Instagram 6 milyon kullanıcıyı bünyesine ekledi ve 600 milyon oldu


Yazan: Shubhomita Bose

Çeviren: Erim Can Kalkan

Instagram yine yapacağını yaptı. Facebook’a ait olan şirket 600 milyondan fazla kullanıcı sayısına ulaştı. Bu rakamın son 100 milyon kullanıcısı, son altı ayda Instagram dünyasına eklendi.Bu rakamlar Instagram’ın şimdiye kadarki en hızlı büyüme oranını oluşturuyor.

Instagram, Snapchat’ten esinlendiği yeni bir kamera özelliği getirdi. Bu kilometre taşını bu kadar özel kılan durum ise, rakip Snapchat’in daha popüler hale geldiği bir zamanda Instagram’ın bu uygulamayı getirmesidir.Kullanıcıları cezbetmek için Snapchat’e ait hatıralar ve grup kat gibi bir dizi yeni özellik de Instagram’a eklendi. Bu arada Instagram, rekabette öne geçmek için güncellemeler yaptı. Bu yılın başlarında şirket, hikayeleri başlattı; bu özellik, uygulamanın eski Instagram’a ve Snapchat’a daha az benzediği bir özellik. Instagram, son zamanlarda, kullanıcıların gerçek zamanlı olarak arkadaşlarına ve ailenize video yayınlama olanağı tanıyan canlı video özelliğini açıkladı. Canlı akış sona erdiğinde, canlı video, uygulamadan kaybolarak sizin için bir avantaj sunuyor. Instagram’ın bu özelliği açıklaması üzerine Snapchat ile olan paralellikler yeniden gündeme geldi.

Instagram’ın ürün müdürü Kevin Weil, orijinalliği konusunda iddialı açıklamalar yaparak, uygulamaya duyulan güveni ön plana çıkartmıştır. Variety, Instagram’ın özel fotoğraf paylaşımı ve Snapchat ile arasındaki benzerliği sorulduğunda, “Bazen iyi fikirler iyi fikirlerdir” demiştir. “Bu, insanlara mantıklı gelen bir özellik.” Instagram kullanıcılarının yüksek olan sayısı, küçük işletmeler için en önemli faktördür.

Instagram’ın giderek büyüyen kullanıcı tabanı, küçük işletmeler için mükemmel bir pazarlama aracı olmasını sağlıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, pek çok işletme hala bu popüler platformdan en iyi nasıl faydalanacağını bilmiyor. Fortune 500 şirketlerinin sadece yüzde 50’sinin Instagram’ı benimsediğini belirtmek gerekir. Açıkçası, işletmeler fotoğraf paylaşım uygulamasının tam potansiyelinden henüz faydalanamıyor. Doğru yapılırsa Instagram, kitleyle etkileşim kurmak için mükemmel bir araç olabilir. Potansiyelini açığa çıkarmak için, ilgili içeriği düzenli olarak yayınlamanız, göz alıcı görüntülere odaklanmanız ve tutarlı bir stil yaratmanız gerekir. Günümüz dünyasında sosyal medyanın gücünü küçümsememek gerekir. Ufak bir çok işletmenin Instagram sayesinde bir çok müşteriyle bağlantı kurduğunu ve bu durumun yeni bir Pazar meydana getirdiğini biliyoruz. Yapılan bir çok araştırma ve gelen taleplere bakılırsa Instagramın veri tabanı önümüzdeki günlerde gitgide büyümeye ve güçlenmeye devam edecek.

Kaynak: smallbiztrends.com

 

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin