Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuz için 4 içerik pazarlama aracı


Yazan: Jenny Traster

Çeviren: Neşem Helvacıoğlu

Bazı kâr amacı gütmeyen ve yetersiz bütçesi olan  kuruluşlar pazarlamayı genellikle arka plana atarlar.Bazı kuruluşlar teknolojiye para harcamayı karşılamayacaklarını düşünürken diğerleri pazarlama bütçelerinin doğrudan posta iletişimine harcanması gerektiğini düşünüyor. Ne yazık ki geçmiş performans gelecekteki sonuçları her zaman tahmin edemiyor.
Gelecek düşünen kâr amacı gütmeyen kuruluşlar bununla birlikte, bu ve diğer itirazları bir kenara bırakacak ve onları ileriye taşımak için çalışacak bir iç pazarlama planına yer vermek konusunda sert bir göz atacak. Gelen pazarlama planınız yalnızca potansiyel bağışçıları cezbetmekle kalmamalı, aynı zamanda bilinç düzeyini arttırmaya, destekçileri memnun etmeye ve ilham vermeye devam etmeli ve nihayetinde onları davanızın teşvikçilerine dönüştürmelidir.

İçerikle pazarlamadan kâr amacı gütmeyen kuruluşlar nasıl yararlanabilirler?

Gelen Pazarlama, “doğru” insanları kuruluşunuza çekmek, ilgilerini geliştirmek, yabancı düşmanlarını bilgi paylaşımı yoluyla arkadaş haline getirmek ve davanızla daha derin etkileşim kurmak suretiyle organizasyonunuza çekmek için çalışır. Bu, çevrimiçi varlığınızı oluşturan çeşitli araçlardan istifade ederek ve potansiyel bağışçılarla ve mevcut müşterilerle anlamlı bağlantılar kurmanızı sağlayarak yapılır.

İçerik pazarlaması için gerekli aletler

İçerik pazarlama planının en önemli yönlerinden bazıları bu kritik araçları içerir:

1-Değerli web hosting platformu

Kâr amacı gütmeyen içerik pazarlama planınızdan en iyi şekilde yararlanmak için, web barındırma platformunuzun önemli olan işlemleri yönlendirmenize yardımcı olması kritik önem taşımaktadır. Pazarlama otomasyonu için HubSpot’un temel bir platformunu, çevrimiçi fon yaratan bir platform olan Classy’yi tamamlamanızı öneririz. Hangi platform seçerseniz seçin, kar amacı gütmeyen kuruluşunuz için en etkili pazarlama için platformunuzda şu özellikler sunulmalıdır:

  • E-posta pazarlaması, sosyal medya, analiz ve CRM gibi hepsi bir arada platform
  • SSL güvenliği
  • Duyarlı tasarım
  • Kullanımı kolay şablonlar ve site sayfaları
  • Akıllı içerik / site kişiselleştirme
  • Yerleşik SEO yönergeleri
  • Müşteri bilgilerini senkronize etmek için CRM entegrasyonu
  • Kampanyalarınızdaki başarıları veya boşlukları ölçmek için Analytics ve raporlama

2-Blog

Bazı kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, blog yazan dünyada vakit geçirmeleri gerekmediğine ya da yetişemeyeceklerini düşündüklerine inanabilirler; Bloglama, eğitmek ve insanları yanınızda getirmek için kullanılan başka bir araçtır. İhtiyaçları iletmek, hikayeler anlatmak, ilgi oluşturmak ve bağışçılarınızı ve aktivistlerinizi derinlemesine katılım için teşvik etmek için arama motoruna dayalı (SEO) blog yayınlarını kullanın.

3-Sosyal medya

Facebook, Twitter, Instagram, SnapChat, LinkedIn ve Pinterest’in hepsi, mesajınızı oradan çıkarıp doğru insanlarla buluştuğundan emin olmanın kritik biçimleri olarak çalışırlar. Kuruluşunuzun amaçlarına uygun, en uygun sosyal medya sitelerinin ikisini veya üçünü seçin. Kampanyalar, promosyonlar, ihtiyaçlar, zaferler ve heyecan verici haberler hatırlatan fotoğraflar, metinler ve bağlantılar içeren bu sosyal medya platformlarına düzenli olarak katkıda bulunun ve bunları güncelleyin. Anahtar tutarlılıktır. 3 sosyal medya kanalında iseniz ancak geçen yıldan beri güncellemediyseniz, yeni bir kanala geçin. Genelde en yaygın erişim alanına sahip olan Facebook’tur.
4-Potansiyel müşteri büyütme E-posta kampanyaları 

E-posta kampanyaları, bağışçılarla ve aktivistlerle (mevcut ve potansiyel) ilişkilerin geliştirilmesi sürecinde, müşterinin yolculuğunun basamaklarından geçerek yardımcı olur. E-posta kampanyaları, kullanıcıları yolculuğun her bir sonraki adımına ilerletmek için ayarlanır; böylece bağışta bulunarak ve paylaşarak örgütünüzün aktif bir parçası olurlar.

Bu araçları akılda tutarak 6 ila 12 aylık pazarlama planı hazırlayarak başlayın. Uzman yardım aramaya çekinmeyin, uzun vadede size zaman ve para kazandıracaktır.

Kaynak: http://www.business2community.com

RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin