Dünyanın Breaking Bad temalı ilk kafesi: Walter’s Coffee


Yazan: Kaya Görgüner

Breaking Bad dizisi yayınlandığı günden itibaren tüm dünyada milyonlarca insanı ekran başına bağlayan, psikolojik gerilim türünde baş yapıt değeri elde edebilecek kadar fanatiği olan bir dizi. Dizinin hikayesinden de öte karakterlerinin çarpıcılığı, seyirci ile karakter arasındaki ilişkiyi derinleştirmiş, oyuncuların performansının inandırıcılığı ise seyirciyi çok etkilemişti.

Dizinin finalinden bugüne o inandırıcılığın yarattığı büyü ve hayranlarının hala akıllarında olan karakterlerin imajı silinmemiş olacak ki Kadıköy-Moda Caferağa Mahallesinde genç girişimci Deniz Koşan’ın kuzenleri ile şakalaşmasından yola çıkarak açtığı Breaking Bad temalı kahve dükkanı, bugün yüzlerce Breaking Bad hayranının uğrak mekanı haline geldi. Deniz Koşan, içecek endüstrisinde orijinal bir konsept eksikliğinin farkına vardığında dizideki Walter karakterinin kurduğu kimya laboratuvarından yola çıkarak bir kahve dükkanı açmayı planlar. Kafe ismini de, tasarımını da bu diziden ve Walter karakterinden alır, böylelikle dünyanın ilk kahve laboratuvarı açılmış owalter2lur: Walter’s Coffee.

Kafenin logo, dizi ismi veya reklam amaçlı diğer araçları kullanmaya yasal olarak bir yetkisi yok. Fakat Breaking Bad takipçilerinin sevdiği pek çok eşyayı kafede bulmak mümkün. Ayrıca müşterilerin laboratuvar gösteri odasında büyük bir kahve özü ayıklama aletinde, çeşitli işlemleri bire bir deneyimleme şansı da var. Laboratuvar kıyafet ve aksesuarlarını kullanarak bu işlemi gerçekleştirmeleri, kafeye gelen müşterilere sanal tatminden de öte gerçekliği yakından hissettiriyor. Kafenin bir diğer eğlenceli yönü de genellikle house müzik ve türlerinin çalınarak, sizin dizideki atmosferi yaşamanıza olanak sağlaması. Fakat çevre sakinlerini rahatsız etmemek ve Kadıköy Belediyesi’nin uyarıları sebebiyle müziğin sesi biraz kısılıyor. Ücretsiz wi-fi hizmeti olan ve sabah 10:00 akşam 22:00 saatleri arasında çalışan kafenin hem açık hem de kapalı alanda oturma yeri mevcut. Fakat evlere servis hizmeti yok.Ferah bir tasarıma sahip olan mekanda ilgi çeken ayrıntılardan biri de bardak yerine kullanılan deney tüpleri.

Deniz Koşan Walter’s Coffee’yi yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde Manhattan’da açmak için hazırlıklara başladı bile. Amerika-Türkiye arasında sık sık gidip gelen Deniz Koşan’a şu günlerde ulaşmak epey zor olsa da Türkiye’de olduğu zamanlarda onu rahatlıkla Walter’s Coffee’de kahvesini yudumlarken görebilmeniz mümkün.

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin