Etkili bir açılış sayfası nasıl oluşturulur?Yazar: Vertical Response
Çeviren: Aleyna Cam

Açılış (giriş) sayfası, herhangi bir pazarlama kampanyasının kritik bir parçasıdır. Bunlar, potansiyel müşterilerin bir reklama veya bağlantıya tıkladıklarında gördükleri ilk sayfadır ve bir o kampanyanın satışını yapabilir veya bozabilirler. Dönüşümlerinizi artırmanıza yardımcı olacak etkili bir açılış sayfası oluşturmak istiyorsanız, bu ipuçlarını izleyin!

Az ama öz

Açılış sayfaları söz konusu olduğunda, daha azı kesinlikle daha fazlasıdır aslında. Tasarımınızı basit ve temiz tutun ve çok fazla bilgi eklemeyin. Amaç, potansiyel müşterilerin harekete geçmesini sağlamaktır, bu nedenle harekete geçirici mesajınızın net ve kolayca bulunabileceğinden emin olun. Araştırmalar, açılış sayfaları daha az karmaşık olduğunda harekete geçirici mesajların daha fazla etkileşime sahip olduğunu gösteriyor.

Güçlü bir başlık ekleyin

Başlığınız, potansiyel müşterilerin göreceği ilk şeydir, bu nedenle dikkat çekici ve ürününüz veya hizmetinizle alakalı olduğundan emin olun. İnsanların arayabileceği anahtar kelimeleri ekleyin ve başlığınızın açık ve öz olduğundan emin olun. Örneğin, saat satıyorsanız, başlığınız yalnızca “Saatler” yerine “Lüks saatler satın alın” başlığı ise kesinlikle daha fazla dikkat çekecektir.

Görseller kullanın

Görseller, dikkat çekmenin ve açılış sayfanıza görsel ilgi katmanın harika bir yoludur. Ürününüzü veya hizmetinizi sergileyen yüksek kaliteli ve alakalı fotoğraflar kullanın. İnsanlar görsel varlıklardır, bu nedenle resimlerinizin çekici olduğundan ve mesajınızı iletmenize yardımcı olduğundan emin olun. Mümkün olduğunda, ürünlerinizi giyen kişilerin resimlerini kullanın, böylece potansiyel müşteriler kendilerini ürününüzü kullanırken hayal edebilirler.

Bir video ekleyin

Videolar, açılış sayfanıza görsel ilgi katmanın başka bir harika yoludur. Bir ürün tanıtımınız veya açıklayıcı bir videonuz varsa, açılış sayfanıza ekleyin. Videolar, potansiyel müşterilerle etkileşim kurmanın ve ürün veya hizmetiniz hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olmanın harika bir yoludur. Pahalı bir video çekmenize veya oluşturmanıza gerek yok, kısa ve tatlı bir video işinizi görecektir.

Mobil uyumlu hale getirin

İnternette gezinmek için telefonlarını ve tabletlerini kullanan çok fazla insanla birlikte, açılış sayfanızın mobil uyumlu olduğundan emin olmanız önemlidir. Bu, sayfanızın daha küçük bir ekranda okunması ve gezinmesi kolay olması gerektiği anlamına gelir.

Kullanıcılarınızın davranışlarını izleyin

İnsanların sayfanızla nasıl etkileşim kurduğunu görmek için izleme araçlarını kullanın. Bu veriler, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını anlamanıza yardımcı olabilir. Böylece buna göre değişiklikler yapabilirsiniz. Bu amaca yönelik bazı iyi hizmetler veren servisler ise, Google Analytics ve Hotjar’dır.

Ödeme işlemcileri

Bir ürün veya hizmet satıyorsanız açılış sayfanıza bir ödeme işlemcisi eklemeniz gerekir. Bu, potansiyel müşterilerin ürününüzü veya hizmetinizi doğrudan açılış sayfanızdan satın almasına olanak tanır. Kullanabileceğiniz Paypal veya Stripe gibi harika ve güvenilir ödeme işlemcileri alternatifleri mevcuttur.

Bu ipuçlarını izleyerek, dönüşümlerinizi artırmanıza yardımcı olacak etkili bir açılış sayfası oluşturabilirsiniz. Basit, net ve mobil uyumlu tutmayı unutmayın, başarıya giden yolda olacaksınız!

www.verticalresponse.com

 

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin