Atıştırmalık susturan yapay zeka teknolojisi: Doritos sessizYazar: Laura McQuarrie
Çeviren: Ecem Erdoğan

Doritos sessiz, bilgisiyar oyuncularına çıtırtı iptal teknolojisini getiriyor

Oyunculardan gelen artan talebe yanıt olarak markalar giderek oyun deneyimine özel olarak tasarlanmış geniş yelpazede atıştırmalık yiyecekler geliştiriyor ve Doritos sessiz, diğer oyuncuların dikkatini dağıtma sorununu benzersiz bir şekilde çözüyor. Yeni araştırmalar, oyuncuların %85’inin sürekli olarak atıştırmalık tercihi olarak Doritos’u seçtiğini ve aynı zamanda oyun sırasında çıtırtı seslerini ortadan kaldıran yenilikçi bir çözüme yönelik arzunun olduğunu gösteriyor.

Doritos şimdi tüm bilgisayarlar için devrim niteliğindeki çıtırtı iptal teknolojisini sunuyor. Bu gürültü engelleme teknolojisi ücretsiz olarak indirilebilir ve dünyanın her yerindeki oyuncular, atıştırmalık sesleriyle başkalarını rahatsız etmeden oyun oynamaya devam edebilir.

Doritos sessiz veya “dünyanın ilk yapay zeka destekli atıştırmalık”, pürüzsüz teknoloji ile ortaklaşa oluşturuldu, geliştirilmesi altı ay sürdü ve 5.000’den fazla farklı çıtırtı sesinin analizini içeriyordu

Trend Temaları

  1. Oyunlara özel atıştırmalık yiyecekler/Markalar, bu niş pazarda artan talebi karşılamak üzere özellikle oyuncular için atıştırmalık yiyecekler geliştiriyor.
  2. Çıtırtı iptal teknolojisi/Gürültü engelleme teknolojisindeki yenilik, oyuncuların başkalarını rahatsız etmeden atıştırma yapmasına olanak tanıyor ve oyun sırasında çıtırtı seslerini ortadan kaldıracak bir çözüm arzusuna hitap ediyor.
  3. Yapay zekayla zenginleştirilmiş atıştırmalıklar /Doritos ve pürüzsüz teknoloji arasındaki iş birliği, oyuncular için benzersiz ve yıkıcı bir atıştırmalık deneyimi sağlayan, dünyanın ilk yapay zeka destekli atıştırmalıklarıyla sonuçlandı.

Endüstri Etkileri

  1. Oyun atıştırmalıkları endüstrisi /Oyunculardan gelen talebin artmasıyla birlikte, oyun deneyimine özel olarak tasarlanmış atıştırmalık yiyeceklere yönelik bir endüstri de artıyor.
  2. Gürültü önleyici teknoloji endüstrisi/ Yenilikçi gürültü önleyici teknolojinin gelişimi, oyun, eğlence ve ses dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerde fırsatlar sunmaktadır.
  3. Yapay zeka ile geliştirilmiş gıda endüstrisi /Yapay zeka ve gıdanın birleşimi, özellikle oyun gibi niş pazarlarda atıştırmalık sektörü için yeni olanaklar yaratıyor.

Kaynak;https://www.trendhunter.com

 

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin