İçerik pazarlaması için sosyal medyayı kullanmaya yönelik 6 ipucu


Yazan: Lalit Sharma

Çeviren: Merve Kocakıran

Dijital pazarlama söz konusu olduğunda, içerik önemli bir rol oynar ve çevrimiçi promosyonların diğer tüm yöntemlerini düzenler.

İçerik pazarlaması, dijital pazarlamada en hızlı büyüyen özelliktir. Uzmanlar bunu etkili bir şekilde yapmak için çeşitli yaklaşımlardan faydalanırlar. Herhangi bir işletme için kaliteli içerik, müşterilerle etkili bir şekilde etkileşime girmek ve arama motorlarında bulunmak için harika bir yol sağlar.

Google, kitleye orijinal ve güvenilir bilgi sunan yüksek kaliteli içerik tercih ediyor. İçerik kalitesi aslında sıralama için belirleyici bir faktördür. En yeni arama algoritmaları, düşük kaliteli ve intihallı içeriği değerli kılacak kadar güçlüdür.

İçerikle ilgili bir sonraki önemli şey, genel web içeriği pazarlamasıyla karşılaştırıldığında ayrı bir strateji olan sosyal medya aracılığıyla tanıtımdır. Sosyal medya bugün birincil dijital pazarlama platformlarından biridir ve çevrimiçi pazarlamacılar iş sonuçlarına ulaşmak için uygun stratejileri öğrenmek için çok önemlidir.

Sosyal medya aracılığıyla içerik teşvik etme

Sosyal medya aracılığıyla sosyal medPaid promosyonuyla içerik teşvik etmek, hedef müşterilere layık promosyon içeriği kazandırmanın etkili bir yoludur. Ancak, içeriğiniz için daha fazla trafik ve görünürlüğün olması gerektiğinde, okuyucuları ve sosyal medya takipçilerinizi içeriğinizi kendi sosyal çevrelerinde paylaşmaya ve yeniden yayınlamaya teşvik etmek önemlidir.Neyse ki, blog yazısı içeriğini iyileştirmenin ve onları sosyal medyada daha paylaşılabilir kılmanın benzersiz yolları var. Web siteniz için içerik geliştirirken bu teknikleri uygulayarak, artan sayıda hisse senedi, potansiyel müşteri ve kapalı işler açısından iyi sonuçlar elde etmek için iyi konumlandırılacaksınız. İçerik pazarlama çalışmalarınızın başarılı olmasını istiyorsanız, aşağıdaki yöntemleri deneyin.

Tüm yayınlara sosyal paylaşım düğmeleri ekleyin

Kitlenizin web sayfasında / blogda bir paylaşım düğmesi aramasını beklemeyin. İçeriği sosyal medyada paylaşacak kadar beğendiklerinde, onlara en azından bu yönde küçük bir dürtme yapmalısınız. İlk aşamada, “paylaş” düğmelerinin açıkça görülebilmesini sağlayarak paylaşımını kolaylaştırmanız gerekir. İçeriğinizin kopyalama yapıştırma veya URL’nizi sosyal medyada paylaşma, özellikle akıllı telefonlar veya diğer taşınabilir aygıtlarla (çoğu çoğumuzda olduğu gibi) eriştikleri kullanıcılar için zor bir görev olacaktır. Kalan okuyucuların hepsi, yayınınızı paylaşmak için hepsini gözden geçirmek için gerçekten zaman alacaklarını mı düşünüyorsunuz? Çoğu durumda, pek değil. Bu nedenle, kullanıcıların yalnızca bir tıklama ile paylaşabilecekleri blog gönderilerine sosyal medya paylaşım düğmeleri ekleyin. Bu, sosyal paylaşımların kazanılmasında büyük fark yaratabilir. Sosyal medya paylaş düğmeleri eklemenin diğer bir avantajı, popülerliğini analiz etmek için yayınınızı paylaşan kullanıcı sayısını izleyebilmenizdir.

Sosyal medya için görüntü optimizasyonu

Blog yayınlarınızda stok görüntüleri kullanıyor olabilirsiniz. Alakalı görüntüler koymak, sayfadaki içeriğin monotonluğunu kırmak ve daha cazip görsel bir itiraz vermek için iyi bir yoldur. Görüntüleri kullanmak, sıkıcı bir blog ile çekici bir blog arasında gerçekten fark yaratabilir. Bununla birlikte, yayınlarında stok görüntüleri kullanan tasarımcıların veya web geliştiricilerinin çoğu sosyal medya paylaşımını göz önünde bulunduranlara düzgün bir şekilde uyum sağlamıyor. Sadece görüntü koymak yardımcı olmaz. Bu görüntülerin düzgün bir şekilde görüntüleneceğini ve Facebook, Twitter, Pinterest vb. Gibi büyük sosyal ağ sitelerinde paylaşıldığında iyi görünmesini sağlamanız gerekir. Örneğin, sitenizin Facebook veya Twitter “kartları” üretme kapasitesi var mı? Içerik paylaşılıyor mu? Ayrıca, resimlerinize, sitenizin adı veya blog yazısı adı gibi alakalı metinler eklemeyi unutmayın. Resimlerinize metin ekleyebileceğiniz çok sayıda çevrimiçi ve çevrimdışı araç bulunmaktadır. Metindeki resimler, Pinterest gibi görüntü paylaşım platformlarında harika çalışıyor. Ayrıca, bu görüntü adlandırma kuralıyla izleyicilerin beynindeki markayı veya web sitesi adını damgalayabilirsiniz.

Güncel içerikle onları etkileyin

Blog yayınlarınızı çok yaygınlaştırırsanız, insanlar bunu paylaşmak için hevesli olmayacaktır. Onları taze tutmaya ve her zaman en yeni endüstri trendleri ve küresel etkinliklerle ilgili konuları içermeye çalışın.Yayınlarınız, bilmek ve keşfetmek isteyenlerle alakalıysa, daha fazla isabet ve paylaşım elde etme şansı yüksektir. Yayınlarını, çevrelerindeki diğer kişilerin menfaati için paylaşmak için takipçilerinizde aciliyet hissi uyandırın.


Sosyal medya paylaşımı için kullanıcılarınızı ödüllendirin

Sosyal medyayı ödüllendirici stratejileri de kullanabilirsiniz. Yayınlarınızı sosyal medya arkadaşlarınız ve takipçilerinizle paylaşan kullanıcılarınıza ödül vermenize yardımcı olan birçok araç bulunmaktadır. Örneğin, bir yarışma düzenleyebilir ve maliyet avantajlarından faydalanmak için sunduğunuz çeşitli ürünlere ve hizmetlere karşı itaat edilecek puanları verebilirsiniz.

 Sosyal medya sayfalarınızda en önemli içerikleri paylaşın

Bir işyeri sahibi olduğunuz veya bilgi paylaşımı için bir sosyal medya sayfası çalıştığınızda, büyük bir takip izniniz olabilir. Hepsi, sizin için ideal bir fırsat olan haber beslemelerinizdeki yazılarınızı alacaktır.Sosyal medya kullanıcılarının çoğu, içeriğinizi okumak ve paylaşmak için blogunuza veya sitenize gelmek istemiyor. Onları görseler bile paylaş düğmelerini tıklamaya bile zahmet etmeyebilirler.Ancak, haber beslemeyle ilgili harika bir yazı gördüklerinde, anında paylaş düğmesini tıklama olasılığı daha yüksektir. Dolayısıyla, sosyal medya sayfalarınızı istenmeyen içerikle basmak yerine takipçileriniz arasında isabet görme olasılığı yüksek olanlarla birlikte gitmelisiniz.

İçerik en önemlisi

Blog yayınlarınızı oluştururken acele etmeyin. Basit bir şekil bilgi paylaşmak yetersiz kalacaktır.İçeriğin ilginç, çekici ve benzersiz olduğundan emin olmalı ve lehinize çalışan cazip bir harekete geçirici mesaj içermelidir. Bunu başarmak için uzman bir içerik geliştirici kiralamak isterseniz, bunu yapmak için tamamen yatırıma değer.İçeriğinizin çeşitli sosyal medyada paylaşımını teşvik etme çabalarınızı başarırsanız, ücretli sosyal medya promosyonlarından çok önemli sonuçlar elde edebilirsiniz.Öte yandan, sosyal medya aracılığıyla içerik paylaşımı konusunda son derece dikkatli ve düşünceli olmanız gerekir. Çok hassas bir araçtır ve sorumlu bir şekilde yapılmazsa, içeriğinizin kendisi size karşı hareket edebilir ve saygınlığınızı bozabilir.

Kaynak:http://www.business2community.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin