4 dakikada 5 içerik iş trendiYazar: Ann Gynn
Çeviren: Nazlı Özkök

2024’e girerken nelere dikkat etmelisiniz? Bu beş içerik işi trendini dört dakikadan kısa bir sürede okuyun ve bunların içerik işiniz için ne anlama gelebileceğini düşünmek için birkaç dakikanızı daha ayırın.

1. Özel robotları düşünün: Çok amaçlı üretken içerik araçları, başvurulacak format olmayacak. Meta, kapsamı daraltmak için 28 özel amaçlı bot oluşturmaya büyük önem veriyor: Yemek pişirme içeriği için Max, eğitim içeriği için Victor, dans içeriği için Coco vb.

Bu , 2024’te Dünyayı Değiştirecek 34 Büyük Fikir’deki Büyük Teknoloji podcast’inin sunucusu Alex Kantrowitz tarafından tanımlanan bir trend .

Düşünce eğilimi: Kitlenizin ilgisini çekmek için içeriğinizle hangi özel botu eğitebilirsiniz?

2. Hayran grubuna odaklanın: YouTube’un yıllık yıl sonu trend konuları raporu, izleyicilerin kısa videolar, uzun videolar, canlı yayınlar ve podcast’ler aracılığıyla kültürel anları sürükleyici fenomenlere dönüştürmede giderek daha önemli hale gelen rolüyle doludur.

Ayrıca ABD Çıkış Yapan İçerik Oluşturucu’nun listesinde, hayranlarına istediklerini vererek katlanarak büyüyen birçok girişimci yer alıyor: açıklamalı içerik (sürpriz bir son, şu anda ne yaparsan ne olur, beklenmedik olaylar).

Düşünce eğilimi: İçeriğiniz izleyiciyi okumaya, izlemeye veya dinlemeye devam etmeye teşvik etmek için nasıl merak uyandırıcı, ilginç bir açıklama veya eğlenceli bir sürpriz sunabilir?

3. Deneyimler yaratın: Creative Click Media’nın 2024 Trendler Raporu, etkileşimli öğelerin 2024’teki başarılı e-postaların (ve bizce haber bültenlerinin) ayırt edici özelliği olacağını söylüyor. Etkileşimli öğeler arasında abonenin kullanabileceği tıklanabilir atlı karıncalar, anketler, testler ve gömülü videolar bulunabilir. doğrudan etkileşime geçin.

Düşünce eğilimi: Bir sonraki bülteninizde hangi etkileşimli öğeyi test edebilirsiniz?

4. Okuyucularla etkileşime geçin: Yayıncılık Eyaletinin 2024 Yayıncılık Eğilimleri, kitap okuyucularının 2024’te daha kişiselleştirilmiş içerik beklediklerini not ediyor. Özel öneriler ve yazarlarla ve diğer okuyucularla etkileşim kurma yeteneği istiyorlar.

Düşünce eğilimi: Kitlenizin bağlantı kurmasına ve içerik işinize fayda sağlamasına olanak tanıyan bir çevrimiçi topluluk nasıl görünürdü?

5. İçerik eğiliminizdeki trendleri arayın: İçerik eğiliminizle bağlantılı temaları ve trendleri keşfederek konunuzu ve hedef kitlenizi daha iyi tanıyın. Google Trendler, insanların bilmek istediklerini anlamak için yararlı ve ücretsiz bir kaynak aracıdır. Ama burada durma. Gidin ve izleyicilerinizle ve izleyici olmayanlarla ne bilmek istedikleri ve bunu nasıl öğrenmek istedikleri hakkında konuşun.

Düşünce trendi: İlgili trend konulardan hedef kitlenizin dikkatini çekecek ve ilgisini çekecek hangi yeni açıları yaratabilirsiniz?

Kaynak: Thetilt

 

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin