E-posta pazarlamanızı geliştirmenin 5 kuralı


Yazan: Amanda Clark

Çeviren: Cansel Kiraz

Abone listenize e-posta göndermekten ve bundan bir geri dönüş alamamaktan bıktınız mı? E-posta pazarlama kampanyanızı dönüştürmek için uygulayabileceğiniz bazı basit adımlar var. Böylece daha geniş kapsamlı bir içerik pazarlama stratejiniz ile güçlü ve sonuç alınmış hale getirin. Bu yazıda, bazı kusursuz ipuçları ve stratejilerden bahsedeceğiz.

Kural 1-Zorlayıcı konu başlıkları yazmanız gerekir 

Kısa bir süre içerisinde güçlü bir izlenim bırakın ve alıcınızı e-postanızı gerçekten açıp okumaya, ikna etmeye çalışın. E-postanızın konu başlığı, bunu yaptığınız yerdir. Buna biraz zaman ayırın. Kendinizi yedi kelimeden daha düşük tutmaya zorlayın. Kişisel bir izlenim yaratın. Ayrıca seçtiğiniz konu başlığı, kitleniz için nelerin işe yarayıp nelerin yaramadığını anlamanıza yardımcı olur.

Kural 2- E-posta listenizi bölümlere ayırmalısınız

E-postalarınızın her bir alıcıya özel değer vermesi gerekir. Listenizdeki herkese kişisel bir e-posta yazmak için enerjiniz yoksa en azından listenizi bazı alt gruplara ayırabilirsiniz. Pazarlama ve özgeçmiş hizmeti için gelen müşterileriniz olabilir. Bu müşterilerin hepsine pazarlama e-postası göndermek pek mantıklı değil. Bölümlere ayırmak çok daha iyi olur.

Kural 3-  E-postalarınızın bir teklif değeri olması gerekir

Bunun içinde benim için ne var? Alıcılarınız, e-postanızı okuduklarında bunu isteyecekler.  Önümüzdeki bir ürüne, indirim, promosyona veya uygulanabilir bir ipucuna ait olsun, değerli bir şey gerekiyor. E-postalarınızın özlü bir şey olduğundan emin olun. Değer taşıdıklarından emin olun.

Kural 4- E-posta kampanyanızın net bir hedefi olmalı

E-posta pazarlamanızın başarılı olup olmadığını anlamak için başarıyı tanımlamanız gerekir.  Sizi telefon ile aramalarını mı istiyorsunuz? Web sitesi trafiği yaratmak mı? Belirli bir ürün veya hizmetin satın alınmasını mı? E-posta pazarlama hedefiniz, ölçümlerinizi ve gerçek CTA’nızı (Call to action/ eylem çağrısı) etkileyecektir.

 Kural 5- E-postalarınız kısa ve öz olmalı

Kimsenin 500 kelimelik bir e-postayı okuyacak vakti yok. Meseleye girin. Hafif ve ilgi çekici olun. Gerçekten, bunlar başarılı herhangi bir pazarlama e-postası için çok değerli özellikler.

E-posta pazarlamanızı dönüştürün

Bu kurallar, e-posta pazarlama listenizi gerçek bir öğeye dönüştürmenize yardımcı olacak. İşleri bir sonraki seviyeye taşımak için e-posta pazarlama uzmanlarıyla görüşün.

Kaynak: http://www.business2community.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin