Freelance çalışmak isteyenlerin yeni gözdesi: ilginchizmetler.com


Yazan: Kaya Görgüner

Şimdilerde internet ortamında yepyeni ve kendine özgü bir site var: ilginchizmetler.com. İsmi kadar tasarımı ve hizmet içerikleri de ilginç olan bu e-ticaret sitesi, daha karşınıza çıkar çıkmaz yüzünüzdeki tebessümün ve şaşkınlığın sebebi oluyor. İsmi ile öne geçen ve “acaba ilginç ne var?” dedirten bu oluşum eğer doğru bir strateji oluşturursa dijital dünyada adını sıkça bahsettirebilir. Peki hangi hizmetler var bu sitede: İş Buldurucu, LOL Eğitmeni, Excel Öğretmeni, Dert Dinleyici,Aşk Doktoru,Norveçce çevirmen, Hayvan Bakıcıları, İllustrator, Stil danışmanları, Seslendirmenler vb.

Ayrıca bir de ücretsiz hizmetler sekmesi olan site; reklamcılık eğitimi, gayrimenkül danışmanlığı, sunum teknikleri gibi hem iş tecrübesi hemde iletişim sektörü konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler içinde çok iyi bir fırsat sunuyor.

Site nasıl çalışıyor peki: Site klasik bir e-ticaret web sitesi, hem hizmet ekleyebiliyor hem de siteden hizmet satın alabiliyorsunuz.

Mesela siteye hizmet eklemek isterseniz tek yapmanız gereken ‘Hizmet Ekleme Formunu’ doldurmak. Hâlihazırda var olan muadil sitelerden farkı ise; size ilginç ve marjinal gözüken herhangi bir hizmeti satışa sunma imkanı sağlıyor. Tabi bu hizmetlerin aktive edilmesi için rasyonel olması da gerekiyor. Bence en önemlisi, siteye hizmet eklemek kadar siteden aynı zamanda hizmet satın alınabiliniyor olması. Kredi kartının yanında Paypal üzerinden de ödeme yapılması mümkün bir sistem tasarlanmış. Sistem satın alınan hizmet ile müşterinin arasında bir aracı görevi görüyor. Hizmeti vereceğiniz fiyatı siz belirliyorsunuz fakat “Sen ne kadar ödemek istersin? “ sekmesiyle de ayrıca bir fiyat teklifinde dahi bulunabiliyorsunuz .Talep açılan hizmetler inceleniyor, uygunluğuna bakılıyor ve ücretsiz olarak bir kullanıcı hesabı oluşturmaya imkan sağlıyor..

Kurulduğu günden beri, sosyal medya hesaplarının ve kendi sitesinin herhangi bir performans reklamcılık ağında olmadığı halde beklenenin üzerinde bir trafiğe sahip oldu. Ve bizde bu başarılı sitenin fikir önderi ve kurucusu Burak Karadaş ile küçük bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

14370357_10154570392649036_23820506732917081_n
Burak Karadaş,1991 doğumlu, Kadir Has Üniversitesi İletişim Tasarımı bölümü mezunu, Türkiye’nin en büyük medya satın alma ajanslarından birinde çalışıyor. 

Fikir aklınıza nasıl geldi?

-Business Insider’da bir haber görmüştüm bir kadın sarılma hizmetini 5$ dolara veriyordu sadece sarılma.. Business Insider’a konu olacak kadar ilginç bir hizmet ve oradan tüm dünyaya yayılacak kadar. Neden bu tarz hizmetler sadece 1 yerden toplanmasın ki sorusunun cevabıyla bu site ortaya çıktı.

Farkınız Nedir?

-Türk insanı hayal gücünü kullanır ve toplumun ihtiyacına cevap verecek hizmetleri bizim aracılığımızla satmak isterse o zaman ortaya çok büyük bir fark çıkacak. Şu an farkımız işte bu insanlara ulaşma arzumuz  ve bu insanlara ulaşmaya başlamış olmamız.

Hedeflerinizi Öğrenebilir miyiz?

-Bu site için en büyük dileğim ve arzum günümüz toplumunun değişen ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikli insanlarla değişimin, gelişimin ve yeni dönem  farklı aynı zamanda faydalı hizmetlerin öncüsü olması.

 

 

 

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin