Animoto, kare video formatı ile küçük işletmeleri hedefliyor


Yazan: Rob Starr

Çeviren: Mustafa Yağız Erkara

Artık, küçük işletmeler de iyi bir pazarlama ile kendilerinden daha büyük firmalar ile rekabet edebilir. Online ve mobil ağlarda daha etkin bir şekilde ürünlerini pazarlayabilirler. Sosyal medya video paylaşım şirketi olan Animoto kendine özel olan “kare video formatı”nda yeni içerikler kullanmaya başladı.

Animoto, yeni formatı ile sosyal medyayı hedefliyor

Animoto kare video formatı, pazarlamacıların ve küçük işletmelerin videolarının sosyal medya mecralarında daha fazla öne çıkmasını sağlamak için tasarlanmış bir uygulama. Adından da anlaşılabileceği gibi kare video, Facebook ve Instagram gibi görsel içeriklerin olduğu mecralarda öne çıkıyor. Mobil haber akışı giderek daha önemli hale gelirken, bu kare formatındaki videolar diğer videolara göre daha iyi bir görsel sağlıyor. Diğer video formatlarına göre yüzde 78 daha fazla ekran alanı sağlıyor.

Animoto, Facebook’un firmalara önerdiği 16:9 video oranı dışında daha iyi olan ve mobil cihazlara özel olarak tasarlanmış 1:1 video çekmeyi sağlayan bir telefon uygulaması. Facebook, Animoto’nun popülerleşmesinden sonra 1:1 video eklemek isteyen insanlar için yeni bir güncelleme yayınladı. Adweek sitesi, videoların ilk on saniyesindeki oranlara bakıldığında, yeni kare formatının yüzde 54 oranında önceki formatlardan daha fazla izlendiğini bildirdi. Ayrıca Adweek, yeni kare formatı ile telefon yüzeyindeki artan ekran alanı sayesinde telefon kullanan insanların yüzde 67’si bu videoları daha fazla izlemek istediği ortaya çıktı.

Animoto’nun CEO’su ve kurucusu Brad Jefferson, “Sosyal ağlarda video ile iletişim kurmak ve videonun sosyal medyada bir numaralı kullanıcı deneyimi olma yolunda hızla ilerlemesi Facebook gibi sosyal medya platformlarında etkileşimi daha çok arttırıyor.” dedi. Brad Jefforson ayrıca “Büyük bütçelere sahip olmayan işletmeler ve pazarlamacılar için kare biçimindeki mükemmel görünümlü videolar -ki Facebook’un tüketiminin yüzde 90’ından fazlasının Facebook’un haber akışında daha fazla görüş ve daha iyi etkileşim sağladığı kanıtlanmış bir format- işletmelere en üst düzeyde performans gösteren ve daha iyi bir deneyim sağlayan video yaratmalarına yardımcı oluyoruz.” dedi.

Mark Zuckerberg, yakın gelecekte sosyal medya uygulamalarının ve hizmetlerinin oluşumunda videonun olmazsa olmaz bir içerik türü olacağını söyledi.

Animoto video oluşturucusu, önceden hazırlanmış öykü tabloları ve sürükleyip bırakma arabirimleri gibi özellikleri içerir.

Kaynak: smallbiztrends.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin