Etkili kâr amacı gütmeyen kampanyalar için 7 ipucu
E-posta, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için önemli bir araçtır ve bunun iyi bir nedeni vardır: 2018’de kâr amacı gütmeyen e-posta pazarlaması, gönderilen her 1.000 e-posta için 45 ABD doları kazandı. E-posta pazarlamacılığınızdan daha fazlasını elde etmek ister misiniz? Etkili kâr amacı gütmeyen e-posta kampanyaları için bu ipuçlarıyla başlayın.

1. Abonelerinizi göreviniz hakkında eğitin

E-posta, misyonunuzu ve hedeflerinizi tanıtmak için mükemmel bir fırsattır. Daha da iyisi, abonelere katkılarının  en çok önemsedikleri şeyler üzerinde nasıl olumlu bir etki yarattığını gösterme şansı verir.

Örneğin, abonelere bağışlarının nereye gittiğini söyleyebilirsiniz. Kirli gölleri beslemek veya çocukları eğitmek için kullanılabilirler. Kuruluşunuzun personelinin ve gönüllülerinin ihtiyacı olanları doğrudan nasıl etkilediğini örnekleyebilirsiniz ve misyonunuzu gerçekleştirmek için fonların yüzde kaçının kullanıldığını detaylandırarak güçlü liderlik ve finansal sorumluluk gösterebilirsiniz.

Misyonunuza olan inancınızı ve kuruluşunuza olan güveninizi artırmak için e-postayı kullanın, böylece yeni aboneler amacınıza katkıda bulunma konusunda kendilerini iyi hissederler.

Bu Yardım Kuruluşu: Suya hoş geldiniz e-postası, misyonunu iletir ve abonelere bağışların nasıl kullanıldığı hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı verir.

E-posta, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için önemli bir araçtır ve bunun iyi bir nedeni vardır:

2. Kişiselleştirilmiş hikayelerle aboneleri heyecanlandırın ve onlara ilham verin

En güçlü bağış toplama stratejilerinden biri, aboneleri kalp atışlarını hızlandıran kişiselleştirilmiş hikayelerle heyecanlandırmak ve onlara ilham vermek ve kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun etkisini kanıtlamaktır. Geçmiş başarıları listeleyen, bir başarı öyküsünün ayrıntılarını veren veya ihtiyacı olanların içinde bulunduğu kötü durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun kime yardım ettiğini veya kimin yardımınıza ihtiyacı olduğunu ayrıntılarıyla anlatarak hikayeyi insancıllaştırın ve güçlü görsel etki için bir resim ekleyin. Ardından, aboneleri daha fazla bilgi almaya, video izlemeye veya bahsettiğiniz kişilerle tanışmaya davet eden bir harekete geçirici mesaj (CTA) kullanın.

CTA düğmeniz, bağış talebiyle birlikte bir videonun yer aldığı bir açılış sayfasına bağlantı verebilir. Amaç, abonelerinizi amacınıza katkıda bulunma konusunda heyecanlandırmak ve ardından anında bir etki yaratmalarına izin vermektir.

Bu World Vision e-postası, abonelere eyleme ilham veren özel, kişiselleştirilmiş hikayelerle kâr amacı gütmeyen kuruluşun yarattığı etkiyi gösterir.

3. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için yaratıcı bağış toplama e-postalarıyla para toplayın

Bağış toplama, kar amacı gütmeyen e-posta pazarlamasının merkezinde yer alır. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için en iyi bağış toplama e-postaları, amacınızın   önemini vurgular, talebinizi kişiselleştirir ve bağış yapma konusunda heyecan yaratır. İşte bazı fikirler:

 • Bir başarı öyküsü anlatın, ardından başkalarına da benzer şekilde yardımcı olabilmek için bağış isteyin
 • Abonelere, farklı katkı düzeylerinde paralarının tam olarak neye gittiğini gösterin; örneğin, 25 Dolar bir çocuğu bir hafta besleyebilirken, 100 Dolar çocuğun bir aylık eğitimi için ödeme yapabilir.
 • Tatiller (veya belirli bir proje) için bağış toplayın ve bir kampanya hedefi belirleyin; aboneleri heyecanlandırmak ve bağışları motive etmek için düzenli ilerleme güncellemeleri gönderin
 • Logonuzla gömlek, şapka ve su şişesi gibi promosyon ürünleri satın; Gelirin bir kısmının amacınıza gitmesini sağlayın veya abonelerin arkadaşlarınız ve aileniz için hediye olarak ürün satın almasına izin verin
 • Abonelerin başkalarının adına bağış yapmasına izin veren e-postalar gönderin: arkadaşlar, aile üyeleri, kuruluşlar veya sevdiklerinin anısına
 • Kâr amacı gütmeyen kuruluşlara bağış toplama e-postalarınızı  öne çıkan renkli CTA’lar ile daha etkili hale getirebilirsiniz  . “Şimdi bağış yapın” yaygın bir CTA’dır, ancak aşağıdakiler gibi başkalarını da deneyebilirsiniz:
  • Daha fazla bilgi edin
  • Şimdi ver
  • yemek ver
  • bir çocuğa yardım et
  • bir balinayı kurtar
  • Videoyu izle
  • Katılın
  • Bize katılın
  • Kahraman ol

  Aboneler tıkladığında, onları bağış formunuzun yanı sıra videolar, resimler ve mevcut kampanyanıza genel bir bakış gibi ek bilgiler ve medyanın yer aldığı bir açılış sayfasına yönlendirin. Kâr amacı gütmeyen iyi bir açılış sayfası, heyecanı artırmaya çalıştığı ve katkıda bulunmayı kolaylaştırdığı için terk edilmeyi azaltmaya yardımcı olur.

  4. E-postalarınızı olabildiğince kişiselleştirin. Örneğin, her abonenin adını selamlamaya (ve hatta konu satırına) ekleyen bir e-posta pazarlama aracı kullanın.

  Bağış istiyorsanız, yöneticinizin adını ve imzasını en alta ekleyin.  Bağış toplama çabalarınızı artırmak için e-posta otomasyonundan da yararlanabilirsiniz  . Planlanmış aralıklarla abonelere otomatik olarak gönderilen bir dizi e-posta oluşturun. Örneğin, kampanyanız şunları içerebilir:

  • Abonelere kuruluşunuzun misyonunu tanıtan bir karşılama e-postası
  • Abonelere dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için neler yaptığınızı anlatan bir güncelleme e-postası
  • Mevcut kampanyanız etrafında heyecan yaratan ve doğrudan bağış talebinde bulunan bir bağış toplama e-postası

  Burada aboneleri iki bölüme ayırabilirsiniz: bağış yapanlar ve vermeyenler. Bağışçılar, kampanya bağış toplama, katkılarının etkisi ve gelecekteki bağış talepleri hakkında güncellemeler içeren bir teşekkür e-postası alabilir. Bağış yapmayanlar, başka bir bağış talebinde bulunmadan önce amacınız için dava oluşturan daha fazla e-posta alabilirler.

  Unicef’ten gelen bu e-posta, iklim değişikliği nedeniyle evini kaybeden genç bir kızın hikayesini anlatıyor ve ardından abonelere kendisi gibi milyonlarca çocuğa nasıl yardım edebileceklerini anlatıyor. Üç farklı harekete geçirme ifadesine dikkat edin.

  5. Aboneleri e-posta bültenleriyle güncel tutun

  Abonelerinizi kuruluşunuzun zorlukları ve başarıları hakkında bilgilendirmek için düzenli olarak haber bültenleri gönderin. Destekçileriniz, misyonunuzu gerçekleştirmek için nasıl çalıştığınızı ve nasıl yardımcı olabileceklerini bilmek istiyor.

  Kâr amacı gütmeyen iyi haber bülteni fikirleri şunları içerir:

  • Amacınıza uygun ipuçları; örneğin, hayvan haklarını koruyan kâr amacı gütmeyen bir kuruluş, sıcak yaz aylarında evcil hayvanları serin ve rahat tutmanın yollarını listeleyebilir.
  • “Sahadan” örnek olay incelemeleri — örneğin, son kampanyanızın nesli tükenmekte olan bir tür için bir yaban hayatı yaşam alanını nasıl kurtardığını ayrıntılarıyla anlatabilir (ve ardından daha fazla bilgi edinmek için onları bir bağış toplama açılış sayfasına gönderebilirsiniz)
  • Abonelerin bağışları nasıl harcadığınızı ve katkılarının olumlu etkisini bilmelerini sağlayan mali raporlar
  • Bağışçı ve gönüllü spot ışıkları, bireylerin diğer aboneleri de aynısını yapmaya teşvik etmek için nasıl önemli katkılarda bulunabileceğini gösteriyor
  • Yöneticinizden veya iletişim görevlinizden ilgili haberler ve yorumlar
  • Kuruluşunuzun etkisini gösteren öne çıkan fotoğraflar
  • Konferanslar, ticari fuarlar, web seminerleri ve daha fazlası gibi yaklaşan etkinlikler
  • Abonelere nasıl yardımcı olabileceklerini gösteren bir CTA – hemen şimdi

  Bu UNHCR e-postası, kar amacı gütmeyen iyi bir haber bülteninin mükemmel bir örneğidir. Bir video bağlantısı, kişiselleştirilmiş haberler ve güçlü bir CTA içerir.

  6. Abonelerin tavır almasına yardımcı olun

  Kâr amacı gütmeyen e-posta pazarlaması sadece bağış toplamakla ilgili değildir. Aktivizmi teşvik etmek için de kullanılabilir. Özellikle, değişim talep eden siyasi aktivizm.

  Yasama politikasıyla mücadele ediyorsanız, büyük bir şirketle karşı karşıya geliyorsanız veya kamuoyunu etkilemeye çalışıyorsanız, abonelerden bir dilekçe imzalamalarını isteyen bir e-posta gönderin. Daha sonra onları imza toplayan bir açılış sayfasına gönderebilirsiniz.

  İmzalı dilekçenizi milletvekillerine, şirket yöneticilerine, gazetelere, bloglara ve diğer yayınlara gönderin. Aldığınız yanıtlar ve dilekçelerinin yarattığı etki hakkında onları bilgilendirmek için abonelerinizi takip edin.

  Bu, para toplamak için e-posta otomasyonunu kullanmak için başka bir fırsattır. Kampanya imzalayanları yeni bir e-posta listesine otomatik olarak ekleyebilir, teşekkür e-postaları ve bağış talebi takipleri gönderebilirsiniz.

  Bu WDC e-postası, dilekçe imzalarını motive etmek için rahatsız edici görüntüler kullanıyor.

  7. Destekçileriniz hakkında daha fazla bilgi edinin

  E-posta, anketlerle birleştiğinde daha da güçlü hale gelir. Destekçileriniz, demografileri ve kuruluşunuzdan beklentileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için tasarlanmış bir anket oluşturun. Ardından, sonuçları iyileştirmek için bu bilgileri kullanın.

  Örneğin, anketiniz taraftar demografisini belirlemek için kullanılabilir. Bağış taleplerinizi katkıda bulunma olasılığı yüksek olan kişilere hedeflemek için bu bilgileri kullanabilirsiniz. Ayrıca, destekçilerinizi neyin motive ettiğini ve kuruluşunuzdan ne beklediklerini de keşfedebilirsiniz — mesajınızı konumlandırmak ve bağış, gönüllülük ve savunuculuk gibi eylemlere ilham vermek için bu bilgileri kullanın.

  Kâr amacı gütmeyen e-posta pazarlaması, belki de emrinizdeki en güçlü iletişim aracıdır. Hepsinden iyisi, kolay ve uygun fiyatlı. Dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmaya devam edebilmeniz için desteği artıran ve bağış toplama çabalarınızı artıran kâr amacı gütmeyen etkili e-posta kampanyaları oluşturmak için bu ipuçlarını kullanın.

  Pazarlama hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız,  blogumuzun geri kalanına göz atın. İçerik oluşturmaya hazırsanız,   harika pazarlama kampanyaları oluşturmak için ihtiyacınız olan araçları almak üzere ücretsiz deneme için kaydolun !

  Kaynak: https://verticalresponse.com
RSS abonesi olun
Etkinliklerimizden haberdar olun
YouTube kanalımıza abone olun
Pinterest\\\
fb-share-icon
LinkedIn\\\
Share
Instagram\\\
Bizi Telegram kanalımızdan izleyin