Google Goals özelliği sayesinde daha fazla bahaneye yer yok


Yazan: Dilara Türkyılmaz

Bir sonraki deniz aşırı seyahatinizden önce İspanyolca çalışmak size zor mu geliyor? Google size bu konuda yardımcı olmak istiyor. Google Takvim, internet üzerinde işlerinizi planlayabilmeniz için bir takvim oluşturmanızı sağlıyor. Bu uygulamayı kullanarak toplantılarınızı programlayabilir, bir ajanda misali zamanınızı iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

 

Bu sabah, şirket Google takvim uygulamasına Goals(hedeflerim) özelliğini Android ve IOS telefonlarında kattığını açıkladı. Örnek olarak meditasyona ilgi duyuyorsanız Google takviminin Goals özelliği sayesinde sizin için meditasyon yapacağınız en iyi saati yoğun programınıza göre belirliyor.

Takvim uygulamasında Goals özelliğini aktif hale getirmek için uygulamada ekle tuşuna basarak size hedef belirlemeniz için bir seçenek sunuluyor. DİLARA FOTOYeni açılan kutucuğa belirlediğiniz hedefinizi yazdığınız da Google Goal özelliği otomatik olarak devreye giriyor.

Hedefler arasında egzersiz yapmak, yeni bir yeteneğinizi keşfetmek gibi tipik hedefler de olsa aynı zamanda kişisel olarak hedeflerinizi uygulama üzerinden belirleyebiliyorsunuz.

Bir başka örnek olarak spor salonuna gitmek istediğinizi bir hedef olarak takvime not aldığınız zaman, takvim size otomatik olarak haftanın kaç günü spor salonuna gitmek istediğinizi ve hangi zaman dilimi arasında gitmek istediğinizi soracaktır. Daha sonrasında takvime işlediğiniz diğer planlarınız ile karşılaştırıp sizin spor salonuna gitmeniz için en uygun zamanı size öneriyor.

Uygulama’nın Goals özelliğini kullanabilmek için günlük planlarınızı takvime düzenli olarak not almanız gerekiyor.

Eğer ki hedeflediğiniz bir plan sizin not aldığınız bir işiniz ile çakışıyor ise uygulamanın Goals özelliği otomatik olarak hedefinizi sizin için başka uygun olan bir tarihe erteliyor.

Uygulama Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece yarısı telefonlarda kullanıma hazır duruma getirildi.

Uygulamanın yeni özelliği sayesinde yapmak istediğimiz fakat yapmaya üşendiğimiz bir planımızı ertelemek için bir bahanemiz kalmayacak.

Google’ın takvim uygulaması bu sene 10. Senesini tamamlıyor ve Goals özelliği uygulamasının yenilenmesine ve kullanıcalara akıllı teknoloji’den bir parça daha yararlanmasını sağlıyor. Eğer ki Goals özelliği takvimde rağbet görürse, Google sonunda insanları daha iyi yapan bir özellik keşfetmiş olacak.

Uygulamanın akıllı telefonlarda yeni tanımlanmasından olacak ki henüz çok yavaş çalışıyor.

Kaynak: http://thenextweb.com/google/2016/04/13/no-more-excuses-google-calendar-can-now-help-you-stick-to-your-goals/#gref

 

 

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin