Yılbaşında Köpeğinizi Partiye Götürün


Yazan: Dilara Türkyılmaz

Yılbaşının yaklaşması ile yapılan programlara maalesef ki evcil hayvanlarınız katılamıyor. Bu duruma çözüm olarak evcil hayvan pansiyonları hayvanlara özel konaklama programları sunuyor.

Evcil hayvanınızı dert etmeyeceğiniz ve onun da sosyalleşebileceği bir ortam onun da yeni yıla mutlu girmesini sağlayacaktır.

Sarıyer’de “Rintintin” adlı köpek pansiyonunun sahibi Serkan Turan “ Evcil hayvanlar yalnız kaldıklarında evleri dağıtıyor ve bunalıma girebiliyor. Böyle bir durum karşısında sinirlenmek yerine evden çıkmadan oyuncakları yatağı olan hayvanınızın en rahat ettiği odayı yerleştirin. Gerekirse televizyonu kısık sesle açık bırakarak daha az yalnız hissedebilir kendini” diyerek evde yalnız kalan hayvanlar hakkında yorum yaptı.

Birçok pansiyonda şimdiden yer kalmadığını ve yılbaşı programları için birçok evcil hayvan sahibinin pansiyonları tercih ettiğini belirten Turan, aynı zamanda birçok ailenin tatile giderken de evcil hayvanlarını bıraktığını belirtti.

Hayvanlarınızın sezilerine güvenin

Sıklıkla köpeğini pansiyona bırakan golden retriever sahibi Selen Zülfikar: “Evcil hayvanlarınızı bıraktığınız ve aldığınız zamanki tepkisini önemseyin. Eğer ikinci bırakışınızda istekli değilse bir başka yere bakmak daha doğru olacaktır” dedi.

Son zamanlarda evcil hayvan pansiyonlarının artışı ile piyasa gittikçe pahalılaşıyor. Fiyatından ziyada pansiyonlardaki bakımın iyi olmasının her şeyden daha önemli olduğunu belirten Zülfikar; “ herkes sizin hayvanınızı sizin kadar sevmeyebilir ama bu işin sorumluluğunu alan kişi hayvanlara değer vermeli” dedi.

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin