İçeriğinizi esnek bir yoga eğitmeni gibi uyarlamanın kolay yolu


Yazan: Stefanie Keten

Çeviren: Simay İnal

Restoratif yoga, vücutta gevşemeyi destekleyen nazik, pasif bir uygulamadır.

Geçen gün haftalık restoratif yoga dersimin başında eğitmenimiz bize o gün vücudun hangi bölgelerine odaklanmak istediğimizi sordu.

Diğer birkaç normal öğrenci, “Omuzlar! … Sırtınızı indirin! … Psoas!”

Ancak sessiz kaldım çünkü bu yazıyı kafamda yazmaya başladım. O günkü ders benim için canlandırıcı olmayacaktı çünkü yoga eğitmenimi bir içerik pazarlamacısı ve öğrencilerini de dinleyicileri olarak görüyordum.

Aklında muhtemelen o gün öğretecek bir dizi poz olsa da, dinleyicilerinden ders planını şekillendirecek geri bildirimler istedi. Asanaları öğrencilerinin ihtiyaçlarına göre uyarlamak, onun sınıfına geldiklerinden memnun ve mutlu olmalarını sağlamaya yardımcı olacaktı.

Ancak öğrencilerinden gelen talepler, öğretmek istediği şeyle ilgili kendi vizyonunu bastırdı mı? Öneriler kendi yaratıcılığını ve yoga tutkusunu engelledi mi?

Aksine, öğrencilerinin katkılarının aslında onun yaratıcılığını ve yoga tutkusunu geliştirdiğini düşünüyorum.

Potansiyel müşterilerinizin içeriğinizi tüketerek neyi başarmayı umduğunu öğrendiğinizde de aynı şey olabilir .

Nefes alın ve nasıl yardımcı olabileceğinize odaklanın

Bir izleyici kitlesine hizmet ettiğinizde, doğal yeteneklerinizin, güçlü yanlarınızın ve bilginizin insanlara nasıl yardımcı olabileceğine odaklanırsınız.

Kitlenizin sorunlarını dinlemek size yön verir. Amaçsızca içerik oluşturmuyorsunuz. İnsanların hangi konuda yardıma ihtiyacı olduğunu anlarsınız ve sonra kendinizi işe yarar hale getirirsiniz.

Kasıtlı olarak hazırlanmış bir içerik pazarlama stratejisi, ideal müşterilerinizi ve müşterilerinizi işletmeniz ve onlara sunmanız gereken çözümler hakkında bilgilendirir.

Kitle girişi, öğretmek zorunda olduğunuz tüm bilgeliğe odaklanmanız için size bir mercek sağlar.

İlgilenen potansiyel müşterilerin hangi konuda yardıma ihtiyacı olduğunu öğrendikten sonra, ürünlerinizin veya hizmetlerinizin onların sorunlarını çözen yönlerini öne çıkarmak için daha iyi bir konumda olursunuz .

Nefes verin ve doğru içeriğin doğru kişiye doğru zamanda iletildiğini hayal edin

Yoga eğitmenim, orijinal ders planından vazgeçmedi veya o gün öğretmek istediğini bir kenara attı.

Öğrencilerinin talepleri, uzmanlığını en iyi şekilde nasıl paylaşabileceğine dair bir rehber sağladı.

Öğrencilerinin o gün vücutlarıyla ilgili ne tür sorunlar yaşadıklarını öğrenmek istedi, böylece sınıfını onların sorunlu noktalarına göre uyarlayabilecekti.

Bir dijital ürün veya hizmet sağlayıcı olarak, müşterilere nasıl yardımcı olduğunuzu göstermek için içeriği kullanabilirsiniz.

E-posta ve pazarlama otomasyonu,potansiyel müşterileri müşteriye dönüştürmek için birlikte çalışır. Aboneleri doğru listelere yerleştirmenize, doğru yayın e-postalarını veya otomatik yanıtlayıcıları tetiklemenize, ücretsiz ürünlerin kilidini açmanıza ve daha fazlasına olanak tanıyan güçlü bir kombinasyondur.

İçeriğiniz, önceden belirlenmiş bir ders planını takip eden katı bir yoga eğitmeni olmaktansa, öğrencilerinin tam olarak istediklerini yerine getiren, arkadaş canlısı ve esnek bir yoga eğitmeni haline gelir.

En iyi tavsiyenizi yüzeye çıkardığınızı hayal edin

Çözdüğünüz sorunları çevreleyen hayal kırıklıkları ve mücadeleler hakkında bilgi edinin.

Etkili, özel içerik oluşturabilmeniz ve ondan en çok yararlanacak kişilere iletebilmeniz için en iyi tavsiyeniz su yüzüne çıkacaktır.

Kaynak:copyblogger.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin