Dinlemeniz gereken 7 pazarlama podcasti


Yazan: Hannah Evon

Çeviren: Özlem Özkan

Olabildiğince çok bilgiyi absorbe etmek, yaratıcılığınızı geliştirmek ve mesleki büyüme hakkında fikir edinmek için harika bir yoldur. Bu durum; iş gününde bir göreviniz varken ve özellikle de eve gittiğinizde yapmak istediğiniz son şey pazarlama hakkındaki güncel gelişmeler üzerine makaleler okumak iken daha da zorlaşıyor. Tam da bu nedenle podcastler (internet yayınları) mesleki bilgilenme alanını genişletmek için oldukça iyi bir orta yol oluşturuyor. Bu yayınları sporda, arabada, yürüyüş yaparken ya da yemek pişirirken dinleyebilirsiniz.

İş akışınızı ve öğrenme sürecinizi iç içe geçirebilmek için bir yol arıyorsanız, çeşitli podcastlere üye olmak yapacağınız en iyi hamle olabilir. 2016’nın en iyi pazarlama podcastlerinden ipuçlarını, püf noktalarını, görüşleri ve tartışmaları takip edebilirsiniz…

1. Marketing Over Coffee

Bu podcast, pazarlamadaki en son, en büyük ve en güncel haberleri haftalık olarak tartışıyor. Konu yerine haber bazlı olan bu yayın işin iç yüzüyle ilgilenenler için yararlı olabilir. Yayının bir bölümü yarım saat sürüyor bu yüzden birçok dinleyici ev ile iş arasındaki yolculuklarda bu yayını dinlemeyi tercih ediyor. Yayında; SEO ve SEM, e-posta pazarlaması, çok değişkenli test, metin yazarlığı ve hatta eski tip çevrimdışı pazarlama kampanyalarına yer veriliyor.

2. Copyblogger FM

Copyblogger, içerik ipuçlarını takip etmek için favori podcastlerimden biri ve yayınları hayal kırıklığı yaratmıyor. Sunucu Sonia Simone; yayın sırasında içerik pazarlaması, metin yazarlığı, e-posta pazarlaması ve aklınıza gelebilecek tüm içerik odaklı pazarlama konularını alanında uzman kişilerle birlikte konuşuyor. Bu haftalık podcast, yazarların dikkatini çekecek.

3. Social Media Happy Hour

Haftanın 5 günü, sadece 15 dakika süren Social Media Happy Hour yayını iş dönüşü rahatlamanız için muhteşem bir yol. Bu kısa podcastler, sosyal medya yayıncıları için olabildiğince eğlenceli bir şekilde ipuçları ve püf noktaları sunuyor. Sunucular Dawns Marrs Ortiz ve Traci Reuter bir yandan tüm sosyal medya platformlarındaki teknik ve eğilimleri tartışırken bir yandan da işiniz için sosyal medyayı nasıl kullanacağınız hakkında bilgi veriyorlar.

4.Content Warfare Podcast

Content Warfare’i havalı yapan şey röportaj tarzını benimsemiş olması. Sunucu Ryan Hanley, “internetin en verimli içerik oluşturucularını” başarı sırlarını, ipuçlarını, fikirlerini, en iyi uygulamaları ve hatta daha fazlasını dinleyicilerle paylaşmaları için seçiyor. Ryan’ın misafirleri arasında içerik pazarlaması, yazı yazma, sosyal medya ve hatta podcast konularında uzman kişiler bulunuyor.

5.Duck Tape Marketing

Bir başka röportaj stilini benimseyen podcastte, yayın sunucusu John Jantsch; yazarlar, uzmanlar ve liderler ile kendi pazarlama ipuçları ve kaynaklarını paylaşmaları için söyleşiler yapıyor. Tek bir başlığı odak noktası yapmayan yayın, pazarlama hakkında çeşitli konuları kapsıyor.

6.The BeanCast

Cool Beans Group tarafından düzenlenen yayında, pazarlama ve halkla ilişkiler alanları ile ilgili “yuvarlak masa tartışmaları” tadında bir program yapılıyor. Bölümler; reklam ve pazarlama gibi alanlarda öne çıkan isimleri ağırlayarak dinleyicisine her konuyla ilgili benzersiz açılar ve iç görüler sunuyor.

 

7.The Marketing Companion

Bu podcasti dinledikten sonra sunucular Mark Schaefer ve Tom Webster ile takılmak isteyeceksiniz. Kendi inanışlarına göre “dünyanın en eğlenceli” podcastinin, yazar / danışman / blogger / araştırmacı / hikâye anlatıcısı olan sunucuları yayında sosyal medyadan içerik stratejisine kadar her şeyi konuşuyor. Eğlenceli ve bilgi dolu bölümlerde iki deneyimli uzman eşsiz bakış açılarını da dinleyicisiyle paylaşıyor.

 

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin