Instagram ve diğer mecralar ile içerik pazarlama stratejinizi geliştirecek 10 ipucu


Yazan: Annie Pilon

Çeviren: Gizem Avcıoğlu

Instagram, küçük işletmelerin müşterilerle aktif olarak iletişim kurmak için kullanabileceği birçok platformdan biridir. Bu platform, pazarlama ve satıştan müşteri hizmetlerine kadar her şey için işletme kullanıcılarına çekici olabilecek birçok özellik sunar. Instagram’dan ve genel içerik pazarlama stratejilerinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için, çevrimiçi küçük işletme topluluğunun üyelerinin paylaştığı bazı püf noktalarını sizin için derledik.

Instagram Pazarlama Başarısını Yakalayın

Günümüz işletmeleri, günlük olarak gerçekten orada zaman harcayan müşterilere ulaşmak için sosyal medyaya ihtiyaç duyuyor. Instagram gibi platformlar sürekli değişiyor. Bu yüzden, gerçekten faydalanabilmek için bazı uzman görüşleri almanız gerekebilir. İşte Andrew Page of Agiliron’dan Instagram pazarlama başarısı elde etmenize yardımcı olacak bir rehber.

Markanızı Büyütmek İçin Facebook Ve Instagram Hikayeleri Kullanın

Hem Facebook hem de Instagram kullanıcılarına müşterilerin markanızı gerçekten tanımalarına yardımcı olacak samimi gönderiler olan “hikayeleri” oluşturma ve paylaşma fırsatı sunar. Bu özellikleri kendi sosyal medya stratejiniz için kullanmakla ilgileniyorsanız, Hernan Vasquez tarafından Pazarlama Gücü üzerine yazılan bu gönderiye göz atın.

En İyi 50 Sosyal Medya Pazarlama Influencer’larından Öğrenin

Sosyal medyayı çevreleyen trendlere ayak uydurmak istiyorsanız, oyuncuları tanımanız gerekir. Bu TopRank Pazarlama gönderisi, şu anda sektörde özellikle popüler olan 50 influencer listesini içerir. Ayrıca BizSugar’da yayınlanan bu yazı hakkındaki gönderiyi görebilirsiniz.

Instagram Kullanıcı Sayınızı Stratejik Olarak Artırın

Instagram içeriğinizin işletmeniz için büyük bir etkisi olmasını istiyorsanız, gönderilerinizi gerçekten görecek bazı takipçiler ile iletişim kurmanız gerekir. Peki, daha fazla insanın sizi takip etmesini nasıl sağlayabilirsiniz? Amanda Bond, bu Social Media Examiner gönderisinde bazı stratejileri paylaşıyor.

Influencer Pazarlaması Yatırım Getirinizi (ROI) Hesaplayın

Influencer pazarlaması, işletmelere sosyal medyada daha fazla müşteriyle bağlantı kurma konusunda mükemmel bir fırsat sağlayabilir. Ancak, yatırımınızın gerçekten buna değdiğinden emin olmalısınız. Bu İçerik Pazarlama Enstitüsü yayınında, Shane Barker, ROI’nizi hesaplamak için beş aşamalı bir işlemden bahsediyor.

Bilgilendirici Ve Kar Sağlayan İçerikleri Dengeleyin

İster sosyal medya için içerik, ister blogunuz ya da web siteniz için içerik oluşturuyor olun, her zaman bunun arkasında bir amaç olmalı. Genellikle, bu amaç okuyucularınızı veya müşterilerinizi bilgilendirmektir. Ancak, bazen temeli de dikkate almanız gerekir. Bu Iris Content yayınında, Annie Ianko bilgilendirici ve kar sağlayan içerik arasında bir denge oluşturmayı anlatıyor.

Instagram’daki Uygulama İçi Ödeme Özelliğini Kullanın

Instagram geçenlerde e-ticaret markaları için müşterilerin uygulamadan ayrılmadan ödeme işlemini gerçekten tamamlamalarını sağlayacak yeni bir seçenek çıkardı. Bu özellik hakkında daha fazla bilgi edinmek ve küçük işletmeniz için bundan tam olarak nasıl faydalanabileceğinizi öğrenmek için, Amy Gesenhues tarafından yazılan Marketing Land gönderisini okuyabilirsiniz.

Şirketiniz İçin Daha Fazla Müşteri Yaratın

Satış yapabilmek için önce potansiyel müşteri oluşturmanız gerekir. Sosyal medya platformları ve forum siteleri bunun için bazı fırsatlar sunuyor. Lisa Sicard, Thrive Post’ta bunu ayrıntılı olarak açıklamaktadır. BizSugar üyeleri de düşüncelerini bu yazıda bir araya getirdiler.

Sosyal Medya Çağında Müşteri Hizmetlerinizi Güncelleyin

Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformları sadece satışları arttırmak veya ürün fotoğraflarını paylaşmak için değildir. Aynı zamanda güçlü müşteri hizmetleri kanalı da olabilir. Ve bugünün müşterileri çoğu zaman bunun böyle olmasını bekliyor. Eric Gordon tarafından paylaşılan bu Social Media HQ gönderisinde sosyal medyanın müşteri hizmetlerini nasıl değiştirdiği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Pazar Bölümlemeyle Hedef Kitlenizi Yeniden Tanımlayın

Tam olarak kime gönderiler veya içerik oluşturduğunuzu anlamak her zaman önemlidir. Hedef kitleniz hakkında oldukça iyi bir fikir sahibi olduğunuzu hissetmiş olsanız bile, daha da belirginleştirmek size yardımcı olabilir. Kiesha Joseph, bu Content Marketing Geek yayınında pazar bölümlemesi hakkında fikir sunar.

 

Kaynak: https://smallbiztrends.com

 

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin