Google Arts & Culture’ın gördüğünüzü söyle özelliği, yapay zeka görüntü istemlerine yardımcı oluyorYazar: Laura McQuarrie
Çeviren: Nazlı Özkök
Ne okuyacaksınız X

Yapay zekanın etkinliği, aldığı istemlerin kalitesine bağlıdır ve bunu akılda tutarak, Google Arts & Culture, kullanıcıların daha kaliteli istemler oluşturmasını sağlamak için Gördüğünü Söyle adlı bir oyun yarattı. Sonuç olarak bu oyun, Google’ın kendi yapay zeka motorunun performansının yanı sıra kullanıcıların amaçlanan sonuçlarla uyumlu sonuçlar elde etme yeteneğini de artıracak.

Deney, kullanıcıları Düzey 1’de başlatıyor ve bu da onları, araç, konu ve bağlam da dahil olmak üzere bir görselle ilgili bilgileri açıklamaya davet ediyor. 120 karaktere kadar olan bu istemler, seviyeler ilerledikçe giderek daha karmaşık hale gelir ve kullanıcılar, kullandıkları dile göre puanlandırılır. Gördüğünüzü Söyle özelliği ayrıca önemli noktalar ve ipuçları sağlamaya da yardımcı olur, böylece kullanıcılar daha iyi bir puan elde etmek için yolculuklarında yönlendirilir.

Trend Temaları
1. Yapay Zeka Görüntü Oluşturma – Yapay zekanın etkinliği, aldığı istemlerin kalitesine bağlıdır ve Google Arts & Culture’ın Gördüğünü Söyle oyunu, kullanıcıların daha kaliteli istemler oluşturmasına yardımcı olur.
2. Kalite İstemleri – Google Arts & Culture’ın Gördüğünüzü Söyle oyunu, kullanıcıların bir görselle ilgili bilgileri kesin bir dille tanımlamasına olanak tanıyarak yapay zeka motorlarının performansını artırır.
3. Rehberli Yapay Zeka Yolculuğu – Gördüğünüzü Söyle oyunu, kullanıcılara daha iyi puanlar elde etme yolculuklarında rehberlik edecek ipuçları ve ipuçları sağlar ve sonuçta amaçlanan sonuçları elde etme yeteneklerini geliştirir.
Endüstri Etkileri
1. Yapay Zeka – Google Arts & Culture’ın Gördüğünüzü Söyle oyunu, yapay zeka sistemlerinin yüksek kaliteli istemler alması için fırsatlar yaratır, bu da performansın artmasını ve daha iyi sonuçların elde edilmesini sağlar.
2. Görüntü Tanıma – Google Arts & Culture’ın Gördüğünüzü Söyle oyunu, kullanıcıların kesin istemler oluşturma yeteneğini geliştirerek görüntü tanıma endüstrisine daha doğru ve alakalı sonuçlarla fayda sağlar.
3. Oyun – Google Arts & Culture’ın sunduğu Gördüğünü Söyle oyunu, kullanıcılar için eğlenceli ve etkileşimli bir deneyim yaratırken aynı zamanda dil becerilerini geliştirmelerine ve daha iyi istemler oluşturmalarına yardımcı olur.

Kaynak: TrendHunter

 

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin