Buyology’nin yazarından şimdi de “Brandwashed”
Nöromarketing alanının önemli isimlerinden, “Buy-ology”nin yazarı Martin Lindstrom’un “Brandwashed” adlı kitabı ABD’de bugün piyasaya çıktı. Lindstrom “pazarlama dünyasının wikileaks’i” olarak nitelendirdiği kitabında etik sınırların ötesine geçen markaların izlediği sinsi nöromarketing taktiklerini gözler önüne serdiğini söylüyor. Üç yılda iki binden fazla kişiyle yapılan araştırmalara dayandırdığı kitabında Lindstrom, markalar için yeni etik kodlar ortaya koyduğunu belirtiyor.

Kitabın bir başka önemli iddiası ise markaların etkisi altında tahminimizde çok çok önce kalmaya başlamamız. Martin Lindstrom, üç yaşına gelene kadar yüzlerce logoyu algılayan bir çocuğun markalarla olan ilişkisinin daha anne karnında başladığını kanıtladıklarını söylüyor.

Bir taraftan pazarlama dünyasında yeni bir tartışma başlatırken bir taraftan da Nöromarketing alanına önemli bir katkı sağlayacak gibi görünen Brandwashed kitabının en kısa zamanda dilimize çevrilmesini diliyoruz.

* Brandwashed:  ‘Beyni yıkanmış’ kelimesinden türetilen bu kelime, ‘beyni markalar tarafından yıkanmış’ anlamında kullanıyor.

Kitapla ilgili daha geniş bir makaleyi okumak için tıklayın >>

__________________________________________________________

Nesteren Şencan Görgülü ve Güventürk Görgülü’nün
birlikte kaleme aldığı
PAZARLAMA 3.0
Yeni Çağın Pazarlama Yaklaşımı

Kitabıyla ilgili ayrıntılı bilgi için
tıklayın>>

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin