İşletmeniz için en iyi web içeriğini nasıl yazabilirsiniz?


Yazan: Matt Brennan

Çeviren: Naz Şencan

Hedef kitlenizi bu ekstra adımı atmaya ve müşteri olmaya ikna etmek, konu internet olduğunda bile zordur. Bu süreçte büyük bir adım, mümkün olan en iyi web içeriğini oluşturmaktır. Anahtar arama terimleri için sadece sıralama yapmak yeterli değildir. Mesajın sıcak ve ikna edici olması gerekir.

Hedef kitlenizin sizinle iş yapmak istemesi için sizi tanıması, beğenmesi ve güvenmesi gerekir. İşletmenizin yayınladığı içerik, birçoğunun işletmeniz hakkında sahip olduğu ilk izlenimi yaratacaktır.

Aşağıda, işletmeniz için yapabileceğiniz en iyi web içeriğini oluşturmaya yönelik bazı ipuçları ve püf noktaları bulunmaktadır. Web sitenizi geliştirmek için bunları uygulayabilirsiniz.

Etkileyici başlıklar yazın

Mümkün olan en iyi web sitesi sayfalarını ve bloglarını oluşturabilirsiniz. Ama olayın üstüne sıkıcı bir başlık atarsanız, bu size yardımcı olmayacak. Bunun nedeni, okuyucularınızın başlığa göre okumaya devam edip etmemeye karar vermesidir. Bir başlık insanları tıklamaya ikna etmelidir. Onlara alacakları faydaları anlatın. Sorunlarını çözecekler mi? Para kazanabilecekler mi? Kafalarını rahatlatacak mı?

Güçlü eylem kelimeleri de burada yardımcı olur. Etkileyici başlıkların nasıl oluşturulacağı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Kendi metninizi yazacaksanız, manşetlerinizi nasıl geliştireceğinizi öğrenmek, geliştirmek için gerekli bir beceridir. Bu, işletmeniz için en iyi web içeriğini yazarken çok önemlidir.

Daha fazla alt başlık ekleyin

Okuyucularınız meşgul insanlar ve sektörünüzü araştırma sürecinde, ziyaret ettikleri tek web siteniz olmayabilir. İçeriği mümkün olduğunca okunabilir hale getirmek önemlidir. Bu, mümkün olduğunca çok alt başlık eklemek anlamına gelir.

Alt başlıklar, okuyucuları geçişler boyunca yönlendirir. İnsanların ne okumak üzere olduklarını bilmelerini sağlarlar. Alt başlıkların bir diğer önemli yönü, metini yönetilebilir parçalara ayırmalarıdır. Okuyucularınızın büyük metin blokları tarafından boğulmuş hissetmesini önler.

Paragrafları kısa tutun

Bu, okuyucunuzu bunaltmamak için bir başka önemli husustur. İnternette bir şeyler okuduğun son zamanı düşün. Kısa dikkat sürenizi hissetmişsinizdir. Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı birçok dikkat dağıtıcı var. Paragrafları kısa tutmak, okuyucularınıza içerik boyunca rehberlik edecek ve nihayetinde harekete geçmelerini sağlayacaktır.

Jargonu ortadan kaldırın

İşin aslı şu ki, müşteriniz ürününüz veya hizmetiniz hakkında sizin sahip olduğunuz bilgi düzeyine sahip olmayacak. Sektörünüzü incelediniz ve ilgili tüm nüanslar hakkında derinlemesine bilgi sahibi oldunuz. Siz profesyonelsiniz. Okuyucunuz ilgili bir sorunun ele alınmasını istiyor.

Büyük kelimeler sizi akıllı göstermiyor. Okuyucuyu hayal kırıklığına uğratıyorlar ve vermeye çalıştığınız mesajı anlamalarını engelliyorlar. Onlarla ilgili bir şekilde konuşabiliyorsanız, işletmeniz için en iyi web içeriğini oluşturma yolundasınız demektir.

Fotoğraf ve grafikleri kullanın

Web hala görsel bir ortamdır. Fotoğraflar, infografikler, çizimler, çizelgeler veya tablolar, okuyucunun mesajınızı anlaması için başka bir yol sağlamaya yardımcı olur. Bu görsel öğeleri birleştirmek aynı zamanda metni parçalar ve mesajınızı daha kolay sindirilebilir hale getirir. Okuyucunuza sadece anlatmak yerine neden bahsettiğinizi gösterebildiğinizde daha fazla dönüşüm elde etmeniz olasıdır.

Mobil uyumlu olduğundan emin olun

Her zamankinden daha fazla kişi web sitenizi telefonlarında ve tabletlerinde kontrol ediyor. Bir web sitesine bakmaktan ve söylemek zorunda oldukları her şeyi okuyamamaktan daha sinir bozucu bir şey olamaz.

Bağlantıları dahil edin

Buradaki teori basittir. Stratejik olarak ne kadar çok bağlantı sağlarsanız, okuyucularınızın ilgili sayfalarınızı ve bloglarınızı araştırmak için o kadar fazla fırsatı olur. Bu onları web sitenizde daha uzun süre tutar ve onlara ek değer sağlar. Blog gönderilerinizdeki ek bağlantılar da SEO değeri katarak insanların sizi daha kolay bulmasına yardımcı olur.

En iyi web içeriğini oluşturmak için profesyonel bir metin yazarı tutabilirsiniz

Herkes iyi web içeriği yazabilir, ancak bu zor bir süreçtir. İşletmeniz için en iyi web içeriğini oluşturmanıza yardımcı olacak profesyonel bir metin yazarı tutmanın birçok nedeni vardır.

Kaynak: business2community.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin