Çevrimiçi bir işe başlamadan önce bilmeniz gereken 10 şey


Yazan: James Grills

Çeviren: Atakan Gürbüz

İnternet, Y kuşağına tanıtılan en büyük şey ve kesinlikle bu ilerlemeden en iyi şekilde yararlanıyorlar. İnterneti yalnızca bir araç veya eğlence kaynağı olarak kullanmanın yanı sıra, artık yaratıcı bir şeyler yapmak, dolayısıyla yaratıcılığı kullanarak para kazanmak isteyen meraklıların çoğunluğu için bir gelir kaynağı haline geliyor.

İnternetin bu artan eğilimi, kitlelerin daha önce var olmayan kanallar aracılığıyla para kazanmalarını sağlamıştır. Sonuç olarak, çeşitli ürünlerin yanı sıra çevrimiçi hizmet satmak, insanların bol para kazanmaları için geçerli bir moda haline geldi.

Ayrıca, kullanımı kolay web sitesi oluşturma platformlarının ortaya çıkması ve sosyal medyanın her yerde bulunması, bu kişilerin çok sayıda insana ulaşmalarına ve ilgili işlerini satmalarına yardımcı oldu.

Çevrimiçi bir işe başlamak ne kolay bir yol ne de roket bilimidir. İşletmenizi en büyük teknik platformda tanıtmak için kontrol etmeniz gereken bazı şeyler var. İşletmenizi çevrimiçi satmayı planlıyorsanız, çevrimiçi işletmenizi başlatmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var:

  • Bir iş planınız olsun.

İşinizi internette başlatmaya başlamadan önce, uygun bir iş planı bulmalısınız. İşin doğru planlanması, başarısı için esastır. İş planınız çalışacağınız bir niş içermeli, aynı zamanda elde edeceğiniz başarı olasılığı hakkında bir fikir vermelidir.

  • Müşteriye odaklanın ve pazarı anlayın.

Herhangi bir işi başarılı bir ticarete dönüştürmek için pazarlama ve satış becerilerine hakim olmak çok önemlidir. Potansiyel müşteri tabanınızın tüm demografik özelliklerini ve psikografiklerini araştırın ve satın alma alışkanlıklarını kontrol edin. Ayrıca rakiplerinizin benzer işletmelerle diyalog kurmasını izleyin, rakiplerinizin web sitelerine göz atın ve müşterilerinin sosyal medya platformlarındaki geri bildirimlerini anlamaya çalışın. Bu stratejiler, piyasa senaryosunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

  • Bir hizmetle başlayın ve ardından bir ürüne doğru ilerleyin.

Çevrimiçi bir iş kurmak, paradan daha fazla zamana sahip olmak anlamına gelir. Bu nedenle, bir ürünü gerçekten düşünmeden önce her zaman bir hizmetle başlamanız önerilir. Müşteri tabanınızla tanışın ve ardından zanaatınızda daha iyi olmaya çalışın. Bu strateji çok zaman alıcı olsa da, üzerinde çalışırken en büyük özlemleriniz ve en derin acı noktalarınız hakkında çok şey öğrenebileceksiniz. Mükemmelliğe ulaşıp ürününüzü piyasaya sürmeye hazırlanmadıkça hizmet üzerinde çalışmaya devam edin.

  • Doğru ürünü seçin.

İş fikrinin ana hatlarını çizdikten ve işinizin nişini bulduktan sonra bile, satacağınız ürünün türü konusunda çok titiz olmanız sizin için çok önemlidir. Bu, perakende işlerini çevrimiçi olarak başlatmayı dört gözle bekleyen tüm bireyler için çok önemli bir bilgidir- doğru ürünleri seçin. Ürünün üreticisi değilseniz, sizin için amaca hizmet edecek yetkili bir tedarikçi seçin.

  • Alan adı ve site konumu.

İş fikrini belirlemeyi ve ürünü seçmeyi tamamladığınızda, listede iyi bir barındırma sağlayıcısı gelir. Bundan sonra, kendi web sitenizi kurmaya devam edebilir ve çevrimiçi işinize başlayabilirsiniz. Alan adı ve site konumu hakkında herhangi bir bilgi birikiminiz yoksa, her zaman bir uzman tavsiyesine başvurmanız önerilir.

  • Reklam anahtardır.

İyi planlanmış bir reklam stratejisi, işletmenizin genel büyümesinde ve gelişmesinde önemli bir rol oynar. Tüm fikirleriniz ve ürünleriniz satışa hazır hale geldikten sonra, yeni kurulan işletmenizi tanıtmak için uygun pazarlama ve reklam stratejilerine yol açmalısınız. Bu strateji, işinizi bir sonraki seviyeye genişletmenize yardımcı olacaktır.

  • Sosyal medyanın doğru kullanımı.

Pazarlama ve reklam stratejileri, sosyal medyadan yardım alınarak iyi bir şekilde yürütülebilir. Günümüzde birçok iş fikrini pazarlamak ve tanıtmak için Facebook, Twitter ve Instagram gibi bazı sosyal medya platformları kullanılmaktadır. Sosyal medyanın sağladığı platformu kullanarak hedef müşterilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

  • Bir e-posta listesi planlayın.

İşletmenizi çevrimiçi olarak kurarken bir e-posta listesi başlatmak ve sürdürmek çok önemlidir. Bir dizi iş meraklısı bir e-posta listesiyle başlasa da, aynı şeyi sürdüremez. E-posta listeniz bakımlı ve düzenli olmalıdır. Bir e-posta listesi kullanarak, tüm potansiyel müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinizle kolayca bağlantı kurabilirsiniz. E-posta listesine eklenen kişilerinize her türlü içerik tabanlı e-posta gönderin.

  • E-posta yanıtlarında hızlı olun.

Yine, bir e-posta listesi başlatmak çocuk oyuncağı olabilir, ancak bunu sürdürmek öyle değildir. Bu nedenle, e-posta listenize gönderilen her türlü soru ve soru konusunda hızlı olmalısınız. Biri size çevrimiçi bir soru gönderirse, en kısa sürede yanıtlamak için yeterince hızlı olmalısınız. Tüm potansiyel müşterilerinize yardımcı olmak, işinizin sağlıklı büyümesi için çok önemlidir.

  • Ticari faaliyetin sürdürülmesi.

Son olarak, işinizi sağlıklı bir şekilde sürdürebileceğiniz tüm yolları ve araçları bulmaya devam etmelisiniz. Bu süreç her zaman sürekli bir süreç olmalıdır, çünkü işinizi sürdürmek, işinizi çalışır ve her zaman yeşil kılan yenileyici bir eylemdir.

Bu amaçla, web sitesinin bakımı, promosyon stratejileri, şirket envanterinin yönetimi vb. gibi çevrimiçi işinizin her türlü teknik yönüne dikkat etmelisiniz. İşinizi sürdürürken dikkat etmeniz gereken diğer tüm hususlar şunları içerir: hem yeni hem de durdurulan ürünler hakkında kararlar almak, indirimlerin başlatılması, yeni stratejilerin planlanması vb.

Her çevrimiçi işletme ve girişimcilik, cesaret ve zaferin bir birleşimidir. Yüksekler var, alçaklar da var. Ödül için koşuştururken, tüm bu derslerin daha büyük bir platformda bir iş kurma deneyiminize katkıda bulunacağını her zaman hatırlamalısınız. Bu fikirler kesinlikle başlangıç ​​başarısı şansını artıracaktır.

Bunları aklınızda bulundurun, en iyisinden başlayın ve en kötüsüne hazırlanın. İyi şanslar.

www.readwrite.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin