Elektronik Spor heyecanı Digiturk’te!


Yazan: Begüm Gürses

Dijital çağda, değişen içerikler gibi sporun adı da değişiyor. Elektronik spor yani eSpor alanında en büyük faaliyeti gösteren, şaşalı ve 1 milyon dolarlık para havuzu olan dünya şampiyonalarına ev sahipliği yapan, Riot Games tarafından yaratılmış MOBA türündeki bilgisayar oyunu League of Legends, Türkiye’de de etkisini arttırıyor.

Lig TV’nin resmi Twitter hesabında duyurduğu haber ile eSpor severlerin yüzü güldü. Dünyada ve Türkiye’de çok büyük bir kitleye sahip olan League of Legends’ın bu sene, Türkiye ligi adına düzenlenen 2016 Kış Mevsim Finali Digitürk’ tarafından 3 Nisan günü naklen olarak yayınlanacak. Daha önce hiç bir zaman paralı bir kanalda yayınlanmayan ve internet ağları olan Twitch ile YouTube kanalları üzerinden yayını yapılan Kış Mevsim Finali, ilk defa bir kanalda yayınlanacak. Elektronik sporun önemi dünyada olduğu gibi Türkiye’de de azımsanmayacak bir kitleye hitap ediyor, binlerce insan bu müsabakaları ekranları başından canlı yayın ile izliyor.lig tv twitter

Elektronik Spor Türkiye’de çok popüler

Geçen sene Ülker Arena’da gerçekleşen Türkiye Büyük Finali’ne 10 bin kişi katılmış, 240 bin kişi ise bilgisayar başında bu coşkuya dahil olmuştu. Beşiktaş Oyun Hizmetleri gibi adına hakim olduğumuz büyük klüplerinde takım sahibi olduğu eSpor dünyası, her geçen gün piyasa üzerindeki hakimiyetini arttırıyor. Sunumunu Burcu Esmersoy’un yaptığı 2015 Türkiye Büyük Finali’nde Genç Turkcell ve Teknosa gibi markalar sponsorluk yaparak elektronik spor pazarına adım atanlar arasında olmayı tercih etmişlerdi.

Lig TV’nin duyurusunun ardından bir çok haber siteside bu haberi duyurup elektronik sporun önemini dile getirdi. League of Legends 2016 Kış Mevsim Finali’nde karşılaşacak takımlar, bu hafta sonu düzenlenecek KMF Yarı Finali’nin ardından belli olacak. Kış Mevsimi Finali 3 Nisan 2016 Pazar günü saat 14.30’da Digitürk 91. Kanalda naklen yayınlanacak.

Etkinliğe katılmak için biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin