Enerji sorununa pratik çözümler: Taşınabilir güneş panelleri

Ortalama tüketiciye ulaşabilmek için tasarlanan ve ışığı enerjiye çevirebilme yetenekleri olan kişisel kullanım cihazlarının sayısı artıyor. Daha yeşil bir yaşam tarzı benimsemek isteyenler için üretilen kitaplar, cep telefonları ve mutfak aletleri gibi sıradan nesneler artık yaygınlaşıyor.

Gün içerisinde kolye olarak kullanılan çevre dostu gece lambası

Ekran Resmi 2015-11-11 22.26.33

Konstfack Üniversitesi öğrencisi Mae Yokoyama tarafından tasarlanan güneş panelli kolye, gün ışığında topladığı enerjiyi, üstünde bulunan LED sayesinde geceleri loş ışığa dönüştürüyor.

İki saat güneşte şarj olan bu kolyeyi, gece dört saat boyunca kullanabilmek mümkün.

Kolye, popülerleşen Galaktik moda anlayışına da yenilikçi ve çevreci bir bakış açısı sunuyor.

Taşınabilir güneş panelleri sayesinde enerjisiz kalmayacaksınız

Ekran Resmi 2015-11-11 22.47.55

Çantanıza sığabilecek bu güneş panelleri yoğun günlerinizde elektronik cihazlarınızın şarjının bitmesi durumunda mükemmel ve ekonomik çözüm sunuyor. Tek yapmanız gereken gün ışığında masanızın üzerine koymak.

Bir çok marka tarafından üretilmesine rağmen yaygın kullanılmamasının en önemli nedeni ise teknolojik bilinirliğinin ve güvenilirliğinin sağlanamamış olması.

Bu kulaklıklar cihazınız için gerekli enerjiyi üretiyor

Ekran Resmi 2015-11-11 23.54.03Güneş ışığı ile 1 saat içinde şarj olan kulaklıkları yaklaşık 3 saat kullanmanız mümkün.

Stephen Shepeleff tarafindan tasarlanan kolay taşınabilir cihazları, Bluetooth yoluyla telefonlarınızla ve müzik çalarlarınızla eşleştirebilir, konforlu ve ekonomik bir çözüme kavuşabilirsiniz.

Kaynak; “Self Solar”, 9 Kasım 2015

Facebook Yorumu

Written by Edi Derofe

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünden 2016'da mezun oldum. Lise yıllarından beri dijitale ve içerik üretimine yatkın biriyim. Üniversiteden mezun olmamla birlikte Optimum Media Directions’da programatik medya sorumlusu olarak kariyerime başladım. Şimdi ise Dentsu Aegis Network altındaki Amnet’te programatik trader olarak iş hayatıma devam ediyorum. Bu dönemde McDonalds, THY, BSH Group, Ferrero, Citroen, Honda, Nissan, Henkel, Hasbro, Mattel, Estee Lauder Company, İş Bankası, Pınar, Eczacıbaşı, H&M, Lenovo, HP ve daha onlarca önemli yerel ve global markanın dijital stratejilerini oluşturup, kampanyalarını yönettim.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir