SocialJukebox, Hootsuite programına alternatif oluyor


Yazan: Antony Maina

Çeviren: Erim Can Kalkan

Sosyal medya platformlarınızı yönetmenin bir yolunu arıyorsanız, SocialJukebox tam size göre bir uygulama.

SocialJukebox nedir ?

SocialJukebox sosyal medya hesaplarınızı otomatik olarak yönetmenizi sağlayan bir platformdur.  Bu istem tamamen otomatiktir. Linkedin, Facebook, Twitter hesaplarınızı kolayca bu platforma bağlayarak otomatik olarak yönetebilirsiniz.

Nasıl çalışır ?

Çalışma sistemi oldukça basittir. Sadece fiyat planınızı seçmeniz ve abone olmanız yeterlidir.

 

 

Ücretsiz bir Jukebox planı seçerseniz bu size 5 adet kayıtlı mesaj ve 300 adet depolanmış Jukebox tarafından oluşturulmuş tweet sunar. Ücretsiz paket aynı zamanda Facebook üzerinden günde bir yayın ve Twitter üzerinden günde 5 tweet’i sizin adınıza atmak ile sınırlıdır.

Jukebox nedir ?

Jukebox bir müzik kutusuna benzer. Tüm içerikleri aynı yerde topladığınız bir kutu düşünün. Bu kutu içerisinde biriktirilen içeriklerin ne sıklıkta yayınlanmasını istediğinizi siz belirlersiniz ve Jukebox bunu sizin için yapar. Bu kutular binlerce içeriği saklayabilecek kapasiteye sahiplerdir. Günün hangi saati kaç adet içerik paylaşmak istiyorsanız bunu ayarlayarak uygulayabilirsiniz. Bu sistem isteklerinizi tamamen otomatik olarak yapar.

Hedeflenen mesaj nedir ?

SocialJukebox, takipçilerinizin sizi görmesini sağlamak için birkaç kez belirli saatlerde tekrarlanabilen yayınları sizin planınıza göre paylaşır. Bu süreç günlük, aylık ve yıllık süreçlerde uygulanabilir.

 Teşekkür tweeti

SocialJukebox, sosyal medyada senden bahsetmiş olan kişilere otomatik olarak teşekkür mesajı gönderir. Ücretsiz sürümünde haftada 50 kişiye ulaşırken diğer sürümlerde bu sayı artmaktadır. Bu sistem sizi büyük bir zaman kaybından kurtarır.

Veritabanı

SocialJukebox, işletmenizin tüm Twitter notlarını otomatik olarak toplar ve bu bilgileri veri tabanınızda saklar. Bu sayede sizle en çok etkileşime geçmiş kullanıcıları grafik şeklinde görebilir ve onlara daha sonra kişisel bir teşekkür mesajı gönderebilir yada onları size daha çok bağlayacak stratejiler geliştirebilirsiniz.

Rakipler ile karşılaştırma

Hotsuite ve Edgar gibi rakiplerine kıyasla SocialJukebox siz işletmenizdeki diğer sorunlara odaklanın diye sosyal medya platformlarınızı kusursuz olarak en iyi zamanlamada otomatik olarak yönetir. Ancak Hootsuite şu anda Facebook, Twitter, Linkedin, Outlook, Google Plus, MySpace, WordPress gibi bireysel profiller ve iş sayfalarınızı yönetmenizi sağlarken SocialJukebox henüz daha kısıtlı bir alanda hakim.

Kaynak: https://smallbiztrends.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin