İçerik üretimini farklı kılmanın 12 yolu


Yazan: Douglas Karr

Çeviren: İdil Bilgen

Marketing Tech Blog’a göre metinsel içeriklere takılı kalmamızın esas nedeni, onların daha verimli içerikler olduğunu düşünmemiz. Bir sürü içerik konusu bulsak da, maalesef yeterli kaynağımız yok. Bu yüzden de bu blog, içeriklerimizi farklı kılabilmemiz için 12 ipucu veriyor. Bu ipuçları;

1. Quiz: Gireceğiniz içerikleri, quiz gibi tasarlamak okuyucularınızın dikkatini çekecek ve rekabet ortamı yaratarak içeriğinizin okunmasını sağlayacaktır.

2. Twitter: 140 karakter ile kısıtlanmış olan sosyal paylaşım sitesi Twitter, içeriğinizin özeti niteliğinde olacak ve okuyucunuzun konunuz hakkında hızlıca fikir sahibi olmasını sağlayacaktır.

3. Grafik:  Yazınızı grafiklerle destekleyebilirsiniz. Bar ve yuvarlak şekildeki grafikler sık rastlanan grafiklerdir. Bu tip şablonların dışına çıkarak farklılık yaratabilir, okuyucunun dikkatini çekebilirsiniz.

4. Örnek Olay: Okuyucularınıza gerçekten başlarına gelebilecek olaylar sunun. Ne tip sorunlarla başa çıktıklarını düşünün. Bu sorunları nasıl çözümleyebileceklerini düşünün ve onları cesaretlendirin. 

5. Karikatür Kutusu: Karikatürleri sevmeyen insan sayısı azdır. Söylemek istediklerinizi karikatürlerle anlatmak, okuyucuları içeriğinize çekecektir.

6. Kısa Mesaj: Son zamanlarda insanların ellerinden düşürmedikleri o akıllı telefonları kullanarak, onlara kısa mesajlar yollayın. Kişiye özel anketler hazırlayın. Sonuçlarını yine o kullanıcılarla paylaşın.

7. Devamlılık: Çoğu insan kitaplarda devamlılığı olan serileri tercih eder. Bu serilerin koleksiyonunu yapmak onlara haz verir. İçeriğinizde de aynı tekniği kullanarak okuyucunun ilgisini çekebilir ve düzenli olarak sitenize girmesini sağlayabilirsiniz.

8. Paylaşım: Pinterest, Facebook, Instagram gibi sosyal paylaşım sitelerini kullanmak ve bu sitelere de içerik üretmek tek bir kişi veya tek bir paylaşımdansa birçok okuyucuya ulaşmanızı sağlayacaktır.

9. Röportaj: Röportajlarınızı okuyucularınızın sorabileceği sorular doğrultusunda oluşturmanız, onların da kendilerini size yakın hissetmesini sağlayacaktır.

10. Beklenmedik İçerik: İpuçları, pop-up penceler, akan yazılar içeriğinizi yayınlamanın uyarlanmış, farklı yollarıdır. Bu tip içerikler, sitenizi daha çok okuyucuya ulaştıracaktır. Bunun yanı sıra okuyucuya profesyonel bir sitede olduğunu hissettirecektir. 

11. Terimler Sözlüğü: Bir rehber ya da terimler sözlüğü hazırlamak, okuyucuların içeriğinizi daha rahat anlamasını sağlar.

12. İndirilebilir: İçeriğinizin indirilebilir olması, sadece website bazlı olmaması, okuyucularınızın site dışında da sizi takip edebilmesine olanak sağlar.

Kaynak: https://www.marketingtechblog.com/content-marketing-tips/

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin