içerikle pazarlama atölyesi
Sıradan olaylar nasıl ilgi çekici hikâyelere dönüşür? içerikle pazarlama, pazarlama odaklı içerik üretimi ve yönetimi atölyesi

Başarılı içeriğin sırları

Atölye etiketi: İçerikle pazarlama • Atölye tarihi: 30 Mayıs 2015  Cumartesi 10:00-17:00 • Yer: Santralistanbul • Kontenjan: 12 kişi • Kayıt süresi: 26 Mayıs 2015 Salı saat 17:00’ye kadar

6-7 saatlik bir performansla, biraz yorgunluk ve biraz ter, bolca da çay-kahve eşliğinde daha iyi bir içerik üreticisi olmaya ne dersiniz?

Neden içerik üretebilmeliyiz?

İçerikle pazarlama, kalıcı olarak pazarlamanın ana faaliyet alanlarından biri haline geldiyse, her şirketin, her girişimin, özel bir içerik stratejisi geliştirmesi gerekmez mi?

İçerik yönetimi ve üretimi, pazarlama faaliyetlerinde bu kadar önemli bir yere sahipse, her başarılı profesyonelin de aynı zamanda bir içerik üreticisi haline gelmesi beklenen bir durum değil mi?

Pazarlamanın yalnız pazarlama departmanlarına bırakılmadığı bir çağda, liderlik vasıfları içinde sosyal medya becerileri sayılıyorsa, her kademedeki liderin aynı zamanda birer içerikle pazarlama yöneticisine dönüşmesi de son derece doğal değil mi?

Pazarlama boşluğu…

Günümüzde her şirketin sahip olduğu ve içerik yayınlamaya niyetli olduğu çeşit çeşit mecra bulunuyor. Ancak bu mecraların çok büyük bir bölümü; bloglar, facebook sayfaları, twitter hesapları, youtube kanalları, diğer sosyal medya araçları ve daha fazlası, yeterli ve doğru içerik üretilemediği için boş kalıyor.

Birkaç takipçiden öteye geçemeyen hesaplar, bir türlü atılamayan tiweet’ler, paylaşılamayan resimler, yayınlanamayan videolar, firmalar için bu alanları bir pazarlama faaliyetinden çok  içeriği bir türlü doldurulamayan bir pazarlama boşluğuna dönüştürüyor.

Güventürk Görgülü
Güventürk Görgülü

Boşluğu doldurmak   

Böylesine bir pazarlama boşluğunu doldurmak için ya iletişim, içerik ve sosyal medya becerileri gelişmiş yöneticiler ya doğru içeriği üretebilen çalışanlar ya da en iyisi her ikisi birden gerekiyor.

içerikle pazarlama atölyesi

Gazeteci, pazarlama uzmanı ve Bilgi Üniversitesi, Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü öğretim görevlisi Güventürk Görgülü yönetimindeki bu içerikle pazarlama atölyesinde her alanda kullanabileceğimiz özgün ve ilgi çekici içeriği nasıl üretebileceğimiz ve bunları nasıl yönetebileceğimiz konusu üzerinde duruluyor.

Atölyenin akışı

Sabah oturumu 10:00 – 13:00

• Ben içerik üretmeye mecbur muyum? Üretmesem ne olur?
• Yazı, basın bülteni, mektup, günlük, kompozisyon haber, köşe yazısı değil de “pazarlama odaklı içerik” nedir, ne gibi özelliklere sahiptir?
• Elimizin altında bu kadar medya varken bizim gazetelere ve basın bültenlerine neden ihtiyacımız olsun ki?

• Hikaye anlatıcısı olmak ne demektir?
Her gün yaşadığımız sıradan olaylar nasıl olur da hikayeye dönüşür?
Anlatmak, göstermek veya gözüne sokmak arasındaki fark nedir?
Seksi başlık ve seksi yazı nasıl olur?
Ne zaman objektif, ne zaman sübjektif?
Ne kadar uzun, ne kadar kısa?
140 karakterde veya otuz saniyelik bir görüntüye ne sığdırılır?
Bir koyundan kaç post çıkar, o postlar nereye gider?

Öğle arası – öğle yemeği 13:00 -14:00

Öğleden sonra oturumu 14:00 – 17:00

• Hadi şimdi yapalım.
Yaptıklarımız üstüne konuşalım.
Birkaç deneme daha yapalım
Oluyor mu bakalım…

• Atölye, öğle yemeği, çay, kahve ve atıştırmalık eşliğinde yapılır • Çalışma sırasında “vakti geldi” dendiğinde mola verilir • Tablet veya notebook zorunluluğu vardır. Olmayan önceden söylerse bir şeyler ayarlanır • Atöyenin sabah oturumunda ders yapılır, öğleden sonra uygulama çalışmasına ayrılır • Öğle yemeğinde hep birlikte sohbet edilir.  

Nasıl katılacaksınız?

1- İçerik Atölyeleri için maksimum katılımcı sayısı 12 kişidir. 8 Kişinin altında kalan atölyeler iptal edilir veya ertelenir.

2- İlan edilen tarih programınıza uygunsa; bu linkteki rezervasyon formunu indirip doldurduktan sonra 26 Mayıs 2015 Salı saat 17:00’ye kadar  nesteren@portakalonline.com adresine göndermeniz ve katılım bedelini aşağıdaki hesap numarasına yatırmanız yeterlidir. Katılımcı sayısı tamamlandığında kontentanın dolduğu bu sayfadan ilan edilir ve toplantının kesinleştiği e-posta yoluya size bildirilir.

3- Katılım bedeli 500 TL+KDV’dir.
Lisans ve yüksek lisans öğrencileri için 350TL+KDV‘dir.

Detaylar için 0533 736 91 96 no’lu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Atölye yöneticisi ve eğitmen Güventürk Görgülü hakkında

Ekonomi gazetecisi, öğretim görevlisi, danışman, konuşmacı ve yazar. Gazeteciliğe 1987’de başladı, 1999’de Portakal Pazarlama Danışmanlığı‘nın kurucu ortağı oldu. 2007’den beri İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya Bölümü’nde tam zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışıyor. Öğrencilerine uygulamalı haber yazma ve içerik oluşturma dersleri veriyor. 2006’dan beri Dünya gazetesinde Pazarlama 3.0 adlı köşesinde yazılarına devam ediyor. Pazarlama 3.0 – Yeni Çağın Pazarlama Yaklaşımı başlıklı kitabını Aralık 2010’da yayınladı. 1990’ların ortalarından beri pazarlamanın içerikle kesiştiği alanlarda çalıştı ve çok sayıda projeye imza attı. Halihazırda içerikle pazarlama konusunda çeşitli kuruluşlara danışmanlık yapıyor,  zaman zaman değişik toplum inisiyatiflerine gazetecilik ve yurttaş haberciliği konusunda eğitimler veriyor.

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin