5 Basit adımda dijital pazarlama işine nasıl başlanır?
Çeviren: Elvin Özden

Neden belirli marka veya şirketlerin ürün veya hizmetlerini satın aldığınızı hiç düşündünüz mü?

Marka veya şirket başarılı bir şekilde dikkatinizi çekmeyi başardı, sizin için bir sorunu çözdü ve böylece gerçekten istediğiniz bir şeyi satın aldığınız ve onları gerçekten seven bir müşteri edindiği karşılıklı yarar sağlayan bir ilişki yarattı.

Bütün bu ilişki etkili pazarlama sayesinde var oluyor. Her ne kadar geleneksel pazarlama çoğu insanın aşina olduğu ve 30 yıl önce en popüler pazarlama olsa da işler değişti.

Günümüzde dijital pazarlama hüküm sürüyor. Bu pazarlama biçimi, potansiyel ve mevcut müşterilerle güçlü ilişkiler kurmak için web sitelerine, arama motorlarına, sosyal medyaya, e-postaya ve daha fazlasına bakar.

Bu pazarlama biçimiyle insanlar birkaç dakika içinde karar (satın alma) yapabilirler. Her şey rahat ve (neredeyse) anında gerçekleşiyor ve insanlar, geleneksel pazarlama zamanlarına kıyasla çok daha hızlı bir şekilde satın aldıkları ürünleri mutlu bir şekilde alıyorlar.

Dijital pazarlama, şirketlerin konumları ne olursa olsun dünyanın her yerindeki tüketicilere ulaşmasını ve sosyal medya, dijital reklamlar, SEO ve daha fazlasını kullanarak marka bilinirliğini artırmasını kolaylaştırdı.
Dijital pazarlama artık her zamankinden daha fazla bir şirketin en önemli yönlerinden biri. Ve tahmin edin ne oldu? Herkes dijital pazarlama dünyasını tam olarak anlayamıyor ve pek çok kişinin bu konuda daha fazla bilgi edinmeye zamanı ya da ilgisi yok.
İşte tam bu noktada devreye giriyorsunuz. Dijital pazarlama sanatında ustalaşmak kolay bir süreç değil ancak bunu başardığınızda, önünüze ne kadar çok fırsat çıktığına şaşıracaksınız.

Dijital pazarlama işine başlamak için 5 adım

Bu ilginizi çeken bir şeye benziyorsa, dijital pazarlama işine nasıl başlayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

  • Teklifinizi ve hedef kitlenizi tanımlayın
  • Çevrimiçi varlığınızı oluşturun
  • Bir iş modeli oluşturun
  • Potansiyel müşteriler oluşturun
  • Potansiyel müşterilerinizi müşterilere dönüştürün

Dijital pazarlama işine başlamanın zor kısımları

Her ne kadar her şeyin eğlence, oyun ve minimum çabayla başarıya ulaşmasını istesek de, bir işletme sahibi olarak işler böyle yürümüyor.

İşletmenizi başarılı kılmak için, özellikle de bu iş dijital pazarlama olduğunda, zaman ve emek harcamanız gerekir.

Öyleyse, nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz için kendi dijital pazarlama işinizi kurmanın bazı zor kısımlarına bakalım.

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin