E-Ticarette ürün görselleri neden önemli?
Günümüzde görsellik çok önemli bir hal almaya başladı. İnternet satış platformları için görselliğin kullanımı yaygınlaştı ve bu hemen hemen her site için geçerli olmaya başladı. Peki ama neden görsellik bu kadar önemli ?

Tüketicilerin artık internet satış platformlarında ilk dikkat ettiği şey görseller olmaya başladı. Görselliğe önem arttıkça internet satış platformları bu işe daha çok özen göstermeye başladılar.

Görsellerin albenisi olması ürünün pazarlanmasındaki en önemli unsur olmuş durumda. Müşterilerin ”sepete ekle” butonuna basmasını isteniyorsa, daha detaylı ve kaliteli görseller seçiliyor. İnternet satış platformlarının kendine has detaylı ve kaliteli görsellere sahip olması gerekiyor. Eğer görseller başka internet satış platformunun görsellerine benzerse bu müşteride güvensizlik hissine kapılmasına neden oluyor.

Seçilen veya çekilen fotoğrafın yüksek çözünürlükte olması gerekiyor. Online alışverişlerde görsellerin kalitesine göre ikna olabilirlikleri yükseliyor. Eğer fotoğrafların kalite ve boyutları düşük ise siteyi terk edebiliyor. Görseller açıları ve detayları da müşteri için önemli alanlardan birisi.

İnternet satış sitelerinin anasayfası gerçek dükkanların vitrini gibi düşünülebilir. Ürün görsellerini müşteri tıpkı elinde inceliyormuş gibi her açıdan incelemek ister. İnternet sitesinin görsel kullanım tarzı diğer ürünleriyle bağdaşması gerekir. çünkü müşteri bir ürüne bakarken diğer bir ürünede kolaylıkla yönelebilsin. İnternet sitesinde fotoğraflarda çeşitli sunulması gerekiyor. En çok kullanılan dört yöntem:
-Alternatif açılardan fotoğraf
-Boydan fotoğraf
-Yakın plan çekimleri
-Doğal ortamda çekilen ürün fotoğrafları
Bunların çoğu olduğunda satışlarında yükseldiğini söylemek mümkün.

Kaynak: www.adtorium.com/,  www.ideasoft.com.tr

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin