Hızlı büyüyen işletmelerde 5 içerik tuzağı


Yazan: Sally Falkow

Çeviren: Neşem Helvacıoğlu

İşiniz bir patlama gerçekleştirerek büyüme dönemine girdiğinde, rüya gibi şeyler olur, değil mi? Her zaman değil. Hızlı büyüme ile başa çıkmak için planlama ve sistemleriniz yoksa, hızlı büyüyen bir iş tam tersi olabilir. Örneğin Witness Fuhu, iki yıldır ABD’de en hızlı büyüyen 500 şirket listesinde bir numara oldular ve sonra patladılar.

 

Pazarlama ve Halkla İlişkiler, bir işletmeyi büyütmenin iki önemli bileşeni konumundalar. Pazarlama ve markalaşma uzmanı Al Ries’in söylediği gibi, “PR yangını başlatıyor, pazarlama alevlendiriyor.’’

İçerik, halkla ilişkiler ve pazarlama başarısının ayrılmaz bir parçası haline geldi ve birkaç çalışma, bir içerik stratejisinin planlanması ve uygulanmasının 2017 için öncelikler listesinde yüksek olduğunu gösteriyor.

 

-En büyük teknoloji şirketlerinde CMO’lar, içerik pazarlamasını örgütsel bir yetkinlik olarak inşa etmenin, yatırım getirisini ölçmenin arkasında kalan en önemli ikinci girişim olduğunu bildiriyor. (IDC)

-Pazarlamacılardan %64’ü, kapsamlı bir içerik stratejisi geliştirmeyi bir üst meydan okuma olarak tanımlıyor. (DivvyHQ Content Challenges Report)

-Pazarlamacılardan sadece% 30’u belgelenmiş bir içerik stratejisine sahip. (LinkedIn B2B content Report)

 

Kitlenizin ihtiyaçlarını araştırmamak ve anlamamak

Bu nedenle müşterilerinizi araştırmanın ve onlar hakkında bazı veri taramaları yapmanın dışında markanız, ürününüz ve rakipleriniz hakkındaki sohbetleri dinlemek de çok önemli. İdeal kitlenizin geniş bir tanımına sahip olmak yeterli değildir. Onların hayatlarının ayrıntılarını bilmeniz gerekiyor. Kitlenizi gerçekten anlayıncaya kadar, size gelen içeriği yaratamazsınız.

 

Dijital müşteri, yolculuğundaki değişiklikleri bilmez

İnsanların müşteri olma yolunda attığı adımların tam olarak ne olduğunu öğrenmek zorundayız. 2017 dijital müşteri yolculuğu, iki yıl öncesinden daha farklı. Bu, başarılı bir içerik stratejisi için gerekli bilgi kaynağıdır. Sahip oldukları soruların ve yolculukların her aşamasında aradıkları verileri bilmeniz gerekir. Böylece doğru içeriği doğru zamanda sağlayabilirsiniz.

 

Sahip olduğunuz bilgi ve uzmanlardan yararlanma

Her işletmenin uzmanları vardır. Ürününüzü sizin kadar kimse bilmiyor. Kuruluşunuzdaki bilgi tabanına dokunun ve kitlenizin ihtiyaçlarını karşılayan çekici bir içerik oluşturmak için kullanın.

 

İçeriğinizi yükseltmeyin

İçerik oluşturmak ve yayınlamak yetmez. Eski bir deyiş vardır: “Daha iyi bir fare kapanı icat ederseniz, insanlar kapılarınıza akar.”  Bu, ancak kapının nerede olduğunu biliyorlarsa işe yarar. Web sitenizde, blogunuzda veya haber odasında yayınlanan mükemmel içerik, işi yapmaz. Doğru kişilere sahip olduğunuzu ve nereden bulacağınızı bilmelisiniz. Web’de ve arama motorlarında görünür kılmanız gerekir. SEO yazımı bugün önemli bir PR becerisidir.

 

 

 

Kaynak: www.business2community.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin