Hailey Bieber’ın yeni telefon kılıfı hamlesiYazar: Carmen Schober
Çeviren: Nil Başol

Güzellik ve teknolojinin sürekli değişen dünyasında Hailey Bieber sürekli adından söz ettirmeyi başarıyor. Bieber’ın güzellik markası Rhode’un tanıttığı yeni dudak parlatıcısı telefon kılıfı, sadece kullanışlı bir bir aksesuar olmanın ötesinde ustaca düşünülmüş bir pazarlama aracı. Bieber’ın ürünü ilk piyasaya sürdüğü andan bu yana bir milyondan fazla satış yapması da bunu kanıtlar nitelikte.

Rhode’un dudak parlatıcısı tutucu telefon kılıfı, Bieber’ın en çok satan ‘‘peptide lip treatment’’ ürününe tutacak görevi görecek şekilde tasarlandı. Neden mi? Çünkü Rhodes, ürünü tüketicilerin günlük yaşamlarına entegre ederek akıllı telefonları kadar vazgeçilmez hale getirmeyi hedefliyor.

Bir aksesuardan daha fazlası

Bu tasarımı özel kılan unsurun, ürünün her zaman elimizin altında olmasını sağlayarak günümüzde kişininen değerli varlığı olan telefonuyla bağlantı kurması, pratiklik ve görünürlüğü birleştirmesi olduğu söylenebilir. Ürün, şu anda hepimizin günlük mücadelelerinden biri olan dudak parlatıcılarını ceket ceplerinde veya çanta derinliklerinde aramanın sıkıntısını da ortadan kaldırıyor.

Ancak bu pazarlama hamlesinin stratejisi satış rakamlarının ötesine uzanıyor. Ayna selfieleri çağında, bu telefon kılıfı Rhodes için ücretsiz bir pazarlama akışı demek. Sosyal medyanın en havalı kızları ayna selfilerini paylaşırken aynı zamanda içeriklerinde Bieber’ın dudak parlatıcısını da sergileyecek.

Dahası, daha fazla insan Apple Pay gibi dijital cüzdanları kullanmaya yöneldikçe, geleneksel telefon cüzdanlarının önemi de azalıyor. Bu değişim, mevcut tüketici davranışlarından yararlanarak Rhode’un dudak parlatıcısı kılıfını sadece şu an için değil aynı zamanda gelecek için ileri görüşlü bir hamle haline getiriyor.

Hailey Bieber’ın yeni telefon kılıfı bir aksesuardan çok daha fazlası; çok az bir maliyetle marka görünürlüğünü artıran, tüketicilerin ilgisini çeken ve ortak bir sorunu çözen,  şık ve basit bir ürünle sunulan, akıllıca hazırlanmış bir pazarlama aracı. Bu pazarlama stratejisi, yenilikçi düşüncenin gücünün ve doğru stratejiyle bir ürünün kişinin yaşam tarzının önemli bir parçası haline gelebileceğini kanıtlar nitelikte. Bieber’ın markasının sadece telefonlarımızda değil, bir bütün olarak güzellik endüstrisinde de nasıl iz bırakacağını bildiği oldukça açık.

Kaynak: https://www.eviemagazine.com/post/hailey-bieber-s-new-phone-case-is-a-brilliant-marketing-move

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin