İçerikle Pazarlama Konferansı 2018 konuşmacıları; kim kimdir?
14 Mayıs 2018’de İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleştirilecek “İçerik Pazarı” başlıklı İçerikle Pazarlama Konferansı konuşmacıları şöyle:

Mehmet Nafiz Duru
Mehmet Nafiz Duru

Mehmet Nafiz Duru / Kolektif House

İstanbul’da doğan Duru, Lisans eğitimimi Amerika’da, SUNY – Stony Brook Üniversitesi’nde, İşletme ve Teknoloji Sistemleri Yönetimi olmak üzere iki dalda tamamladı. 2012 yılı sonlarına doğru Türkiye’ye döndü ve 10Sayfa.com isimli bir online dergi kuruldu. Birkaç yıl sonra Red Bull’a geçerek, RedBull.com başta olmak üzere sayısız dijital ve medya içerikli projenin liderliğini üstlendi. Eş zamanlı olarak İstanbul Bigli Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri üzerine yüksek lisansımı tamamladı. Şimdi ise Türkiye’nin en inovatif ve başarılı girişimlerinden Kolektif House’da Marketing Manager olarak görev alıyor.

 

Doç. Dr. Erkan Saka
Doç. Dr. Erkan Saka

Doç.Dr. Erkan Saka / İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi bölümünde öğretimi üyesi. Dijital gazetecilik, yeni medya kültürleri, dijital antropoloji alanında dersler veren Erkan Saka lisans ve yüksek lisans derecelerini Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden aldı. Doktorasını antropoloji alanında Rice University (Houston, ABD)’de tamamlayan Saka’nın 2004 yılından beri sürdürdüğü bir blogu (www.erkansaka.net), koordine ettiği yurttaş gazeteciliği programları ve yerel bir TV programı olarak başlamış ve yeni medya kültürlerine odaklanan Sosyalkafa adlı bir projesi var.

 

m. Serdar Kılç
m. Serdar Kılç

M. Serdar Kılıç / Video Fabric

Kırıkkale Üniversitesi Radyo TV Yayıncılığından mezun olduktan sonra Ans Productions, Plato Film, Endemol Türkiye gibi ulusal ve uluslararası yapım şirketlerinde yardımcı yönetmen, yönetmenlik, editörlük görevlerinde bulundu. Bir süre açık hava reklamcılığı alanında uluslararası bir şirkette bölge müdürlüğü yaparak mecra üretim ve yönetim, pazarlama alanında sektörün kuruluş yıllarında görev yaptı. 2013 yılından bu yana girişimcilik ile medya ve içerik üretimi konusunda kendi markası Video Fabric’i besleyip büyütüyor. Fotoğraf, sinema, sosyoloji ile yakından ilgileniyor.

 

Merve Akcasu
Merve Akcasu

Merve Akcasu / İçerik Pazarlama Yöneticisi

Merve Akcasu 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Üniversite öğrenimi boyunca çevirmenlik yaptı. Mezun olduktan sonra Hewlett-Packard’ta kurumsal satış departmanında çalışmaya başladı. Ardından Türk Telekom ve TTNET’te AB Ar-Ge Proje İletişimi ve Kurumsal İletişim departmanlarında görev aldı. 2014’te Yandex’e katıldı ve hâlâ burada İçerik Pazarlama Müdürü görevini yürütüyor. Merve Akcasu ayrıca üniversitede edindiği çevirmenlik birikimini değerlendirerek 2016’da kendi şirketi Promete Çeviri’yi hayata geçirdi.

 

Turan Farajova / Pazarlama 3.0

1991 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de doğan Turan Farajova, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Dış Ticaret Enstitüsü Ticari Diplomasi yüksek lisans bölümü mezunu. Markalaşma ve uluslararası ticaret alanlarında araştırmalar yapan ve dış ticaret-pazarlama alanında sektör tecrübesi olan Farajova 2016 yılının Ekim ayından beri Pazarlama 3.0 ekibinde araştırmacı ve içerik yöneticisi olarak çalışıyor.

 

İlter Avcı
İlter Avcı

İlter Avcı / Engageya Türkiye Ülke Müdürü

Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmasının ardından kariyerine üniversite hayatı boyunca çalıştığı bilişim sektöründe devam etti. Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans programında akademik hayatını sürdürürken 2008 yılından itibaren internet reklamcılığı ve dijital pazarlama alanında kariyerini sürdürdü. Myspace, Facebook gibi mecraların satış yöneticiliğini yaptıktan sonra 2013 yılından itibaren 4 yıl boyunca Twitter’ın Türkiye’deki reklam satış direktörlüğünü sürdürdü. Şu an native reklamcılık üzerine çalışan İlter Avcı, Engageya Türkiye’nin Ülke Müdürü olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları arasında dijital pazarlama, marka iletişimi, internet reklamcılığı ve yeni pazarlara giriş stratejileri yer almaktadır.

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin