Bahar temizliğini kolay atlatmanızı sağlayacak 5 uygulama
Çeviren: Dilara Türkyılmaz

Bahar neredeyse geldi ve  evlerimizi eski usulde derinlemesine temizlemek yeni baharı karşılamanın en iyi yolu. Fakat 21. yüzyılda yaşıyoruz.  Bu yüzden angarya gelen ev işleriyle uğraşırken teknolojiden yardım alabileceğimiz noktalar mutlaka vardır.

Bahar temizliğinize katkıda bulunmak için gardırobunuzu nasıl düzenleyeceğinizden tutun e-postalarınızı nasıl temizleyeceğinize kadar her alanda size yardımcı olacak uygulamaları araştırdık ve size sunuyoruz.

BrightNestBrightNest

Evin heryerine çaresizce bakıp nereden başlayacağını bilemeyenler için BrightNest evinizin nasıl çaresine bakacağınızı gösteriyoren bir uygulama sunuyor. Uygulama tuvaletinizdeki lekeleri çıkaracak veya çöplerinizin kokmasını engelleyecek bir sürü faydalı ipuçları ile evinizin spesifik yerlerini nasıl temizleyebileceğinizi gösteriyor.

 

Unfilth Your Habitat-1Unfilth Your Habitat

Artık her şeyi nasıl yapacağınızı biliyor fakat harekete geçecek motivasyonu bulamıyorsunuz. Unfilth Your Habitat uygulaması yapmanız gerekenleri listelemenizi ve her bir görev için, bu görevin ne kadar süreceğine dair gerçekçi önerilerde bulunarak bir süre belirleyip alarm kurmanızı sağlıyor. Eğer yoğun çalışıyorsanız, biraz dinlenmek için yaptığınız programa ara verebilirsiniz.

OurHomeOurHome

Çocuklarınız, ev arkadaşınız veya evinizde konaklayan herhangi biri varsa iş bölümü yapmak ayrıca zorlaşıyor, özellikle bu kişiler gençse daha zor oluyor. OurHome uygulaması size evinizdekiler ile bağlantı kurmanızı ve iş bölümlerini uygulama üzerinden takip etmenizi sağlıyor. Verilen görevler tamamlandığında ise uygulamada işaretleniyor ve size puan kazandırıyor.

 

ThredUPThredUp

Gardırobunuzu temizlemek bahar temizliğindeki en zor iş olabiliyor. Eğer dolabınızı her açtığınızda bir kıyafet yığını ile karşılaşıyorsanız ThredUp bunun çaresine bakacak bir uygulama. ThredUp sayesinde giymediklerinizi satabilir veya ihtiyacınız olan ürünleri alabilirsiniz. Uygulamaya üye olduğunuzda temizliğinize yardımcı olması için evinize çöp torbası gönderiliyor.

 

HandyHandy

Eğer kendi temizliğinizi yapmaktan yorulduysanız Handy uygulaması sayesinde evinize bahar temizliği yapacak temizlikçiyi bulabiliyorsunuz. Handy uygulaması evinizi temizleyecek profesyonel kişiler ile sizi bağlantıya geçirerek randevulaşmanızı sağlıyor. Uygulama aynı zamanda tesisat ve boya işleri için birilerini bulmanıza da yardımcı oluyor.

 

Kaynak: mashable.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin