitlenize en iyi şekilde ulaşmanız için sizi etiketler ve zamanlarla yönlendiren hayranların favorileridir.

Yayınlamak için En İyi Zaman aracı bunu biliyor çünkü bu süper akıllı bir sosyal medya yapay zekası parçası. Dört temel hedef için önerilen farklı gönderme sürelerini parçalara ayırarak size belirli metriklerinize ulaşma yeteneği verir:

  • Erişimi genişlet
  • Farkındalık oluşturun
  • Katılımı artırın
  • Trafik sür

Tüm söylenenler, öznellik bir yana, Hootsuite’in en iyi AI sosyal medya gönderi üreticisi olduğuna inanıyoruz. Ve bunu sadece editörümüz bunu okuyacağı için söylemiyoruz…

2.Sihirli Stüdyo

Magic Studio, görsel oyunlarında yükselmek isteyen markalar için bir hayal. Bu AI aracı, birkaç farklı temada şık arka planlara sahip ürün fotoğrafları oluşturmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca istenmeyen nesneleri ve arka planları görüntülerinizden kolayca kaldırabilirsiniz – etkileyiciler ve vahşi doğada fotoğraf çeken markalar için harika bir haber.

Magic Studio ayrıca metin istemlerinizden fotoğraflar oluşturur ve oldukça inanılmaz bir profil fotoğrafıyla size yardımcı olabilir. Sosyal medyadaki AI, AI- tarafından oluşturulan görüntülere sahip daha fazla profille görsel arayüzünü değiştiriyor. Magic Studio gibi platformların markanız için neler yapabileceğini düşünmenin zamanı geldi.

3.Kelime ayar

LinkedIn monologucusu musunuz? Ya da genel olarak uzun biçimli sosyal paylaşımların aşığı? Ne söylemek istediğini biliyor musun ama tam olarak doğru anlayamıyor musun?

Bu sorulardan herhangi birine evet yanıtı verdiyseniz, Wordtune tam size göre olabilir. Wordtune metninizi alır ve farklı tonlarda yeniden yazar. Paragraf boyutunuzu genişletebilir veya çıkarabilir veya tüm paragrafları yeniden yazabilir.

Yazarsanız, metin yazarlığı AI araçlarının tam listesini de görmek isteyeceksiniz.

4.Stockimg.ai

Harika bir gönderi fikriniz olduğunda ancak bunun için doğru stok resmini bulamadığınızda biliyor musunuz? Stockimg.ai, stok görüntüleri web sitelerinde durmadan gezinmenin cevabıdır. Stok fotoğrafçılığı içeren sosyal medya gönderileri için yapay zeka kullanmak size zaman ve emek tasarrufu sağlayabilir.

Şimdi, bir istem girebilir ve stockimg.ai’nin sizin için seçenekleri tükürmelerini sağlayabilirsiniz. Klasik stok fotoğraflar, illüstrasyonlar, kitap kapakları, duvar kağıdı, posterler, logolar ve sanat eserleri arasından seçim yapın.

5.Akrolinx

Acrolinx temelde marka bekçi köpeğinizdir. Yayınladığınız her şeyin markanızla uyumlu olduğundan emin olmak için içeriğinizi tarar. Stil, ton, dilbilgisi ve şirkete özel dili girin. Araç, marka vizyonunuzla uyumlu olmayan tüm içeriği işaretleyecektir.

 

 

6.Marka saati

Brandwatch inanılmaz bir müşteri zekası zenginliği içeriyor. Verileri geniş ölçekte analiz etmek ve yapay zeka tarafından oluşturulan içgörüler, istatistikler ve karmaşık toplamalar üretmek için oluşturulmuştur.

Brandwatch ayrıca veri setlerinin doğal dil özetlerini üretmek için ChatGPT gibi araçlarla entegre olur. Bu, verilerin size ne söylediğini anlamaya çalışmak için daha az zaman harcayabileceğiniz ve üst düzey paket servisleri uygulamak için daha fazla zaman harcayabileceğiniz anlamına gelir.

Hootsuite kullanıcıları için, Brandwatch tarafından desteklenen Hootsuite Insights uygulamada mevcuttur. Brandwatch’ın arama yeteneklerini Hootsuite platformunuza doğrudan entegre edebilir ve rakipleriniz hakkında çok arzulanan bir adım atabilirsiniz.

7.Riffüzyon

Riffusion, istemlerinize göre orijinal ses içeriği oluşturur. Diyelim ki bir Reel yapıyorsunuz ama tam olarak doğru sesi bulamıyorsunuz. Artık tam olarak aradığınız şarkıyı Riffusion ile oluşturabilir, sesi videonuza ekleyebilir ve normal şekilde yükleyebilirsiniz.

Yayılmanın sınırlamaları vardır. “Bubblegum Eurodance” veya “Jamaican Dancehall Vocals” gibi makul derecede ortalama istemler koymak işe yarayacaktır. Ama sıra dışı bir şey seni eli boş getirebilir.

8.Hootsuite tarafından Heyday

Heyday, e-ticaret satışlarını artırmanıza ve müşteri memnuniyeti oranlarınızı artırmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir konuşma AI sohbet robotudur.

Sosyal stratejinize ekleyebileceğiniz zaman kazandıran bir satış makinesidir. Heyday, müşteri sorgularına (DM’ler dahil) günün her saati yanıt verir, böylece işinizi büyütmek için daha fazla ve sosyal medya satışına daha az zaman harcayabilirsiniz.

İnsan dokunuşu için doğal dil işlemeyi kullanır ve Simons, LaCoste ve Jack & Jones gibi önde gelen markalar tarafından güvenilmektedir.

9.Murf

Çevrimiçi kısa videolar veya video reklamları oluşturuyorsanız bir seslendirmeye ihtiyacınız olabilir. Bir oyuncuyu işe almak pahalı olabilir, ancak bunu kendiniz yapmak utanç verici olabilir.

Sizi mükemmel ve kişiselleştirilmiş seslendirmeler üreten bir AI ses üreteci aracı olan Murf ile tanıştırmak istiyoruz.

Murf, belirli bir tonu veya ruh halini ifade eden ses oluşturabilir, böylece VO’nuzun sizin için çalıştığından emin olabilirsiniz. 20’den fazla dilde 120’den fazla sese sahiptir, böylece ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilirsiniz.

10.SohbetGPT

ChatGPT’yi duymadıysanız, muhtemelen bir kayanın altında yaşıyorsunuzdur. Bu yapay zeka aracı dünyayı kasıp kavurdu, hatta ChatGPT’nin ortak yazar olarak listelendiği bir South Park bölümüne yol açtı. Ne vahşi bir dünyada yaşıyoruz.

ChatGPT, sosyal medya içerik oluşturucularının sevdiği bir araçtır çünkü altyazılar ve uzun biçimli gönderiler üretebilir. Ama sınırlamalarıyla birlikte geliyor. Çok özel talimatlar olmadan doğru tonu elde etmek zor olabilir ve çoğu zaman kitleniz AI-produced olduğunu söyleyebilir.

ChatGPT çıktılarını, doğru tonda kendi marka sesinizde olacak şekilde düzenlediğinizden emin olun. ChatGPT de size yalan söyleyebilir, bu yüzden yazınızı kontrol ettiğinizden emin olun.

Dışarıdaki tüm içerik oluşturucular için, içerik oluşturma ile ilgili yapay zeka sosyal medya yöneticilerinin ve içerik oluşturucuların sevdiği tam listemize göz atın.

11.Kelime akışı

Wordstream, reklamlarınızda size yardımcı olmak için tasarlanmış yapay zeka tabanlı bir programdır. Sosyal medya ağlarındaki reklam kampanyalarını optimize etmenize yardımcı olmak için makine öğreniminin gücünden yararlanır. Wordstream, veriye dayalı içgörülere dayalı reklam performanslarını sürekli olarak değerlendirerek ve ince ayar yaparak reklam çabalarınızı ölçeklendirmenize ve çevrimiçi büyümeyi artırmanıza yardımcı olabilir.

Bu aracın temel özellikleri arasında ML odaklı reklam performansları, çeşitli kanallarda PPC reklamlarını değerlendirme yeteneği ve pazarlama çabalarınızın başarısını ölçmenize yardımcı olacak kapsamlı kampanya analizi bulunur.

İster mevcut sosyal medya reklamlarınızı optimize etmek ister sıfırdan tamamen yeni bir kampanya oluşturmak isteyin, Wordstream hedeflerinizi destekleyebilir.

12.Peech

Peech, video içeriğinizi otomatik olarak kopyalayabilen, düzenleyebilen, yeniden kullanabilen ve markalayabilen üretken bir AI video düzenleme yazılımıdır.

Peech, video çabalarınızı ölçeklendirebilmeniz için yüksek kaliteli video içeriği oluşturmak için NLP teknolojisini kullanır. Takımınızın yüzlerini tanıyabilir ve her ortaya çıktıklarında ekrana bir başlık kartı tokatlayabilir. Veya video içeriğinizi otomatik olarak kopyalayın, böylece altyazılara veya bloglara yeniden kullanabilirsiniz.

Peech, video düzenleme hakkında önceden bilgi sahibi olmadan video içeriğini kolayca markalamanıza ve düzenlemenize olanak tanır.

13.Videoda

Bir düğmeye tıklayarak komut dosyalarınızı videoya dönüştürmek ister misiniz? O zaman Invideo tam size göre. Invideo, komut dosyanıza dayalı profesyonel içerik üreten bir AI metinden videoya oluşturucudur.

Profesyonel ipucu? Bir komut dosyası oluşturmak için yukarıdaki long-form AI yazarlarından birini kullanın, ardından bu komut dosyasını Invideo’ya besleyin.

Invideo, başlamanız için tonlarca video şablonuna sahiptir. YouTube video tanıtımları ve çıkışları, bolca pazarlama videosu, reklam şablonlarıyla Facebook veya Instagram’da reklam için videolar ve daha fazlasını oluşturabilirsiniz.

14.Synthesia.io

Synthesia.io bir içerik oluşturucu favorisidir. Pahalı ekipman veya büyük bir ekip olmadan yüksek kaliteli videolar oluşturmak için AI ve makine öğrenimini kullanan bir video oluşturma platformudur.

Yaratıcılar, parmaklarının ucunda, kendi markanızı ve mesajlaşmanızı kolayca eklemenize olanak tanıyan bir dizi özelleştirilebilir şablon ve araca sahip olacaktır. Tanıtım videoları, açıklayıcı videolar ve sosyal medya içeriği oluşturmak için harikadır. Ve küresel bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olan çok dilli desteği unutamazsınız.

15.DALL-E 2

Geleneksel AI stok kitaplıklarında bulunamayan özelleştirilebilir AI tarafından oluşturulan görüntüler arıyorsanız, DALL-E 2’yi deneyin.

Bu araç, etkili görsel varlıklar için tam bir oyun değiştirici olabilir. DALL-E 2, herhangi bir bağlama veya sektöre özgü görüntüler oluşturabilir; sadece doğru istemi eklemeniz gerekir.

Yaratıcılar ve pazarlamacılar, web siteleri, sosyal medya ve reklam kampanyaları için görsel içerik üretmeyi sevecekler.

Sosyal medya AI araçları hakkında sık sorulan sorular

Sosyal medya için yapay zeka aracı nedir?

Sosyal medya için birkaç farklı AI aracı türü vardır. AI asistanları, zamandan tasarruf etmenize ve sosyal medyadaki çabalarınızı optimize etmenize yardımcı olmak için sosyal medya için içerik planlamanıza, oluşturmanıza ve analiz etmenize yardımcı olabilir.

AI’yı sosyal medya için nasıl kullanabilirsiniz?

Sosyal medya için yapay zeka kullanmak, hedef kitleniz ve tercihleri hakkında değerli bilgiler verirken zamandan ve emekten tasarruf etmenize yardımcı olabilir. İçerik oluşturmayı otomatikleştirmek, stratejinizi optimize etmek ve genellikle sosyal medya oyununuzu geliştirmek için yukarıda belirtilen tüm araçları (ve daha fazlasını) kullanabilirsiniz.

Sosyal medya için en iyi yapay zeka aracı nedir?

“Sosyal medya için en iyi yapay zeka araçları nelerdir?” diye sormak annenden en sevdiği çocuğu seçmesini istemek gibidir. Elbette, bir cevabı var, ama kendine hepsinin öznel olduğunu söylemeye devam ediyorsun, değil mi? Bizim için sosyal medya için en iyi yapay zeka aracı, platform içinde birden fazla şey yapabildiği için Hootsuite’dir. Kesinlikle en sevdiğimiz çocuk.

Kaynak;https://blog.hootsuite.com/

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin