Dikkat çekmenizi sağlayacak 15 göze çarpan özgeçmiş şablonu


Yazan: Karla Cook

Çeviren: Deniz Turşucular

Dikkat çeken bir özgeçmiş büyük olasılıkla tek başına seni hayal ettiğin yere ulaştırmayacaktır; kendini kağıt üzerinde nasıl sunduğunla ilgili biraz efor sarfetmenin zararı olmaz.

Doğru özgeçmiş tasarımı senin becerilerini ve kişiliğini gösterir ve başvurunu yığının en üstüne çıkarabilir. Ama doğru tasarımı bulmak büyük zorluk olabilir – işlere başvurmak zaten yeteri kadar zorken.

Times New Roman ve kalabalık kopyalar denizinde öne çıkmanız için sizin için internetteki havalı, eşsiz özgeçmiş tasarımlarını kazıdık çıkardık.

Bu yaratıcı özgeçmiş tasarımlarının her birini çalmak isteyeceksiniz – ve işte iyi haber: Yapabilirsiniz! Bu bonkör tasarımcılar işlerini bedava indirmenize izin veriyor. Hepsine göz atmak ve sıradaki iş başvurunuza en uygununu bulmak için okumaya devam edin.

 • Infografik Tarzında Özgeçmiş Şablonu

Dijital sanat yönetmeni ve serbest tasarımcı Fernando Báez tarafından yaratılan bu eşsiz, infografik-esinlenmiş özgeçmiş taslağı, iş deneyiminizi ve becerilerinizi minimum görsel düzende organize etmenizi sağlıyor. Buradan ücretsiz indirebilirsiniz.

 • Kalın Belirgin Klasik Özgeçmiş Şablonu

Eğer daha geleneksel ama cesur izlenim bırakan bir özgeçmiş şablonu arıyorsanız, Finlandiyalı tasarımcı Mats-Peter Forss’un bu yaratımına bakın. Taslak, vesikalık için alana sahip ve burada bedava indirime hazır.

 • Basit Renk Aksanlı Özgeçmiş Şablonu

Özgeçmişine renk eklemek başta korkutucu gözükebilir – özellikle daha geleneksel bir iş yerine başvuruyorsanız – ama bir kaç sofistike renk patlaması profesyonellikten ödün vermeden biraz ilgi katabilir. Eduardo Ogawa bu tasarımında geleneksel düzeni baharatlandırmak için parlak aksanlar kullanıyor. Buradan ücretsiz indirebilirsiniz.

 • Fotoğraf Arkaplanlı Özgeçmiş Şablonu

Polonyalı tasarımcı Patryk Korycki’nin bu tasarımı fotoğrafçılar, grafik tasarımcılar ve en iyi işinin bir örneğini vitrine çıkarmak isteyen diğer yaratıcılar için harika. Şablon buradan bedavaya indirilebilir.

 • Grafik ve Maceracı Özgeçmiş Şablonları

Bu içine kapanıklar için bir şablon değil. Createer’deki insanlar bu cürretkar tasarımı bedava özgeçmiş paketinin bir parçası olması için yenilgiye uğratmış; buradan ulaşabilirsiniz.

 • Göze Çarpmayan Renk Düzeniyle Özgeçmiş Şablonu

Beyrutlu tasarımcı Wassim Awadallah ileri derece profesyoneller için basit, iki sayfalı bir özgeçmiş şablonu sunuyor.Vesikalık ve iletişim bilgilerini kapak sayfada sergilemek, ikinci sayfaya bütün önemli kariyer noktaları ve başarıları kaydetmek için bolca yer açıyor. Ücretsiz şablonu buradan indirin.

 • Ana Renklerden Oluşan Özgeçmiş Şablonu

Rengin profesyonel olabileceğine kanıt olarak, bu şablon yoğun, sofistike düzen ve parlak, renkli aksanlarıyla övünüyor. Tasarımcı David Gómez aslında bu şablonu kendisi için kullanıyor ama burada bedava paylaşacak kadar cömert davrandı.

 • Siyah ve Beyaz Özgeçmiş Şablonu

Renkli mürekkebiniz mi bitiyor? Editoryal tasarımcı Bro Luthfi’nin bu minimal siyah ve beyaz şablonuna göz atın. Basit tasarım sıkıcıdan başka her şey ve görsel ilgi katmak için özel ikonlar eklenmiş. Buradan ücretsiz şablona ulaşabilirsiniz.

 • Organize Edilmiş Alan Kullanımlı Özgeçmiş Şablonu

Eğer senelerin çalışma deneyimini ve çamaşır listesi kadar olan becerileri tek sayfalık bir kağıda yedirmeye çalışıyorsan, her şey çabucak sıkışık hale gelmeye yatkındır. Tina Von Helsinki  tarafından yapılan bu şablon sizi sadeleştirmeye çağırıyor.  Belirgin bölümler, niteliklerinizin farklı taraflarını öne çıkarıyor – ikincil şeyleri eleyerek olası iş veren için önemli olanlara odaklanıyor. Buradan indirin.

 • Oyuncu ve Profesyonel Özgeçmiş Şablonu

İtalyan tasarımcı Martina Cavalieri  16 adet özel yapım ikonla ilgi ve becerilerinizi vurguluyor. Modern tasarım, kalın iki-renkli kenarlıkla birbirine bağlanmış: özgeçmişinizin yığında dikkat çekmesine yetecek kadar renk. Cavalieri’nin bedava şablonu burada.

 • Temiz ve Modern Özgeçmiş Şablonu

Özgeçmişiniz sizin potansiyel iş vereniniz üzerindeki ilk izleniminiz ve GoaShape takımının bu tasarımı keskin olmadan modern. Bu şablon paketi iki sayfalık özgeçmiş düzeni ve kapak mektup tasarımı barındırıyor, buradan indirebilirsiniz.

 • Beklenmedik Formata Sahip Özgeçmiş Şablonu

Gerçekten o kalabalık başvuru havuzunda öne çıkmak istiyorsan, bu özgeçmiş kesinlikle senin için. Grafik tasarımcı ve freelancer fotoğrafçı Paolo Pettigiani bu cesur şablonu kendi profesyonel kullanımı için yaratmış ama sonunda buradan ücretsiz indirmeyi uygun hale getirdi.

 • Monokrom ve Retro Özgeçmiş Şablonu

Freelancer Fay Zodiac’ın bu tasarımı geleneksel özgeçmişlerle boy ölçüşen acayip bir fikir. Kutumsu hat her şeyi kalabalık ve yoğun göstermekten korurken, retro tipografi oyuncu bir yan katıyor. Buradan bedavaya indirebilirsiniz.

 • Orta Hizalı Özgeçmiş Şablonu

Özgeçmiş formatını çılgınlaşmadan biraz karıştırmak istiyorsan, orta hizalı düzeni deneyin; Zohan Habib tarafından yapılan temiz gibi ve modern bir tasarım. Kişisel ikonlar ve renklendirilmiş kenar, güzel yaratıcı bir dokunuş ekliyor. Burada hazır, bekliyor.

 • Dolgun, Enerjik ve Görsel Özgeçmiş Şablonu

Alessia Curcio, Kopenhag kaynaklı tasarımcı bize kaleydoskopik rengin çok abartmadan nasıl bütünlük kuracağının harika bir örneğini veriyor. İnfografikten esinlenmiş elementle, iş deneyiminin ve becerilerin minimal metinlerle temiz bir şekilde sergilenmesini sağlıyor. Curcio’nun bedava şablonunu buradan indirin.

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin