E-posta göndermek için en iyi zaman hangisidir?

2019’da günde yaklaşık 294 milyar e-posta gönderildi. E-posta açılma oranlarını en üst düzeye çıkarmak için içeriğinizi en uygun zamanda teslim etmeniz gerekir. E-posta zamanlaması, çeşitli faktörlere bağlı olarak bir sanattır.

E-posta Pazarlama için En İyi Günler ve Saatler

E-posta etkileşimi için istenen tıklama oranlarını elde etmek birkaç şey gerektirir. Elbette, e-postalarınızın güçlü konu satırlarına ve açıklamalara ihtiyacı var. Ancak yanlış zamanlanmışsa en iyi konu satırı bile tıklanmadan kalır. E-posta pazarlama hedeflerinize ve hedef kitlenize bağlı olarak zamanlamanız değişir. Bir sonraki e-postanızı planlamadan önce, içeriğinizin kim ve neden olduğunu düşünün.

Kimin İçin Yazıyorsun?

Başarılı e-posta pazarlaması, açıkça tanımlanmış bir hedef kitleye dayanır. Tıklama oranları ve mükemmel zamanlama, her bir e-posta kampanyasının amacına göre değişir. E-posta kopyasını yazarken, insani ve kişisel tutun. Duyguyu kullanın. İşlemsel harekete geçirici mesajlar için doğrudan gitmeyin. Bunun yerine, gerçek düşünceler veya yorumlarla harekete geçirici mesajlarınıza ısınmaya başlayın. Mükemmel e-posta zamanlamasını etkileyen birkaç e-posta içeriği türü vardır: Tanışma: kişisel, kısa, soru sormadan ve duygusal, cana yakın bir dille giriş Sor: mevcut bir ilişki, tek bir net CTA üzerine kurulur ve alıcı kuruma hayır deme seçeneği sunar Takip: kısa ve esprili, dışarı çıkmak için başını sallıyor, hiçbir koşula bağlı değil; düşük basınç tepkiyi teşvik eder Teşekkürler: takdir ve olumlu etki göstermek, gelecekteki işbirliğinin yolunu açmak Bu e-posta türlerinin her biri, teslimat için en iyi zamanı bildirir. İçerik hedefleriniz, haftanın farklı gün ve saatlerinde farklı yanıt oranlarıyla uyumludur. Aşağıda, hedef kitlenize ve hedeflerinize göre e-posta teslimi için en iyi gün ve saatler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pazartesi

Her haftanın ilk günü, e-posta göndermek için en iyi (ve en kötü) gündür. İşe dönüşle birlikte insanların gelen kutuları taşar. Pazartesi planlı e-postalarınız için içeriği basit tutmak, onları açmanın en iyi yoludur. Promosyon e-postalarınızı haftanın ilk günü göndermeyin. Bunların açılmamış ve tıklanmamış kalma olasılığı yüksektir. İş içeriğine odaklanın ve uzun haber bültenlerinden kaçının. Pazartesi e-posta içeriği için ideal hedefleriniz bir takip, soru veya teşekkür olabilir. Bunlar, alıcıların hızlı bir şekilde okuması için zaman verir. Ayrıca size hafta boyunca otomatik e-posta hatırlatıcıları göndermeniz için zaman verir.

Hafta ortası (Salıdan Perşembeye) Genel olarak pazarlamacılar, e-posta göndermek için Salı gününün haftanın en iyi günü olduğu konusunda hemfikirdir. Salı ve diğer hafta ortası günleri için e-posta zamanlaması saat 11’e denk geliyor. Bu sefer, sektörlerdeki çalışanların genel iş akışlarını takip ediyor. Büyük olasılıkla, insanlar çalışma haftasına uyum sağlayarak bir rutine yerleşirler. E-posta pazarlaması, en iyi açılışları, tıklamaları ve yanıtları almak için çalışan rutinlerini takip eder. Hafta ortasını hedeflemek, insanlara daha uzun e-postaları okumak için zaman tanır. E-postaları tanıma ve sorma türleri hafta ortası için en iyisidir. İçeriğinizi işlemek için daha fazla zamanla abone tıklama oranları artar. Bunu, odaklanmış kampanya hedefleriyle kendi yararınıza kullanın. 

Hafta ortası (Salıdan Perşembeye)

Genel olarak pazarlamacılar, e-posta göndermek için Salı gününün haftanın en iyi günü olduğu konusunda hemfikirdir. Salı ve diğer hafta ortası günleri için e-posta zamanlaması saat 11’e denk geliyor. Bu sefer, sektörlerdeki çalışanların genel iş akışlarını takip ediyor. Büyük olasılıkla, insanlar çalışma haftasına uyum sağlayarak bir rutine yerleşirler. E-posta pazarlaması, en iyi açılışları, tıklamaları ve yanıtları almak için çalışan rutinlerini takip eder. Hafta ortasını hedeflemek, insanlara daha uzun e-postaları okumak için zaman tanır. E-postaları tanıma ve sorma türleri hafta ortası için en iyisidir. İçeriğinizi işlemek için daha fazla zamanla abone tıklama oranları artar. Bunu, odaklanmış kampanya hedefleriyle kendi yararınıza kullanın.

Cuma

Hafta ortasından sonra Cuma günleri e-posta göndermek için en iyi günlerdir. Teslimatı saat 11 civarında planlarsanız tıklama oranlarınız en yüksek olacaktır. E-postaları öğleden sonra için planlıyorsanız, daha ince harekete geçirici mesajlar içeren kampanya hedeflerini düşünün. İnsanlar ofisten çıkmak üzereyken, e-postalar daha kolay etkileşim sunmalıdır. Bültenler gibi laf kalabalığı içerik daha az başarılıyken, tanıtımlar daha basit katılım sunar.

Hafta sonu

İşyeri kültürünüze ve politikanıza bağlı olarak, çalışanlar hafta sonu e-postalarını kontrol edebilir veya etmeyebilir. Bunu yaparlarsa, e-posta zamanlaması için en iyi gün Pazar akşamıdır. Genel olarak, hafta sonu daha az e-posta gönderilir, bu nedenle çekiş kazanabilirler. Hafta sonu, zengin içerik içeren e-postalar veya daha yavaş harekete geçirici mesajlar daha fazla açma ve tıklama çekebilir. Takipler ve teşekkürler, bu teslimat penceresi için ideal içerik hedefleridir.

Mükemmel Zamanlama Size ve Doğru Aletlere Bağlıdır

Mükemmel e-posta zamanlamanız içerik ihtiyaçlarınıza göre değişir. Kampanya hedeflerinin ve hedef kitlenizin yanı sıra, tutarlılık anahtardır. Gerçekten mükemmel zamanlamadan yararlanmanız için, e-postalarınız aboneler tarafından beklenmedik olmamalıdır. Planlanmış e-postalar için en iyi zamanın Salı veya Cuma günleri saat 11:00 olduğunu biliyorsanız, e-postalarınızı bu saatler için planlayın. Teslimat sürenizi farklılaştırmak için, serbest bırakma saatinin dakikalarına göre sessiz dakikalara göre değiştirebilirsiniz. Sessiz dakikalar, e-postalarınızın rakip gelen kutusu alanından sıyrılmasına yardımcı olabilir. Doğru araçlarla, pazarlama ekibinizin üzerindeki yükü azaltmak için otomatik e-postalar gönderebilirsiniz. Yaygın kampanyalar için en uygun açılışları ve tıklamaları sağlamak için teslimatı saat dilimine göre bile planlayabilirsiniz. Otomatik yeniden göndermeler de açılmamış e-postaların takibi için mükemmeldir. Optimum teslimat pencerenizi test etmek, e-postalarınız için mükemmel zamanlamayı da daraltabilir. A/B test araçları ve premium test kitleri, mevcut abonelerin neyi tercih ettiğini belirlemenize yardımcı olabilir. Bu bilgi, kampanya yanıtını ve etkililiğini artırır.

Bağlantı Linki; https://www.verticalresponse.com/blog/whens-the-best-time-to-email-the-art-of-email-timing/

Facebook Yorumu