Blog içeriklerini güçlendirmek için yararlı 4 araç


Yazan: Susan Gilbert

Çeviren: Özgün Çağlar Deniz

Hedef kitleniz için doğru içeriği bulmak zor olabilir. Ancak bu süreci kolaylaştırmak için mevcut araçlar ve kaynaklar var. Doğru araçları kullanarak blog yayınlarınızı paylaşmak isteyecek daha fazla okuyucu çekebilirsiniz. İçerik pazarlamanızı daha başarılı hale getirmek ve blog içeriklerini güçlendirmek adına kullanabileceğiniz 4 etkili aracı sizler için sıraladık.

1- Keyword Keg

Google ve Bing gibi arama motorlarında görünme şansınızı artıran Keyword Keg, hedef kitleniz için en popüler anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olur. Bu güçlü araç; Vikipedi, Amazon, Google, Bing, Yahoo ve daha fazlasından bilgi alır ve binlerce öneri sunar. Böylece hedef kitlenizin hangi sorulara cevap aradığını bilebilir, bu doğrultuda içerikler üretebilirsiniz.

2- Contend Idea Generator

Sektörünüzdeki en iyi içerik stratejisinin ne olduğunu anlamaya ihtiyacınız varsa bu araç yardımınıza koşabilir. Content Idea Generator, hedef kitlenizin hangi konulara ilgi duyduğunu anlamanızı sağlar. İşletmeniz için ne sattığınızla ilgili 18 soruyu yanıtlayarak blogunuz ve sosyal medya ağınız için anında öneriler toplayabilirsiniz.

3- Tettra

Bu güçlü araçla birlikte yaratıcı içerik üretimi yapmak istediğiniz ekibinizi bir araya toplamanız mümkün. Tettra, ekibinizin ve organizasyonununuzun boyutu önemli olmaksızın başkalarıyla iş birliği yapmanızı sağlar. Wiki formatı, birisinin yanıt vermesini beklemeden en iyi fikirleri daha verimli bir şekilde bulmanıza olanak tanıyor. Makalelerden bilgi toplayabilir, bir sonraki blog gönderiniz için çeşitli konular üzerinde beyin fırtınası yapabilirsiniz.

4- Google Trends

Google’daki son trendleri olduğu gibi takip etmek için başvurabileceğiniz en doğru araç, tabii ki Google tarafından sunulan Trends hizmeti olacaktır. Google Trends, doğrudan arama motorunu kullanarak hedef kitleniz için neyin en önemli olduğuna dair güncel bilgiler içeren gelişmiş sonuçlar sunan bir araç. Sektörünüzle ilgili, görüşlerin ve haberlerin yanı sıra tüketici davranışlarını Trends vasıtasıyla ölçebilirsiniz.

Blog içeriklerini güçlendirmek bu dört araçla hayli kolay. Siz de bu araçlarla organizasyonunuzun iletişim kalitesini artırabilir, hedef kitlenize daha iyi şekilde hitap edebilirsiniz.

 

Kaynak: business2community.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin