İnsanların keyif aldığı e-posta pazarlama stratejisinin betty crocker sırrıYazar: Sonia Simone
Çeviren: Büşra Zeynep Kayar

Dijital işiniz konusunda ciddiyseniz, sizinle ilgilenen kişilerin bir listesini (genellikle bir e-posta listesi) oluşturmanız gerekir.

Peki insanların e-posta bülteninize kaydolmasını nasıl sağlarsınız?

Muhtemelen bunun cevabını zaten biliyorsunuzdur…

E-posta pazarlama stratejisi 101

Onları ödüllendirin. Abonelere kaydoldukları için “teşekkür ederim” gibi harika bir şey verin.

Bu genellikle bir tür içeriktir; faydalı bir video, harika bir e-kitap veya özel bir podcast bölümü.

Elbette, herkes bunu yapıyor… çünkü işe yarıyor.

İşe yarıyor… eğer doğru şekilde yaparsanız.

İyi bir şey vermek, hiç şüphesiz, insanların e-posta listenize kaydolmasını sağlayacaktır.

Sorun şu ki, hangi e-posta adresiyle kaydolacaklar?

Bir e-posta adresi bulmak zor değil.

Gmail, size ücretsiz olarak bir (veya bir grup) hizmet verecek birçok mükemmel hizmetten yalnızca biridir.

Çift katılım okuyucunuzu size gerçek bir e-posta adresi vermeye zorlar. Ancak gerçek adresler ucuzdur.

Okuyucuların, değerli ücretsiz ödülünüzü ele geçirmenin ve ödüllerini aldıktan sonra e-postanızın geri kalanını çöpe atmanın düzinelerce yolu vardır.

Şunları yapabilirler:

  • Abonelikten çık (en iyi senaryo)
  • E-posta adresini kontrol etmeyi bırak
  • Mesajlarınızı otomatik olarak doğrudan sil klasörlerine aktaran bir filtre ayarlayın

Eğer gerizekalılarsa, aboneliğinizi iptal etme “zahmetine” katlanmak yerine, sizi bir daha görmek zorunda kalmamak için sizi spam olarak işaretleyebilirler.

(Bu sonuncusu, tesadüfen, aboneliğinizi iptal etmeyi aptalca kolaylaştırmanızın nedenidir. Bir veya iki tıklamadan fazla olursa pişman olursunuz . )

Sanal dünyada kimsenin size dikkat etmesini sağlayamazsınız . İçerik editörleri de onları bu konuda kandıramaz, en azından birkaç saniyeden fazla bir süre için.

En akıllı geleneksel reklamcılık yazarlarından bazıları bunu uzun zaman önce anladı. Bu metin yazarları, reklama benzemeyen reklamlar yarattılar… doğası gereği yararlı olan reklamlar.

İşe yarayan bir e-posta pazarlama stratejisinin sırrı nedir?

Kötü e-posta pazarlamasından kaçınmak için reklamlarınızı çöpe atılmayacak kadar değerli hale getirin.

Annelerimizin ve büyükannelerimizin en değerli tariflerinden çoğunun ürün kutularının arkasından çıkması komik.

Gıda ambalajcıları tariflerin karşı konulmaz olduğunu biliyor. İnsan doğası gereği meraklı bir yaratıktır. Yenilikten hoşlanırız. Çeşitli yiyecekler yemenin faydasını görüyoruz.

Basitçe söylemek gerekirse, akşam yemeği için yeni bir şeyler istiyoruz.

Tarifler okuyuculara satılan ürünün daha fazlasını nasıl kullanacaklarını öğretir. Ve tarifler doğası gereği değerli hissettiriyor. Harika bir fayda koleksiyonu vaat ediyorlar: Heyecan verici yeni tatlar, mutlu aile üyeleri, akşam yemeğinde uyum ve gerçekten yeşil fasulyelerini yiyen çocuklar.

Kullanıma hazır tarifler de dahil olmak üzere tarifler kırpılır, aktarılır ve dikkatle korunur. Kulağa hoş gelen bir tarif, krep karışımını veya yeni makarna şeklini denemek için yeterli nedendir.

Fıstık ezmesi kavanozunun arkasındaki tarif reklam amaçlıdır, evet. Ama aslında dikkatinizi çeken reklamlardır. Çöpe atılmayacak kadar değerli.

Konunuzun bir tarifi var

Bazı konuların gerçek tarifleri var. (Kilo kaybı en bariz olanıdır). Kendimizi besleme eylemi, yavaş yemekten çiğ yiyeceğe ve bir miktar kalori yakan yiyeceklere kadar yüzlerce alt niş ortaya çıkardı.

Çoğu konu için “tarifler” mecazidir.

Finansal bağımsızlığın tarifini öğretebilirsiniz. Belki tatmin edici bir emekliliğin tarifi , daha iyi bir iş bulmanın tarifi, mutlu bir evliliğin tarifi gibi.

Bazı tarifler karmaşık, bazıları ise basittir. E-postayla pazarlama stratejinizin bir parçası olarak sunduğunuz tarifleri ne kadar kolay hale getireceğinize siz karar verirsiniz.

Tarifi her yerde kullanabilirsiniz

Başarılı dijital işletmeler genellikle pek çok iyi tarif üretir.

Bir e-kitap tek ve çok güçlü bir tarif olabilir. Ve minimum düzeyde geçerli bir ürün veya üyelik sitesi genellikle birlikte çalışan tarif koleksiyonlarından oluşur.

Bir tarifin en sevdiğim versiyonlarından biri e-posta bültenidir. Daha spesifik olarak, üzerinde çalıştığım her pazarlama projesi için gerekli olduğunu düşündüğüm bir araç olan e-posta otomatik yanıtlayıcıdır .

E-posta bültenleri (işinizdeki yenilikler, en son promosyonlar, müşterinize hangi yeni ve heyecan verici teklifler sunabileceğiniz vb. ile birlikte seçilmiş içerik) mükemmel bir araçtır. Ancak harika bir otomatik yanıtlayıcıyla başladıklarında 1000 kat daha iyi olurlar.

Belki “daha iyi bir baba olmak için 8 ipucu” veya “hisse senedi alım satımının size uygun olup olmadığını bilmenin 7 yolu” olabilir.

Her zaman birkaç adım vardır. (Aslında numaralı listedeki arkadaşımıza çok benziyorlar , değil mi?)

Her zaman birbirlerinin üzerine inşa ederler. Ve bunlar her zaman okuyucunun elde etmek istediği bazı sonuçların tarifidir.

Bir dizi adım okuyucunuzu eğitir

Bu e-posta pazarlama stratejisinin neden kayıt teşvikiniz olarak tek seferlik bir video, e-kitap veya podcast bölümünden daha iyi çalıştığını anlıyor musunuz?

Harika bir tarif oluşturan bir e-posta dizisi oluşturduğunuzda , okuyucu her mesajı açma alışkanlığını geliştirir. Sonuçta hazırlamaya çalıştığı tarif için kritik bir adım var.

Elbette, son sahneyi nihayet yakaladığında yine de seni ekebilir. Ancak o zamana kadar, eğer almaya değer bir tarif verdiyseniz, biraz güven yaratmışsınız demektir. Okuyucunuz sizi tanımaya ve sevmeye başladı. Biraz karşılıklılık duygusu oluşturdunuz.

Ona art arda dokuz kez e-posta gönderdin ve ona hiçbir saçmalık göndermedin. Sadece ona istediği sonucu getirecek değerli, iyi şeyler.

Onun 10. e-postayı açma ihtimalinin yüksek olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Harika bir e-posta pazarlama stratejisinin tarifi

  1. Okuyucunuzun gerçekten istediği çözümü sunan bir “tarif” oluşturun .
  2. Tarifinizi yedi ila 10 adımlık bir dizi halinde yapılandırın . (Eğer hırslıysanız daha fazlasını yapabilirsiniz.) Her adımın olumlu bir sonuç vermesi ve kendi ayakları üzerinde durması en iyisidir.
  3. Tarifinizi, e-posta pazarlama yazılımınızın otomatik yanıtlayıcı sırası işlevi aracılığıyla iletin . Sağlayıcınız sağlam bir otomatik yanıtlayıcı oluşturmanıza izin vermiyorsa yeni bir tane bulun.
  4. Otomatik yanıtlayıcınız için mümkün olan en iyi içeriği yazın. Şimdi ayırdığınız zaman, gelecek yıllarda işletmeniz için çok çalışmaya devam edebilir.

Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satmak yerine, harika, ücretsiz e-posta otomatik yanıtlayıcınızı “satmaya” başlayın.

Bu, güven ve uyum oluşturacak ve böylece yaptığınız işin tüm faydalarını tam olarak açıklayabilmenizi sağlayacaktır.

Kaynak; https://copyblogger.com/betty-crocker-email-marketing/

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin