Dijital pazarlamacılar için olmazsa olmaz 15 temel pazarlama aracı
Dijital pazarlama endüstrisi son dönemde bir hayli rekabet içerisinde. Rekabetin içerisinde kalmak ve büyümek için pazarlamacıların son teknoloji ve trendlere hakim olması ve bu teknolojilerden yararlanılması gerekiyor. İşte son dönemde öne çıkan başlıca uygulamalar…

Google Keyword Planner

Başarılı bir pazarlama stratejisinin ilk adımı şüphesiz doğru anahtar kelimeleri kullanmak. Google Keyword Planner ise içeriğe uygun anahtar kelimelerin hazırlanıp kullanılmasında kullanıcı dostu araçların başında geliyor.

Bannersnack

Bannersnack’de dijital banner reklamlarınızı sektör standartlarına uygun şekilde düzenleyebilir ve reklam vermek istediğiniz alana uygun hazır banner tasarımları bulabilirsiniz.

Hubspot

Hubspot kullanıcılara inbound pazarlama ve e-posta pazarlaması gibi konularda hizmet veriyor.

ActiveCampaign

Dijital medya kampanyalarınıza etkili ve kullanıcı dostu bir arayüz ile e-posta pazarlaması yapmak istiyorsanız ActiveCampaign sizin için doğru adres. ActiveCampaign ayrıca kullanıcılarına CRM desteği de sağlıyor.

Serpstat

Serpstat içerik yöneticileri, dijital pazarlamacılar, SEO uzmanları gibi profesyoneller için kullanışlı bir SEO platformu.

Buzzsumo

Eğer içerikleriniz için yaratıcı fikir bulmakta zorlanıyorsanız, Buzzsumo ile farklı sosyal medya platformlarında dikkat çeken başlık ve trendleri keşfedip içeriklerinizi zenginleştirebilirsiniz.

Manychat

ManyChat ile mesaj servisi oluşturabilir içerik veya websitenizle ilgili satış,pazarlama ve kullanıcı desteği gibi konularda tüketicilerinizle iletişime geçebilirsiniz.

Google Analytics

Google Analytics site, kampanya veya reklamınıza ait tüm verileri gözlemleyebileceğiniz, ROI ölçümlemeleri yapabileceğiniz bir hizmet sağlayıcısı. Tamamen ücretsiz bu araç sayesinde sitenize çektiğiniz trafiği ayrıntılarıyla raporlayıp kampanyanızı başarılı bir şekilde optimize edebilmeniz için gerekli metrikleri raporlayabilirsiniz.

Sprout Social

Sprout Social küçük işletmeler girişimciler ve ajanslar için olan bir sosyal medya yönetimplatformu. Sprout Social ile tek bir uygulamadan sosyal medya hesaplarınızı yönetebilir kampanyalarınızı ait verileri ve kullanıcı etkileşimlerini ölçümleyebilir ve optimize edebilirsiniz.

Slack

Slack ile birlikte ekibinizle efektif bir şekilde işbirliği ve iletişim kurabilir dosya paylaşıp sohbet odası oluşturabilir, isterseniz görüntülü görüşmeler yapabilirsiniz. Dijital pazarlama aracı olmasa da Slack sayesinde ekibinizle birlikte dijital pazarlama takviminizi etkili bir şekilde takip edebilirsiniz.

Feedly

Feedly uygulaması sayesinde farklı sitelerden farklı kategorilere dair farklı içerikleri,blogları, haberleri tek ekrandan görüntüleyebilir ve içerik takip listenizi dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Pingdom

Pingdom websitenizin performansına ait metrikleri ölçümleyip görüntüleyebilmenize ve çeşitli alarm mekanizmalarıyla websitenizin hizmet kalitesini anlık olarak takip edebilmenize olanak sağlar.

Survey Anyplace

Survey Anyplace ile görsel öğeler kullanarak tüketici anketleri düzenleyebilirsiniz.

Buffer

Odak noktanız sosyal medya ise Buffer sizin için ideal bir platform. Buffer ile farklı sosyal medya platformlarına ait hesaplarınızı ve gönderilerinizi etkili bir şekilde yönetebilirsiniz.

Bitly

Bitly ile web sitenizin veya içeriğinizin bulunduğu linkleri optimize edip yönetebilirsiniz.

Kaynak:www.pagetraffic.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin