Google’dan LinkedIn’e rakip: Hire


Yazan: Berkay Öktem

Google, şirketlerin işe başvuru sürecini yönetmek için kullanabileceği yeni bir ürünle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Google’ın Hire projesi gelen bilgilere göre kısa bir süre içinde kullanıma sunulacak. Google’ın Hire ağı kullanıcılar için çalışabilecekleri iş tekliflerini listeleyecek. LinkediIn ile aynı özellikleri taşıyacak olan Google Hire üzerinden kullanıcılar iş sahipleri ile kolayca iletişime geçebilecek.

LinkedIn, Jobvite, Indeed gibi servislere rakip olacak olan Hire, küçük ve orta ölçekli işletmelerdeki insan kaynaklarının görüşmelerin zamanlamasını ve adaylarını takip etmelerini sağlamak için tasarlandı. Google Hire aracılığıyla, bir insan kaynakları müdürü, Google Takvim entegrasyonu sayesinde görüşme sürecinin bir parçası olabilecek ve tüm çalışanların programlarını görüntüleyebilecek. Koordinatörler, tüm adayları takip edebilmenin yanı sıra, Google Hangouts’u kullanarak konuşmalar yapabilecek. Hire, Gmail ile senkronize olarak çalıştığı için çalışanların Google Hire veya e-posta ile adaylara ileti göndermelerine de olanak sağlayacak.

Google Hire, Google’ın 2015 yılında 380 milyon dolar karşılığında bünyesine kattığı Bebop ekibi tarafından geliştirildi. DramaFever, Medisas, SingleHop, CoreOS ve Poynt gibi firmalarla iş birliği içinde olan Google Hire’a hire.withgoogle.com adresinden ulaşılabilmektedir. Fakat üye olmak henüz mümkün değil. Google Hire, G Suite paketine dahil olmayacak ve şirketlerin büyüklüklerine göre özel ödeme planları çıkarılacak.

Google, Hire’da Ekstra Güvenlik Önlemleri Sunacak!

Google’ın açıklamasına göre, Google Hire tarafların güvenliği konusunda da ciddi önlemler alacak. Sadece gönüllü kullanıcıların bilgileri paylaşılacak ve kullanıcıların bu bilgilerini sadece iş verenler görebilecek. Tarafların özel bilgileri ise asla üçüncü kişilerle paylaşılmayacak. Google’ın iş alanında yeni projesi olan Google Hire’ın ilerleyen günlerde kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor. Bakalım Google Hire LinkedIn’in tahtını yıkabilecek mi?

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin