İçerikle Pazarlama Konferansı 29 Mayıs’ta
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya Bölümü, bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen İçerikle Pazarlama Konferansı‘na ev sahipliği yapıyor. “Podcast Dünyası” başlığını taşıyan konferans, 29 Mayıs 2024 Çarşamba saat 13:30’da Santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi Seminer Salonu‘nda gerçekleştirilecek. Etkinlik, sosyal podcast platformu Poddy’nin sponsorluğunda düzenleniyor ve sesli içerik üreticilerinin içeriklerini topluluklara ulaştırma sürecine odaklanıyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Pazarlama 3.0 işbirliğiyle, “İçerikle Pazarlama ve İçerik Yönetimi” dersi öğrencileri tarafından organize edilen konferans, herkesin katılımına açık ve ücretsiz.

“Eşitlikçi, özgürlükçü ve kapsayıcı bir dünya için; yeni fikirlerin, hikayelerin ve deneyimlerin paylaşılması” misyonuyla yola çıkan Poddy’nin desteğiyle gerçekleştirilen etkinliğin ilk oturumu Eli işte kulağı podcastte başlığını taşıyor. Poddy’nin CEO’su Cüneyt Göktürk‘ün konuşmacı olarak yer aldığı bu oturumda Podcast’in iletişim dünyası içindeki varlığı ele alınacak.

Arka planda dinlense de herkesin anlatacak bir hikayesi var başlıklı ikinci oturumda ise gazeteci, “Yeni Haller” ve “Olsun O da İyi” podcastlerinin Yapımcısı. Eray Özer ile YouTuber ve yönetmen İlker Canikligil‘in söyleşileri yer alıyor.

Günün son oturumunun konukları İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Ayşe Bengi Özçelik ile podcaster ve öğrenme tasarımcısı.Çağrı Küpeli. Oturumun başlığı ise: Merak edenler için: Nasıl Podcaster Olunur?

Bu yılki İçerikle Pazarlama Konferansı’nın temasını oluşturan “Podcast Dünyası”, sesli içerik üreticilerinin deneyimlerini ve topluluklara ulaşma süreçlerini ele alacak. Konferans, pazarlama ve içerik yönetimi alanındaki öğrencilere, profesyonellere ve içerik üretimi alınına ilgi duyan meraklılara, dopdolu saatler vaat ediyor.

İçerikle Pazarlama Konferansı’nın konukları ve konuşmacıları:

Dr. Ayşe Bengi Özçelik – İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışıyor. İTÜ Endüstri Mühendisliği lisans, BİLGİ Pazarlama İletişimi yüksek lisans ve yine İTÜ’den pazarlama doktora derecesine sahip. BİLGİ Reklamcılık lisans programında ve Pazarlama İletişimi yüksek lisans programında pazarlama, marka yönetimi, pazar araştırmaları, girişimcilik, pazarlama iletişimi alanlarında dersler veriyor. Müşteri deneyimi, dijital pazarlama, influencer pazarlaması gibi alanlarda yayınlanmış araştırmaları bulunan Özçelik. 2023 Mart ayında MediaCat yayınlarından çıkan Etkileyici Pazarlama kitabının editörlerinden biridir.

Cüneyt Göktürk – Poddy’nin CEOsu olarak çalışıyor. İstanbul Üniversitesi’nde Finans ve Finansal Yönetim Hizmetleri okuyarak lisans eğitimini tamamladı. Poddy’yi iki Türk girişimciden biri olarak Londra’da kurdu. Poddy’nin kuruluş amacıyla ilgili şunu dile getiriyor: “Toplumsal olarak hepimizi etkileyen zor zamanlarda konuşacak, dinleyecek, paylaşacak çok fazla şey olduğunu düşünüyoruz ve konuşmanın iyileştirici gücüne inanıyoruz”

İlker Canikligil – Marmara Üniversitesi Sinema, Televizyon bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 1993’ten itibaren kısa filmleriyle birçok festivalde ödüller kazandı. En önemlilerinden biri, 2002’de Fransa’da, dünyanın en büyük kısa film festivali Clermont-Ferrand’da kazandığı ödüldür. Reklamcılık, kurguculuk, yönetmen yardımcılığı ve sonrasında yönetmenlik yaptı. 1999-2006 arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema Televizyon bölümünde tam zamanlı öğretim üyesi olarak çalıştı. 2006 sonrasında birçok reklam filmi ve müzik videosu yönetti. Daha sonra solo sergisi “Çok Aslında Azdır / More is Less”i açtı. Halihazırda İstanbul’da yaşayan Canikligil, film ve fotoğraf üzerine çalışıyor.

Eray Özer – Gazeteci Eray Özer ODTÜ’de psikoloji okudu. Ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. İki yıl boyunca Kadir Has Üniversitesi’nde sosyoloji dersleri verdi. İş hayatına Radikal Gazetesi’nde başlamış, kısa süren televizyon haberciliği deneyiminin ardından Doğuş Dergi Grubu’nda devam etti. Radikal, Birgün, Cumhuriyet ve Diken’de yazdı. “Uzun Bir Yürüyüştü 68” kitabının iki yazarından biri olarak 68 kuşağıyla bir röportaj serisi gerçekleştirdi. Yaklaşık üç yıl kadar bir içerik ajansının kurucusu olarak çalıştıktan sonra yakın arkadaşı Özgür Mumcu ile podcast alanına girdi. Yeni Haller ve Olsun O da İyi podcastlerinin yapımcısıdır.

Çağrı Küpeli – İstanbul Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu olan Çağrı Küpeli, 11 yıl sivil toplum kuruluşlarında eğitmenlik ve proje yöneticiliği yaptı. Halihazırda aynı alanda eğitmen olarak çalışıyor. “Merak Listesi” adından öğrenme odaklı bir podcastin yapımcısı ve sunucusudur.

Etkinlik Bilgileri:

Tarih: 29 Mayıs 2024 Çarşamba
Saat: 13:30
Yer: Santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi Seminer Salonu

Konferans Akışı

1.    Oturum: Eli işte kulağı podcastte Cüneyt Göktürk (Poddy, CEO)

2.    Oturum: Arka planda dinlense de herkesin anlatacak bir hikayesi var – Eray Özer (Gazeteci, Yeni Haller ve Olsun O da İyi Podcastlerinin Yapımcısı) & İlker Canikligil (YouTuber & Yönetmen)

Ara

3.    Oturum: Merak edenler için: Nasıl Podcaster Olunur? – Ayşe Bengi Özçelik (İstanbul Bilgi Üniversitesi Dr. Öretim Üyesi) & Çağrı Küpeli (Podcaster & Öğrenme Tasarımcısı)

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin