Flört uygulaması Tinder’dan olay kampanya


Yazan: Blathnaid Healy

Çeviren: Melis Us

Tinder, Britanya’nin Uluslararası Sağlık Servisi ile organ bağışı konusunda güçlerini birleşirdi. Önümüzdeki iki hafta boyunca Tinder, kullanıcıların ekranı sağa kaydırmasının ardından karşılarına özel adayların profillerinin çıkmasını sağlayacak. Bu özel profilleri sağa kaydıran kullanıcılar, NHS Organ Donor Register (Uluslararası Sağlık Servisi Organ Bağış Kayıt) sayfasına yönlendirilecek.

Peki bu Tinder nasıl işliyor?

Tinder, kullanıcıların yakındaki kullanıcıları görmesini sağlayan bir flört uygulaması. Beğendiğiniz adayın profilini sağa kaydırarak onunla tanışma imkanını yakalarken, sola kaydırdığınızda o kullanıcıyı reddetmiş oluyorsunuz.

Çok tanınan üç İngiliz sanatçı; Made in Chelsea dizisinin Jamie Laing’i, Olimpiyat altın madalyalarının sahibi tekvandocu Jade Jones ve aktör Gemma Oaten, kampanya için Tinder’a kayıt oldu. İnsanların onların profillerini sağa kaydırmasıyla, onlarla eşleşmelerini ve kampanyaya destek olmalarını sağlamayı amaçlıyorlar.

Bir kez birinin profilini sağa çektiğinizde, karşı taraf donör olma teklifi içeren bir mesaj almış oluyor. Tinder’ın Avrupa Birliği başkanı Hermionie Ways, “Umuyoruz ki NHS profilleri insanları değişik bir karar vermek için yüreklendirir- onları organ bağışçısı olmak üzere kayıt olmaya iter.” şeklinde konuştu.

Uluslararası Sağlık Servisi bu ortaklığı “bir flört uygulaması” ile kurmalarının sebebini insanların dikkatini çekmek ve onlara organ bağışına katılmanın çok kolay bir şekilde halledilebileceğini göstermek olduğunu söylüyor.

Ayrıca bu Tinder’ın, organ bağışına destek verdiği ilk kampanya değil. Geçen ay, New York Eyaleti’nden bir kadın, kız arkadaşının böbrek bağışladığını anlattığı bir video çekip Facebook’ta paylaşmıştı. Ve bu çift esasında Tinder’dan tanışıyordu.

Kaynak : mashable.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin