Bu 4 Hedef Pazar Araştırma Aracıyla Rekabette Öne GeçinYazar: Susan Gilbert
Çeviren: Efe Arabacı

Bugün, nişinizdeki rekabetten öğrenmenize yardımcı olacak bazı hedef pazar araştırma kaynaklarım var.

Belirli hedef kitlenizde neyin işe yaradığını biliyorsanız, markanızı çevrimiçi ortamda oluşturmada başarılı olabilirsiniz . Rakiplerinizin en son stratejileriyle güncel kalmak, onlara etkili bir şekilde daha iyi ulaşmanıza yardımcı olabilir. Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını keşfetmenize yardımcı olabilecek çeşitli araçlar vardır. Pazarlama kampanyalarınızı geliştirmek ister misiniz? Bu kaynaklardan yararlanın ve bunların sizin için nasıl çalıştığını bakın!

1) Etkili reklam stratejileri – WhatRuns Where

Sektörünüzdeki en etkili reklamları nasıl oluşturacağınızı ve uygulayacağınızı öğrenin. WhatRuns Where, işletmenizin diğer markalar için nelerin işe yaradığını öğrenmesine olanak tanır. Toplanan verilere ve grafiklere göre kendi kampanyalarınızı optimize edin. Belirli mobil reklamlarda neler olup bittiğine ilişkin öngörüler elde edin ve değerli trafik kaynağı bilgileri toplayın. Özellikler arasında bağlı kuruluş kampanyaları hakkında güçlü araştırmalar, en iyi trafik kaynaklarının araştırılması ve günlük güncellemeler yer alır.

2) Çevrimiçi ortamda neler olup bittiğini keşfedin – BenzerWeb

Sektörünüzdeki markaların çevrimiçi pazarlama stratejilerinde neler yaptığını öğrenmek istiyorsanız ancak araştırma için zamanınız yoksa bu araç hızlı bir şekilde bilgi almanıza yardımcı olacaktır. BenzerWeb, sektörünüzdeki liderler için küresel çevrimiçi sıralama bilgilerinin yanı sıra trafik kaynakları da sağlar. Hedef pazarınız için ortaya çıkan trendleri tespit ederken müşterinin niyetini daha iyi anlayın. Bu, daha iyi SEO içeriği oluşturmak, rekabet analizine daha derinlemesine dalmak, olası satışları ve satışları iyileştirmek ve daha fazlası için harika bir araçtır.

3) Markanızla ilgili çevrimiçi konuşmaları ortaya çıkarın – Awario

İnsanların çevrimiçi olarak işletmeniz hakkında neler söylediğini öğrenin. Awario ile 13 milyardan fazla web sayfasında en son sosyal medyada bahsedilenleri bulabilirsiniz. Bu sezgisel araç, topluluğunuzla daha iyi iletişim kurmanızı ve marka itibarınızı geliştirmenizi sağlayacaktır. Tartışmalara gerçek zamanlı olarak katılın ve hedef pazarınızda neyin trend olduğuna dair önemli araştırmalar toplayın.

4) Güçlü backlink araştırması – SEO SpyGlass

Web sitenizin bağlantılarını geliştirmek ve alanınızdaki en iyi içeriği bulmak ister misiniz? SEO SpyGlass, rekabetçi analiz sağlamanın yanı sıra bozuk bağlantıları temizlemenize de yardımcı olur. Bu kapsamlı araç, en iyi backlink sonuçları için doğrudan Google Analytics ve Google Search Console’dan yararlanır.

https://www.business2community.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin