Almanya’da reklam karşılığı şehir içi seyahat bileti
Son zamanlarda toplu taşıma araçlarıyla ilgili oldukça ilginç yenilikler gördük. Şimdi, Alman merkezli bir kuruluş olan WelectGo, reklam izlemek karşılığında ücretsiz tren ve otobüs bileti sunuyor.

Almanya’nın Düsseldorf kentinde faaliyet gösteren WelectGo kullanıcıları uygulamayı indirip dört 20 saniyelik reklam spotlarını izliyor. Daha sonra 2.60 EUR değerinde bir tren veya otobüs bileti doğrudan cihazlarına gönderiliyor. Bilet, şehir genelinde 90 dakikaya kadar kullanılabiliyor. Bu hizmet, kullanıcılardan doğum tarihi, cinsiyet, e-posta adresi ve adı gibi kişisel bilgiler toplayarak reklamverenlere anonimleştirilmiş veriler sunmak üzere kullanıyor. Reklamverenler ayrıca, her kullanıcının her bir reklamını kaç kez görüntüleyeceğini de seçebiliyor.

Hizmete olan ilgi, uygulamanın yaratıcılarının tahmininden çok daha fazla oldu. Şu anda, ücretsiz biletler her gün sadece bir kaç saat içinde tüketiliyor. Aralarında dört reklamı bulunan sadece iki sponsor olmasına rağmen, şirketin başarısı sponsorların arkasının geleceğini gösteriyor. Daha fazla reklam spotu olduğunda, yolcular izlemek istedikleri dört zorunlu reklamı seçebilecek.

Uygulama, yalnızca 2,80 EUR’luk bir bilet kazanmak için 80 saniyelik bir süre istiyor, yani kullanıcıların saatlik ücreti yaklaşık 120 EUR düzeyinde. Mobil reklamcılığa yeni bir anlayış getiren bu fikir bakalım dünyanın diğer şehirlerinde de uygulanacak mı?

Kaynak: Springwise

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin