İçerik pazarlama ipuçları


Yazan: Kate Bradley Chernis

Çeviren: Simay Gördük

MLA ve APA stil rehberlerine güvenip sonrasında kendinize kızma günleri geride kaldı. İçerik pazarlama ortamında, markanızın sesini ne kadar özgün hale getirebilirseniz, kalabalığın arasından o kadar iyi sıyrılırsınız. Bundan en iyi şekilde yararlanmak için, yapılacaklar ve yapılmayacaklar yazısından oluşan bir içerik hazırladım.

Gücü Kullan

Trilyon dolarlık bir şirketiniz veya küçük bir işletmeniz de olsa, içeriğiniz güçlü ve kasıtlı olarak karşımıza çıkmalıdır. Yazınızdan, aşağıdaki gibi zayıf kelimeleri çıkarın:

Muhtemel

Muhtemelen

Belki

Temelde

Tüm bu zayıf kelimeler içeriğinizin etkisini en aza indirir.

Abartmaktan vazgeç

Harekete geçirici mesajlar, güçlü yazma için başka bir fırsattır. Düzenlerken bu zihniyeti kullanın ve basit ifadeleri güçlü eylem çağrılarına dönüştürün. Örneğin, “Bu videoyu şimdi görmelisiniz” yazmak yerine, “Bu videoyu şimdi görün” ile diyin. Basit. Güçlü. Daha güvenilir. Daha etkili.

Not: olumsuz harekete geçirici mesajlar olumlu olanları öldürür. Yukarıdaki örneğimizi daha da ileri götürün. “Bu videoyu kaçırmayın” için “Şimdi bu videoya bakın” ifadesini değiştirin.” Olumsuzluk, okuyucuyu gözden kaçıracaklarına dair bir his edinmeye teşvik ediyor. Bu duygu onları tıklamaya teşvik eder.

Yazdıklarını oku

En önemlisi, konuştuğun gibi yaz. Yazılarını yüksek sesle oku. Ağzından çıkması garip geliyor mu? Eğer evet ise, o zaman okuyucu da garip bir şekilde okuyacaktır. Bu kelimeleri gözden geçirin.

Metninizi baştan çıkarmak için tasarlayın

Lütfen sıkıcı olma. Ara vermeden uzun cümleler mi? Görsel sinyal yok mu?

Konuşurken yaptığınız gibi benzersiz tonlar ve vurgular kullanın. İtalik, kalın kelimeler, üç nokta, parantez, yazılmamış gerçek sayılar kullanın.

Ama aşırıya kaçmaktan sakının.

Yazım hatalarını düzelt

Yazım denetimini düzeltmek önemli ama tek başına yazım denetimi yeterli değil. Dilbilgisini kontrol etmek, bağlantıların doğru yere tıkladığından emin olmak, okunabilirliğini değerlendirmek vb. için taslağı en az iki gözetleme grubu gözden geçirmelidir.

Kaynak: https://contentmarketinginstitute.com/2021/08/content-marketing-writing-tips/

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin