İçerik Pazarlamayla Kitlenizi Romantize Etmenin 14 Yolu 
İçerik Pazarlamayla Kitlenizi Romantize Etmenin 14 Yolu 

 İçerik pazarlamayla müşterilerinizle romantizm yaratın, başarının anahtarıdır. Biraz sevgi eklemeden, potansiyel müşterileri ürün ve hizmetlerinizi deneyimleme şansı bulamadan kapatma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bunu sadece Sevgililer Günü için yapın demiyorum çünkü romantizm İlişkinizi ve ilginizi kutlamak için özel bir tatile ihtiyacınız var. Bunun yerine, önemsediğinizi gösterecek kaliteli ve tutarlı içerik kullanarak hedef kitlenizle ilişkilerinizi geliştirin. 

Urban Dictionary romantizmi en iyi şekilde tanımlıyor: 

“Gerçek romantizm, mecbur olmasan bile sevdiğin biri için özel veya beklenmedik bir şey yapmaktır.” 

Pazarlamacılar olarak, yalnızca bizden satın almalarına ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda değil, tutarlı bir programla onlarla ilgilenerek kilit hedef kitlemizle romantizm yaratalım. 

İçerik Pazarlamayla Kitlenizi Romantize Etmenin 14 Yolu 

İşte hedef kitlenize romantizm katacak 14 içerik pazarlama ipucu. 

 1. Kendinizi müşterilerinizin yerine koyun.

Potansiyel müşterilerinizin sizden ne istediğinden emin değil misiniz?O zaman mevcut müşterilerinize ürün ve hizmetlerinizi seçmek için hangi bilgilere ihtiyaçları olduğunu sorun. Bu amaçla bir pazarlama kişiliği yaratın. 

 1. Resmi makine gibi değil, insan sesiyle konuşun.

Gerçek yaşayan bir insan gibi konuş. Hiçbir şey potansiyel müşterilerinizi bir doz kurumsal jargondan daha hızlı vazgeçiremez. Gerçek olun. Müşterilerinizin anladıkları sözcükleri kullanarak ihtiyaçlarıyla bağlantı kurun. 

 1. Potansiyel müşterilerinizin aktif olarak aradığı bilgileri sağlayın.

Marcus Sheridan’ın dediği gibi “Onlar soruyor, sen cevapla.” 

 Ayrıca hedef kitlenizin bilgileri ne zaman, nerede ve nasıl tüketmek istediğini bulmasını kolaylaştırın. Onlara ürün bilgilerini verin, sorularını yanıtlayın, ürünlerinizi nasıl kullanacaklarını gösterin, ürünlerinizi şekillendirmelerine yardımcı olun ve onlara ürün derecelendirmeleri sunun. 

 Brooke Sellas’ın başucu kitabından bir sayfa alın. Potansiyel alıcıların satın almadan önce aradıkları soruları cevaplamaya hazır olmak için sosyal dinlemeyi sosyal medya müşteri hizmetleriyle birleştirin. Ayrıca onun BIC dökümünü kullanın: 

         B= Brand (Marka) 

         I= Industry (Sanayi) 

         C=Competitors(Rakipler) 

 1. Kelimeleri atlayın (veya en azından birkaç görsel ekleyin!)

Bazen bir şeyi söylemenin en iyi yolunu bulmaya çalışırken takılıp kalırız. Bunun yerine, görselleri kullanarak izleyicilerinize ne demek istediğinizi gösterin. Bunun faydası, görsellerin mesajınızın hızını arttırmasıdır. Buffer, görsel içeren tweetlerin retweetleri %150 artırdığını tespit etti. 

 1. Onlara video kasetini gösterin.

Videolarla içeriğinizin tüketilebilir olmasını kolaylaştırın. Kitlenize ürününüzü nasıl kullanacaklarını göstermek ve hatta onlarla konuşmak için favori video platformunuzdan yararlanın. Onlarla konuştuğunuzu görerek kitlenizin topluluğunuzun bir parçası olmasına izin verin. 

    6.Mümkünse mesajınızı kişiselleştirerek hedef kitlenizle doğrudan konuşun.

İnsan sesinin gücünü hafife almayın. Sesli mesajınızı iletmek için bir podcast oluşturun. Podcast’in büyüsü birebir iletişimdir. 

 1. Hikayeler anlatın.

Hikayeleri herkes sever. Daha da iyisi, içeriğinizi daha akılda kalıcı hale getirirler. İşletmeniz, geçmişiniz, çalışanlarınız, ürünleriniz ve müşterileriniz hakkındaki hikayeleri toplayın. Başlangıç, orta ve bitiş yapısını unutmayın. Çok spesifik hikayeler anlatarak içeriğinizi daha evrensel hale getirirsiniz. 

 1. Çalışanlarınızı tanıtın.

Perdeyi çekin ve firmanızda çalışan kişileri tanıtın. Satın alma deneyiminin daha kişisel hale getirilmesine yardımcı olur. 

 Unutmayın ki insanlar insanlardan satın alır. Çalışanlarınızın kendileri olmasına izin verin. Elbette içeriklerinde öne çıkmaları için ihtiyaç duydukları araçları ve desteği sağlamalısınız. 

 1. Potansiyel müşterilerinizin ve müşterilerinizin sahip olduğu soruları yanıtlamaya hazır olun.

Birçoğunuz bunun içerik pazarlaması olmadığını düşünüyorsunuz – ama öyle. Bu, potansiyel müşterilerinizin aktif olarak aradığı bilgidir. Hedef kitlenizin bir sorusu olduğunda onlara yanıt vermek satışı kapatmanın anahtarıdır. Bu soru ve cevapların kaydını tutun. Daha sonra bunları gelecekteki potansiyel müşteriler için ilgi çekici, bulunması kolay içeriğe dönüştürün. 

 1. Dear Abbey’den ipucu alın.

Yalnızca kurumsal pazarlama çabalarını düşünmeyin. Eski moda teşekkür notları yazmak için zaman ayırın. Herkese uyan tek bir boyut olmaması için belirli ayrıntılar ekleyin. 

 1. Müşterilerden geri bildirimlerini isteyin.

Evet bu korkutucu olabiliyor. Ancak bunları doğrudan müşterilerinizden duymak çok daha iyi. do

 TW—Bazaarvoice, müşterilerin ürünü uygun buldukları için hala vasat değerlendirmelere sahip işletmelerden alışveriş yaptığını tespit etti. Kullanıcı girişi için en iyi sitelerden biri TripAdvisor’dır. 

 1. Müşterilerinizi ön plana çıkarın.

Tanınmayı herkes sever. Onlara ses verin ve müşterilerinize olan sevginizi gösterin. Müşterilerinizden birine bir fotoğrafıyla seslenmek için Facebook, Instagram veya blog’unuzu kullanın. 

 1. Dinleyicilerinizi güldürün.

Dinleyicilerinizin kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamak için kahkahadan daha iyi bir şey yoktur. Onları eğlendiren ve onları teşvik etmeye yardımcı olan içerikler oluşturun. Herkes içeriğinizden satın almasa da markanızı oluşturmanıza yardımcı olacaktır. 

 1. Hedef kitlenize özel içeriklerle davranın.

Bu içerik pazarlama ipucunu geniş bir şekilde uygulayın. Kendinizi kullanım kılavuzları ve tariflerle sınırlamayın. Potansiyel müşterilerinizi işinize kazandıracak olayları düşünün. Örneğin, The Lion’s Brand Studio’da örgü sahnesi içeren aylık “Flicks With Sticks” filmi gösteriliyor. Bilin bakalım birçok izleyici filmden önce ne yapıyor? Satın alma. 

” İçerik Pazarlamayla Kitlenizi Romantize Edin” Sonuç 

 Müşterilerinizi içerikle kazanmak söz konusu olduğunda romantizmi düşünün. Yakışıklı Prens’in beyaz bir ata bineceği   türden değil. Ancak tanıtım dışı tutarlılık yerine, dikkat etmeye de zaman ayırıyorlar. 

 İstedikleri ve ihtiyaç duydukları bilgileri, istedikleri cihazda, istedikleri zaman, nerede ve nasıl tüketmek istediklerini  sağlamaya hazır olun. Veya bir alıcıyı rakiplerinizden birine kaptırma riskiniz olabilir. 

 Müşterilerin sizinle doğrudan iletişime geçmesi için bir bağlantı, QR kodu, sohbet robotu ve/veya telefon numarası dahil   bir yol eklemeyi unutmayın. 

 Mutlu Pazarlamalar, 

 Heidi Cohen 

 

 Kaynak :  https://heidicohen.com/romance-your-audience-with-content/ 

 

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin