Daha az zamanda bloglamanın 5 kolay yolu


Yazan: Amanda Day

Çeviren: Oya Yeşilbademli

Daha iyi bir SEO sıralaması ve sosyal medyada paylaşmak için nitelikli içerik mi istiyorsunuz? Peki web sitenizdeki trafiği arttırmaya ne dersiniz? Bu durumda bloglamayı düşünebilirsiniz. Düzenli bir şekilde blog yazmak göz korkutucu bir bağlılık gibi görünebilir ama merak etmeyin, zamanınız var! İşte blogunuzu göz açıp kapayıncaya kadar canlandıracak 5 tavsiye.

  1. Bildikleriniz üzerine yazın

Araştırma yaparak pek bilmediğiniz bir konu üzerine yazacağınıza mesleki uzmanlığınıza ve tutkulu olduğunuz konulara yoğunlaşın. Şöyle düşünün: Kovboysanız sığır gütmek hakkında internetteki diğer insanlardan muhtemelen daha bilgilisinizdir. Ve böylece sizin bu konu hakkında yazmanız diyelim ki, tango dans etmek hakkında yazmanızdan çok daha kolay olacaktır. Hatta işiniz hakkında size rutin görünen şeyler büyük ihtimalle o konu hakkında daha fazla bilgi arayan herkese enteresan ve faydalı gelmektedir.

  1. Bir uzmanla röportaj yapın

Arada sırada aşina olmadığınız konular üzerine yazmanız gerekebilir. Bu başınıza geldiğinde yaratıcı olmalısınız. Büyük bir şirkette çalışıyorsanız çeşitli mesleki tecrübesi ve uzmanlık bilgisi olan insanlarla görüşme imkanınız vardır. Uzmanlık alanı sizin ihtiyaçlarınızla eşleşen bir iş arkadaşınızı bulun, 15 dakikalık bir röportaj isteyin ve iyi not tutun. Yüz yüze görüşmek hem daha hızlı hem de e-mail göndermekten daha ilginç, bana güvenin. Büyük bir şirket için çalışmıyorsanız kendi sosyal ağınıza bakın. Orada röportaj yapabileceğiniz ya da bir şeyler öğrenebileceğiniz bir müşteri, bir ortak, bir satıcı, hatta bir arkadaşınız bile olabilir.

  1. Başka blogları okuyun

Eğer beyin fırtınası evresi çok zamanınızı alıyorsa, neden meslektaşlarınızın yazdıklarına bir göz atmıyorsunuz? Bunu yaparak hedef kitlenizde neyin etki uyandırdığını görebilirsiniz (gönderilerin sosyal medyada ne kadar paylaşıldığına bakın yeter). Başka bir yazarın işini okumak yeni fikirleri ateşleyebilir ve size bel bağlayabileceğiniz ya da benzersiz bir şekilde dönüştürebileceğiniz materyal sağlayabilir. Her gün birkaç dakikanızı olan biteni görmeye ve zamanınız olduğunda uğraşmak istediğiniz konularla ilgili birkaç not yazmaya ayırın. Böylece üretmeye başladığınızda her zaman bir başlangıç noktanız olacaktır.

  1. Üzerinde fazla düşünmeyin

Oturun, kalemi kağıdın üzerine koyun, veya parmaklarınızı klavyeye; ve yazın. Nihai sonuca çok fazla odaklanıp baskı altında kalmadan doğal bir şekilde fikirlerin akmasına izin verin. Dikkat dağıtan başka şeyleri engellemeye çalışın ve “havaya girmenize” izin verin. Ancak bol miktarda içeriğiniz olduğu zaman kenarlardan törpülemeyi düşünmelisiniz. Düzenlemelere başladığınızda ise, taze bir bakışın işinizi gözden geçirmesi her zaman iyi bir fikirdir. Bu, yazdığınızdan uzaklaşıp daha sonra geri dönmeniz ya da ikinci birinin son ürünü gözden geçirmesi ve sizinle yorumlarını paylaşması anlamına gelebilir.

  1. Kendinizi sorumlu tutun

İşletmeniz gereken bir işiniz olduğunda, bloglamak genellikle yapılması gerekenler listenizin en tepesinde yer almaz. Fakat tutarlı bir bloglama programı devam ettirmek önemlidir ve genel online pazarlama stratejinizin bir parçası olmalıdır. Kendinizi doğru yolda tutmak için bir teslim tarihi belirleyin ve bunu gönderinizi sizin için düzenleyecek bir meslektaşınız ya da iş arkadaşınızla paylaşın. Bir bloglama arkadaşı, kendinize belirlediğiniz hedefler için sorumluluk almanıza yardımcı olabilir ve yol boyunca sizi yüreklendirir.

www.verticalresponse.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin