İçerikle Pazarlama Konferansı programı ve konuşmacıları
11 Mayıs 2016’da İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek “İçerik sizinle olsun” başlıklı İçerikle Pazarlama Konferansı programı şöyle:

14.00-15.00 Salon açılışı ve çay kahve eşliğinde atıştırma
15.00-15.20 Güventürk Görgülü Açılış konuşması
“İçerikle nasıl değer yaratılır?”
15.20-15.50 Hakan Bilginer (Zaytung)
“İçerikte yalandan kim ölmüş?”

15.50- 16.20 Batuhan Apaydın (Yemek.com)

“İnsanların midesine giden yol da mı içerikten geçiyor?”
16.20-16.50 Yalçın Pembecioğlu (Bigumigu)
“İçerikte trendi nasıl takip edeceğiz?”
16.50-17.20 ARA
17.30-18.00 Ivo Furman (İstanbul Bilgi Üniversitesi)
“Sosyal ağlarla büyük resme bakabilmek; Etkileyicin ne kadar etkili?”
18.00-18.30 Banu&Onur Ertuğrul (Lügat 365)
“İçeriğin gücü dijitalin gücünden fazla mı?”
18.30-19.00 Elif Dağdeviren (Edge)
“Fikirler projeye, projeler paraya nasıl dönüşür?”

Programda yer alan konuşmacıların kısa özgeçmişleri:

Batuhan Apaydın:
Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu ardından Belçika’da İşletme yüksek lisansı yaptı. Uzmanı olduğu alanlar, İnternet yayıncılığı, içerik yönetimi, yeni medya, içerik pazarlaması, dijital trendler, dijital iletişim. 2014 yılından beri Yemeksepeti’nin içerik projesi Yemek.com’un Ürün Müdürü olarak çalışıyor.

Hakan Bilginer:
2001 yılında İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 10 yıl kadar çeşitli şirketlerde Sistem Mühendisi olarak çalıştı. Bu süre içinde mesaisinin önemli bölümünü çeşitli sözlük sitelerine yazılar yazarak geçirdiği için bu anlamda kendini geliştirme şansı oldu. Sözlüklerde yazmaktan da sıkılınca 2009 yılının sonlarında  “Dürüst, Tarafsız, Ahlaksız haber” mottosuyla yola çıkarak  Zaytung.com’u kurdu.

Elif Dağdeviren
Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Meslek hayatı muhabirlikten genel yayın yönetmenliğine uzanan gazeteciliğin yanı sıra televizyon yapımcılığı ve moderatörlüğü ile devam etti. Türkiye’nin ilk internet portal’larından Netbul‘un kuruluşunu gerçekleştirdi. Film şirketi kurarak sinema filmleri ve televizyon programları ile çalışma yaşamına devam etti. Son olarak tüm tecrübelerini bir araya getirdiği EDGE Yapımcılık ve Danışmalık şirketini kurdu. Halen konuk yazar olarak yazmaya, yapımcılık ve iletişim eğitimi vermeye, internet fikirleri geliştirmeye, film ve televizyon yapımlarına devam ediyor.

Banu & Onur Ertuğrul
Banu Ertuğrul grafik tasarımcısı, Onur Ertuğrul ise İyikafa Dijital İletişim’in kurucusu. 2015 başında Lûgat365’i kurarak yıl boyunca  her gün bir kelimeyi  sosyal medya hesaplarından paylaştılar. Ardından guzelkelimelerdukkani.com’u kurarak ürün satışına başladılar. Son olarak da Galata’da açtıkları Lûgat365 Güzel Kelimeler Dükkanı’nında, üzerinde “güzel kelimeler”in olduğu çeşitli ürünler tasarlayıp satıyorlar.

İvo Furman:
University of Michigan’dan mezun olduktan sonra İngiltere’de master ve Sosyoloji  doktorası  yaptı. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde dijital sosyoloji ile ilgili doktora sonrası araştırma yapıyor ve İletişim Fakültesi’nde dersler veriyor.

Güventürk Görgülü:
İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü 1986’da bitirdi ve master derecesini Siyaset Bilimi dalında aldı. Çalışma yaşamına 1987’de ekonomi muhabiri olarak başladı. Daha sonra çeşitli dergi, gazete ve televizyonlarda ağırlıklı olarak ekonomi alanında muhabir, editör, yazıişleri müdürü olarak çalıştı. 2007 yılından beri İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Görgülü, Dünya Gazetesi’nde cuma günleri yayınlanan Pazarlama 3.0 adlı köşesindeki yazılarına da 2006’dan beri devam ediyor.

Yalçın Pembecioğlu
Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 8 yıllık reklam pazarlama kariyerinin ardından 2005 yılında eşi Aygül Pembecioğlu ile reklam, pazarlama ve tasarım odağında iletişim trendlerini inceleyen Bigumigu’yu kurdu. Halen Bigumigu’da hem yöneticilik hem de yazarlık yapıyor.

Katılımın ücretsiz olduğu konferans canlı yayın sponsoru Hub Dijital İletişim tarafından Pazarlama 3.0 web sitesi ve Youtube hesabı üzerinden canlı olarak da yayınlanacak. Konferansla ilgili gelişmeler ve detaylı bilgiler Pazarlama 3.0 sosyal medya hesaplarından izlenebilir.

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin