Instagram’ın çoklu fotoğraf ve video özelliğini kullanmak için 6 yaratıcı yol


Yazan: Robert Katai

Çeviren: Nesil Ariyurek

Instagram’ı maksimum kapasitesinde kullanmak istiyor musunuz? Peki Instagram’ın tekil kullanıcılara yeni sunduğu çoklu fotoğraf veya video paylaşımını denemeyi düşündünüz mü? İşinizi kolaylaştırmak, izleyicilerinizle daha fazla etkileşim kurabilmek ve aynı zamanda markanız hakkında doğrusal bir görsel öykü oluşturabilmeniz için bu yeni özelliği Instagram stratejinize eklemenin altı yolu kolay yolu var:

Görsel hikaye anlatımı

Ürününüz hakkında çok şey yazmak zorunda değilsiniz. Artık, birden fazla fotoğraf ve video ile ürününüzü sergilemek için Instagram’da bir albüm kullanmanız mümkün. Örneğin, Subway müşterilerine bir ayak uzunluğundaki sandviçleri hakkında bilgi vermek için bu özelliği kullandı. Siz de ürününüzün fotoğrafını çekip farklı parçalardan kırpabilir veya AdobeSpark, Bannersnack, Stencil gibi programları kullanabilirsiniz.

Uzman önerisi: Günlük postalarınızda rastgele fotoğraflar yüklemek yerine bir hikaye anlatın. Tıpkı Subway’in müşterilerine pazartesiden pazara kadar her gün farklı sandviçler alabileceğini her gün başka bir hikaye kullanarak anlatması gibi.

Takipçilerinizden görüşlerini isteyin

Diyelim ki şirketinizde bir parti var ve bunu da Instagram izleyicilerinizle de paylaşmak istiyorsunuz. Birden fazla fotoğraf ve video eklemek insanlara perde arkasından bir görüntü sunabilir. Örneğin MTV’nin Akademi Ödülleri’nde birden fazla fotoğraf eklemesine rağmen diğer yayınların aksine takipçilerine kırmızı halıda en sevdikleri çiftleri sorması gibi.

Uzman önerisi: Yayınınızın açıklamasında güçlü bir harekete geçirici mesaj kullanın ve takipçilerinizden en sevdikleri fotoğraf ve videolar hakkında albümde yorum yapmalarını isteyin.

360 derece albüm oluşturma

Videolardan fotoğraflara 360 derecelik içerikle ilgili çok konuşma yapıldı. Şimdiye kadar Instagram’ın bu özelliği ile tek bir 360 derecelik fotoğraf veya video oluşturmamış olsanız da bu, hiç kullanamayacağınız anlamına gelmez. Örneğin, Audi takipçilerinden fotoğraflarda sağa ya da sola dokunan kullanıcılara görsel bir deneyim kazandıran birden fazla fotoğraf kullanarak 360 derecelik bir bakış açısı getirmelerini istedi. Şimdi, Audi Q3’ün iç görünümünü bildiğinizi söyleyebilirsiniz.

Uzman önerisi: Şirketinizde veya ürününüzde görsel bir deneyim sağlamak için birden fazla fotoğraf kullanın. Fotoğraf veya görselin farklı bölümlerinde ürün / hizmetin tamamını sergilemek için onları bir döngüsel reklam olarak kullanabilirsiniz.

Takımınızı gösterin

İnsanlar markanızın arkasındaki insanlar hakkında bilgi sahibi olmayı sever çünkü web sitenizde harika bir kullanıcı deneyimi yaratmak için sabahın erken saatlerinde uyan tasarımcı ya da problemlerini çözen müşteri destek personeli hakkında yazdıklarınız onlara gerçek bir hikaye sunar. Iconosquare bu konuda kullanıcı deneyimini ve kullanıcı arabirimi tasarımcısını sunmak için Instagram’daki çoklu fotoğraf seçeneklerini kullanıyor.

Uzman önerisi: Hedef kitlenize, günün farklı zamanlarında ürününüzün arkasındaki kişileri gösterin. Meslektaşlarınız hakkında günlük maceralarıyla ilgili birden çok fotoğraf yükleyerek onları Instagram’da sergileyebilirsiniz.

Ürününüz nasıl çalışır?

Instagram, bu yeni özelliği başlattığında, ürünlerinin nasıl çalıştığını ve insanların nasıl kullanabileceğini kolayca gösterebildikleri için hizmet odaklı yazılım markaları için büyük bir fırsat ortaya çıktı. Örneğin, Bannersnack, yalnızca dört adımda bir görseli platformuyla ne kadar kolay tasarlayabileceğinizi göstermek için altı fotoğraf yükledi: Bir hesap oluşturun, görsel tasarım yapın, indirin, yerleştirin ve ölçün.

Uzman önerisi: Ürününüzün veya hizmetinizin nasıl kullanılacağı konusunda adım adım bir rehber gösterin. Tek bir albümde en çok 10 fotoğraf veya video paylaşabilirsiniz. En yeni özelliğinizi sergilemek için harika bir yol.

En sevdiğiniz anılarınızı paylaşın

Instagram sadece “şu an” ile ilgili değil. Geçmişinizden ilginç bir an veya markanızla alakalı bir anıyı gösterebilecek eski içerikleri yayınlayabilirsiniz. Örneğin, Mama’sSauce, 2/0 ekranlı baskı posterinin nasıl bir süreçten geçtiğini göstermek için #tbtetiketini kullandı.

Uzman önerisi: Mama’sSauce’ın yaptığı gibi markanın geçmişinden en sevdiğiniz anı paylaştığınız eski fotoğrafları veya videoları # tbt anını yayınlayarak bir araya getirebilirsiniz.

Sonuç olarak Instagram’a yüklenen birden fazla fotoğraf ve video, her endüstri için mükemmel bir şekilde uygulanabilir. Bu özellikten yararlanmak için cesur ve yaratıcı olmanız yeterli.

Kaynak: http://www.adweek.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin