İçerikle Pazarlama Konferansı 24 Mayıs’ta Santralistanbul’da


Yazan: Pazarlama 3.0

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen İçerikle Pazarlama Konferansı, 24 Mayıs 2023 Çarşamba günü saat 13:00’te Santralistanbul Etkinlik Çadırı‘nda gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz Mart ayında Mediacat Yayınları’ndan çıkan Etkileyici Pazarlama kitabının yazarlarını biraraya getiren konferansın başlığı da yine “Etkileyici Pazarlama / Influencer Marketing” olarak belirlendi. Kitabın ortak editörlerinden İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ayşe Bengi Özçelik’in de bir konuşma yapacağı konferansın diğer konukları şöyle:

Havas İstanbul CEO’su Dr. Cüneyt Devrim, İnfluencer, editör ve çevirmen Hande Birsay, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ezgi Akpınar Uysal, Mutatis Mutandis & Triber Kurucu Ortağı Dr. Suphi Sarıgöllü.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Pazarlama 3.0 işbirliğiyle “İçerikle Pazarlama ve İçeik Yönetimi” dersi öğrencileri tarafından organize edilen konferans herkesin katılımına açık ve ücretsizdir.

Konferans akışı

Dr. Cüneyt Devrim                             CEO | Havas Istanbul
Sosyal Medya Etkileyicileri ile İşbirliği Modeli

Dr. Ezgi Akpınar Uysal                        Sabancı Üniversitesi
Sosyal Medya Etkileyicilerinde Etik

Ara

Hande Birsay                                      influencer&editör&çevirmen
Mükemmel influencerlık beni teğet geçti! (Söyleşi)

Dr. Ayşe Bengi Özçelik                       İstanbul Bilgi Üniversitesi
Tüketici- Etkileyici-Marka Üçgeni’nde neler oluyor?

Ara

Dr. Suphi Sarıgöllü                              Mutatis Mutandis & Triber Kurucu Ortağı
Etkileyiciler, kişisel markaları ve takipçilerinden gelir kazandıkları modeller

 

İçerikle Pazarlama Konferansı’23 katılımcıları

Hande Birsay

İnfluencer, editör ve çevirmen olarak çalışmaya devam ediyor. Saint Michel Fransız Lisesi’nin ardından Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2006-2017 yılları arasında sırasıyla Tempo Dergisi’nde muhabirlik, Gazete Habertürk’te editörlük, haberturk.com’da editörlük ve yazarlık, Habertürk TV ve Bloomberg HT’de editörlük ve yapımcılık, NTV’de editörlük ve yapımcılık görevlerini üstlendi. Sivil toplum alanında çalıştı. Pırıl pırıl ve pürüzsüz sosyal medya hayatlarına hı hı evet dediği, hihieved isimli bir instagram hesabı ve mükemmel olmayan ebeveynlik hallerinden bahsettiği Emiyor mu? isimli bir kitabı bulunuyor. Çeşitli TV yapımları ve yayınevleri için metin yazarlığı, editörlük yapıyor, dergilerde yazıyor ve çocuk kitapları çeviriyor. Edebiyat, kadın araştırmaları, ebeveynlik, geleneksel ve dijital medya alanlarına ilgi duyuyor.

Dr. Cüneyt Devrim

Havas İstanbul CEO’su olarak çalışmaktadır. Ortaklarıyla birlikte 1999’da Türkiye’nin ilk dijital ajanslarından biri olan Project House’u kurarak reklmacılığa başladı. Yıllar içinde ajans, Orta Doğu’nun en hızlı büyüyen ajanslarından biri oldu, yüze yakın ödül kazandı ve reklamcılıkta dijital dönüşümün liderliğini yaptı.

2011 yılında Havas Group ile ortaklık kuruldu ve 2017 yılında da ajans Havas Group’a satıldı. Havas bünyesine katıldıktan sonra 2011 ve 2012 yıllarında grup içerisinde Avrupa’da yılın ajansı seçildi.

2018 yılında Project House ve Havas Istanbul’un birleşmesine liderlik etti ve yeni entegre Havas Istanbul’un CEO’luğunu üstlendi. 2019 yılında ajans NY Festival, Clio Awards, London International Awards, Golden Drum, Eurobest gibi uluslararası yarışmalardan ödüller kazandı. Türkiye’de ise aldığı ödüllerle “Yılın Çıkış Yapan Ajansı” oldu. 2020 yılında bu ivmeyi devam ettirerek, “Yılın Yaratıcı Ajansı” olarak seçildi.

Kariyeri içinde Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD) ve Interactive Advertising Bureau Türkiye (IAB TR)’nin kurucuları arasında yer aldı, hala da IAB TR’nin yönetim kurulunda görev yapmakta ve başkan yardımcılığı görevini üstlenmektedir.

Aynı zamanda halen Reklamcılar Derneği’nin ve Dijital Pazarlama İletişim Platformu (DPIP)’in yönetim kurulu üyesidir.

2020 yılından bu yana Web 3.0, Blockchain ve Metaverse alanlarında çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ilk Web 3.0 ve Blockchain’e giriş dersini açmıştır. Coindesk Türkiye yazar kadrosuna dahil olarak, Metaverse ve Reklamcılık alanındaki gelişmeleri takip eden yazılar yazmaktadır. Aynı zamanda bu yeni gelişmekte olan teknolojilerle ilgili farklı üniversitelerde konuşmalar yapmakta, bu konuyu yakından takip etmek isteyen özel şirketlerin etkinliklerinde de seminerler vermektedir.

Yakın zamanda Bilgi Üniversitesinde İletişim Doktora’sını tamamlayarak akademik kadroya dahil olmuştur. Marka Okulunda ders vermeye devam etmektedir. Evli ve bir genç(!) kız babasıdır.

Dr. Ayşe Bengi Özçelik

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. İTÜ Endüstri Mühendisliği lisans, BİLGİ Pazarlama İletişimi yüksek lisans ve İTÜ Pazarlama doktora derecelerine sahiptir. BİLGİ Reklamcılık lisans programında ve Pazarlama İletişimi yüksek lisans programında pazarlama, marka yönetimi, pazar araştırmaları, girişimcilik, pazarlama iletişimi alanlarında dersler vermektedir. Müşteri deneyimi, dijital pazarlama, influencer pazarlaması gibi alanlarda yayınlanmış araştırmaları bulunmaktadır. Mart ayında MediaCat yayınlarından çıkan “Etkileyici Pazarlama” kitabının editörlerinden biridir. Hem start-up’lara hem de kurumsal şirketlere danışmanlık ve eğitim tecrübeleri bulunan A. Bengi Özçelik, evli ve bir çocuk sahibidir.

Dr. Ezgi Akpınar Uysal

Sabancı Üniversitesi’nde Dr. Öğretim Üyesi, ve Profesyonel Yüksek Lisans Programları Direktörü olarak çalışmaktadır. Dr. Akpinar,  doktorasını Erasmus Üniversitesi, Rotterdam School of Management’ta tamamladı. Pazarlama alanında prestijli olan Journal of Marketing Research, Journal of Personality and Social Psychology, Journal of Business Research, International Journal of Research in Marketing ve diğer dergilerde makaleleri yayınlandı. Uzmanlık alanı sosyal medya, kulaktan kulağa pazarlama ve tüketici davranışıdır.  NYTimes Best Seller yazarı Jonah Berger ile yapmış olduğu çalışmalar ile McKinsey tarafından pazarlama alanında en iyi doktora ödülü aldı. Association of Consumer Research, Society for Consumer Psychology, European Marketing Academy and ESOMAR aralarında bulunduğu konferanslarda sunumlar yaptı ve oturumlar yönetti. Dijital pazarlama alanında Unilever, Coca Cola, IPSOS, Engageya, Saint-Gobain ve daha çok birçok şirket ile ortak projeler yürütmekte olup, sosyal medya analitiğinde yeni nesil modeller ve uygulamalar gelişmektedir. Duygulara Fısıldayan Markalar projesi ile 2018 yılında inovatif Baykuş Altın ödülü aldı. Bilim Akademisi tarafından verilen 2022 Yılı Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödül Programı (BAGEP) ödülünü aldı.

Dr. Suphi Sarıgöllü

Mutatis Mutandis & Triber kurucu ortağı olarak çalışmaya devam ediyor. İzmir Amerikan Lisesi ve Koç Üniversitesi’nde okuduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde önce Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programını, daha sonra da Pazarlama Doktora Programını tamamladı. TBWA, McCann, BBDO, JWT, Senfonico, Concept ve Alaaddin gibi şirketlerde Stratejik Planlama Direktörü olarak görev aldı. 15 yılı aşan pazarlama & reklam sektöründeki kariyerine kurucu ortakları arasında olduğu Mutatis Mutandis reklam ajansında devam ediyor. Aynı zamanda bir girişimci olan Suphi Sarıgöllü, Türkiye’nin en büyük markalaşma ve print on demand platformu Triber’ın da kurucu ortakları arasında.

Bugüne kadar birlikte çalıştığı şirketler arasında onlarca lokal ve global marka bulunuyor; Netflix, Spotify, Google, Xbox, Bayer, Şekerbank, Denizbank, ING, Akbank, Yapı Kredi, HSBC, Garanti BBVA, QNB Finansbank, Nestlé, SAB Miller, Dove, Elidor, Red Bull, Kenwood, Allianz, TCCC, JTI, P&G, Braun, Honda, Beko, Unilever, Amazon, Starbucks, PMI, L’Oréal Paris, Grundig, Jack Daniel’s bu markalardan bazıları

Bunların yanında, pazarlama alanında akademik çalışmalar yürütmekte olan Suphi Sarıgöllü, İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde Reklamcılık eğitimleri vermeye devam ediyor.

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin